Curiosity NASA

Curiosity NASA’ya Gönderdiği Selfie İle Sosyal Medyayı Salladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Selfie çılgınlığı artık sınır tanımıyor. Geçtiğimiz aylarda selfie çılgınlığını en azından yavaşlatabilmek için birçok ülke de belli bazı yasaklar getirmişti. Hatta tüm bu yasaklara rağmen selfie çılgınlığı nedeniyle birçok ölüm yaşanmıştı. Son gelen ölüm haberleri de selfie çılgınlığının önüne geçemedi. Öyle ki artık dünya dışından bile selfie çekiliyor. İlk etapta bu cümle biraz mantıksız gelebilir. Hatta bu ifadenin doğruluğuna inanmakta oldukça güç. Ama gerçek tam olarak da söylendiği gibi. Yani artık dünya dışında da selfie çekimlerini görebiliyoruz.

Zira ilk selfie çekimi de Mars üzerinde gerçekleşti. Amerika Uzaya Araştırma İstasyonu NASA’nın su ve hayat aramak için Mars’a yakın zamanda Curiosity adını verdikleri bir araştırma robotu göndermişti. Görevini Mars’a gittiği andan itibaren gerçekleştirmeye başlayan uzay araştırma robotu geçtiğimiz günlerde NASA’ya bir selfie pozu gönderdi. Mars üzerinde bir tepeciğe tırmanırken çekilmiş olan fotoğrafı gönderen robot sosyal medyayı salladı. NASA gönderilen fotoğrafı “Namib Kum Tepeciği’nden araştırma sonuçlarını paylaşmak için sabırsızlanıyorum; ama hadi önce bir selfie çekelim” notuyla beraber sosyal medya hesaplarından paylaştı. Resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflar büyük beğeni topladı. Sosyal medyayı sallayan fotoğrafa gelen yorumları da yine NASA sözcüleri cevapladı. Robottan gelecek olan diğer haberler ise merak konusu oldu.

Curiosity NASA’ya Gönderdiği Selfie İle Sosyal Medyayı Salladı
4.5 (89.73%) 446 votes

Bir önceki yazımız olan Deniz Yılmaz Taraftarına Instagram’dan Veda Etti başlıklı makalemizde Deniz Yılmaz, Deniz Yılmaz Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir ?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir