Facebook uygulama

Creative Labs Uygulaması Artık Son Buluyor

Facebook 1,5 milyar kullanıcıya hitap eden dünyanın en büyük şirketlerinden biri. Sadece bir yıllık geliri 4-5 milyar dolar gibi rakamlara ulaşan uygulama bu rakamları koruyabilmek içinse farklı yollara girmeye başladı. Sadece uygulama üzerinden değil uygulama aracılığıyla birçok yenilik planlayan Facebook bunun için bir birim bile kurmaya karar vermişti. Tıpkı Youtube sisteminde olduğu gibi Creative Labs adı verilen bir uygulama geliştiren firma burada yenilikleri test etmeye başladı. Yapay zeka çalışmaları bunun yanında 360 derece görüş açısı çalışmaları derken Creative Labs de iyiden iyiye gündem olmuştu.

Her ne kadar son dönemde uygulamaya olan ilgi artsa da Facebook gelen bu ilginin yeterli olmadığını düşünmüş olsa gerek ki Creative Labs’ı kapatma kararı aldı. Yapılan yapay zeka ve 360 derece görüntü çalışmalarının devam edeceği söylense de artık Creative Labs resmi olarak son buldu diyebiliriz. Yapılan çalışmanın yerine Facebook nasıl bir çalıma oluşturacak bilinmez ama bu hamle Facebook’a pek fazla zarar vermeyecek gibi. Zira daha öncede bu tarz uygulama durdurmaları ile karşı karşıya kalmıştık. Sonucunda ise her seferinde yeni bir yöntem yeni bir uygulama ile kullanıcıların karşısına gelen Facebook şimdi nasıl bir hamle yapacak merak konusu. Zira hem Instagram için hem Facebook uygulaması için yeni birkaç hazırlığın da olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda yeni bir uygulama ya da güncelleme ile karşı karşıya gelebiliriz.

 

Creative Labs Uygulaması Artık Son Buluyor
4.5 (89.92%) 391 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Ve Facebook Bir Kez Daha Sorunlarla Gündeme Geldi başlıklı makalemizde instagram, Instagram çöktü ve Instagram sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Ebru Polat Instagram Sayfası Üzerinden Uyardı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir