İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Clubhouse Davet Kodu Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Son ayların en popüler platformlarından biri olan Clubhouse, bilhassa özel giriş yöntemiyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Farklı türden pek çok internet kullanıcısını bir araya getiren uygulamaya yalnızca davetiyelerle girmek mümkün. Peki Clubhouse davetiye kodu nasıl alınır veya gönderilir? Yazımızda Clubhose’a girmek için gerekli olan davet kodu ve linklerine nasıl ulaşabileceğinize dair farklı yöntemlere değineceğiz.

Özellikle pandemi döneminin trend uygulamaları arasında yer alan Clubhouse, kullanıcılarına farklı bir etkileşim imkanı tanıyor. Sesli chat odalarında son derece eğlenceli sohbetler gerçekleştirebileceğiniz uygulamaya girebilmek içinse öncelikle bir iPhone kullanıcısı olmanız gerekiyor. Ancak bu yeterli değil. Buna ek olarak platform yeni üyeleri ancak Clubhose davet kodu aracılığı ile kabul ediyor. Gelin şimdi Clubhouse’a girmek için nasıl davet linki alabileceğinize bakalım.

Clubhouse Davet Linki Alma Yolları

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Clubhouse’a girebilmeniz için temel olarak iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki ve hızlı olanı uygulamaya halihazırda üye olan birisinden davet linki almak. Diğeri ise bekleme listesine katılarak uygulama tarafından onaylanmayı beklemek. Ancak kabul etmek gerekir ki bekleme listesindeki süre oldukça uzun olabiliyor. Nitekim siz onay alana kadar uygulamanın trendinin geçmiş olması bile söz konusu olabilir. Bu nedenle uygulamaya girmek isteyenlerin büyük çoğunluğu davet linki almayı tercih ediyor. Peki davet linki almak için neler yapabilirsiniz? Bunun için takip edebileceğiniz birkaç yöntem şunlardır:

 • Bireysel davetiye almak ;
  Özel kişiler tarafından alabileceğiniz clubhouse davetiye kodudur.
 • Sosyal medya platformlarından davet linki istemek ;
  Sosyal medya mecralarından, Clubhouse için davetiye talep etme yöntemidir. 
 • Clubhouse kullanan arkadaşlarınızdan onay almak ;
  Clubhouse kullanan ve yetkisi olan arkadaşlarınızdan onay alarak platforma dahil olma yoludur.

Gelin şimdi bu yöntemleri nasıl uygulayabileceğinize daha yakından bakalım:

Clubhouse Davet Linki Alma Yolları

1. Bireysel Davetiye

Platforma giriş yapabilmenizin en hızlı yolu hiç kuşkusuz bireysel davetiye almaktan geçiyor. Bunun için Clubhouse’da aktif hesabı olan bir arkadaşınızın sizi platforma davet etmesi gerekiyor. Ancak bir kullanıcı Clubhouse’a kayıt olduğunda yalnızca iki davet linki gönderme hakkına sahip oluyor. Dolayısıyla aradığınız davet linkini bulmanız o kadar kolay olmayabilir. Buna karşılık uygulamayı aktif bir biçimde kullananlara platform ekstra davet hakları veriyor. Bu nedenle eğer Clubhouse’u etkin bir şekilde kullanan birilerini tanıyorsanız hızlı bir biçimde platforma giriş yapabilirsiniz.

2. Sosyal Medya Platformlarından Davet Linki İstemek

Twitter, Instagram ve Ekşi Sözlük gibi sosyal medya platformlarında Clubhouse davetiyelerini paylaşan pek çok kullanıcı mevcut. Dolayısıyla Clubhouse’a giriş yapmak için bu platformlardan yararlanmanız son derece iyi bir seçenek gibi gözüküyor. Sosyal ağınızda Clubhouse kullanan birileri yoksa bile endişe etmenize gerek yok. #Clubhouse hashtaginde yazılanları inceleyerek farklı kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz. Benzer bir biçimde bu hashtagle davet linki istediğinizi yazarsanız farklı kullanıcılar size ulaşacaktır.

3. Clubhouse Kullanan Arkadaşlarınızdan Onay Almak

Clubhouse uygulamasına girmeniz için diğerlerine kıyasla daha zor kabul edebileceğimiz bir yol daha söz konusudur. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi davet linki olmaksızın platforma kayıt olduğunuzda hesabınız öncelikle bekleme listesine alınmaktadır. Ancak uygulamaya kayıt olurken hesabınızı doğruladığınız takdirde platformdaki diğer arkadaşlarınıza bildirim gidiyor. Bu sayede Clubhouse kullanan arkadaşlarınız uygulamaya giriş yaptığınızın farkında oluyor. Böylelikle davetiyeniz olmasa bile bu arkadaşlarınızdan biri tanesi bildiriminize karşılık erişiminize onay verirse platformu kullanabilirsiniz. Eğer Clubhouse uygulamasını kullandığını bildiğiniz yakın arkadaşlarınız varsa bu yöntemin de denemeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Böylede Clubhouse takipçilerinizi de kolay yoldan arttırmış olursunuz.

Clubhouse Davet Linki Nasıl Gönderilir?

Clubhouse Davet Linki Nasıl Gönderilir?

Eğer başka birinin davetiyle Clubhouse’a zaten katıldıysanız siz de arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Platforma ilk hesap açtığınızda herkese olduğu gibi size de iki davet gönderme hakkı verir. Peki ya Clubhouse davetiye nasıl gönderilir ? Bunu kullanarak uygulamadaki Clubhouse oda ziyaretçi arttırma sürecinizi çevrenizi genişletebilirsiniz. Clubhouse uygulamasında arkadaşlarınıza davet linki göndermek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Uygulama simgesine tıklayın ve hesabınıza giriş yapın,
 • Ekranın üst kısmında yer alan zarf simgesine dokunun. Bu simge sizi davet ekranına yönlendirir.
 • Davet ekranında Clubhouse’a davet edebileceğiniz arkadaşlarınızın listesi yer alır. Üstte bulunan arama kutucuğuna bir kişinin ismini yazarak aradığınız kişiyi bulabilirsiniz.
 • İsimlerin yanında yer alan “Davet et” butonuna tıklayarak arkadaşlarınızı platforma davet edebilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Clubhouse Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?
Clubhouse Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Son zamanların en öne çıkan sosyal medya platformlarının başında Clubhouse geliyor. Pek çok farklı kullanıcıya hitap eden uygulamanın dijital pazarlam...

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?
Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Vaktimizin büyük bir çoğunluğunu çevrimiçi bir biçimde geçirdiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim insanların bu yoldan etkileşim içinde olmasını...

İlgili makalemize göz atabilirsiniz : Club House Para Kazanma Yöntemleri

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle Clubhouse uygulamasının yalnızca iOS cihazlarda yer aldığını belirtelim. Uygulamayı indirdikten sonra ad, soyad ve profil bilgilerinizi doldurduktan sonra uygulamaya üye olabilirsiniz. Ancak kullanmaya başlamak için bekleme listesini onaylanarak geçmeniz gerekiyor. Bekleme listesine hiç girmeden üye olmanız için davet linki almalısınız.

Uygulamaya üye olduktan sonraki bekleme süresinin kaç gün olduğuna dair kesin bir bilgi bulmak son derece zor. Ancak bekleme listesine girdiğinizde arkadaşlarınıza bildirim gittiği için hemen üye olma ihtimalinizin de oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Platforma ilk kez giriş yapan kullanıcılara iki davetiye hakkı veriliyor. Ancak uygulamada vakit geçirip aktif oldukça yeni davet hakları da bunlara ekleniyor. Dolayısıyla Clubhouse uygulamasında fazla vakit geçiren bir arkadaşınızın çok sayıda davet hakkına sahip olması mümkün. Eğer uygulamayı aktif kullanan tanıdıklarınız varsa platforma hiç vakit kaybetmeden giriş yapabilirsiniz.

Platformda aktif olan bir kullanıcıdan aldığınız davete bireysel davet denir.

Clubhouse’a katıldığınıza dair size davet yollayan arkadaşınız bildirim alır.

Instagram ve Twitter üzerinden #Clubhouse hashtagi ile paylaşım yaptığınız taktirde uygulamayı kullanan kişilere ulaşabilir bu kişilerden davet linki alabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Clubhouse Davet Kodu Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 43 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Berk Balbay
  Berk Balbay

  Club house davet linki alma sorunu yaşıyordum hallettim ama

 2. Atakan Büyük
  Atakan Büyük

  Club house davet linki alma yollarını anlatan güzel bir blog yazısı olmuş.