Direct Mesaj Bölümünden Canlı Yayın Gönderme Dönemi

Direct Mesaj Bölümünden Canlı Yayın Gönderme Dönemi

Instagram, Direct Mesaj bölümünü ayrı bir uygulama olarak yayınlamak üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Fakat her ne kadar bu bölümde yeni bir uygulama geleceği düşünülüyor olsa da Instagram bu kısımda güncellemeler yapmaya devam ediyor. Son olarak bugün yeni bir güncellemenin yayınlandığı açıklandı.

Yeni güncellemenin yayınlanmasıyla beraber ise Direct Mesaj bölümünün önemli bir yenilik daha aldığı açıklanmış oldu. Şimdiye kadar yayınlanan güncellemeler içerisinde en etkili olan güncellemelerden biri olan yeni güncellemenin, Direct uygulama konusunu birazda olsa geri plana attığı görüldü. Yeni güncellemenin detaylarına geçiş yapalım.

Direct Mesaj Canlı Video Gönderimi Başladı

Direct Mesaj bölümü için yayınlanan yeni güncelleme, mesaj bölümü üzerinden canlı yayınlarınızı göndermenize izin veriyor. Canlı yayın yaptığınız sırada yeni özelliği kullanarak, arkadaşlarınıza bir mesaj şeklinde yayını gönderebiliyorsunuz. Bu sayede arkadaşlarınızın canlı yayından çok daha kolay bir şekilde haberdar olmaları sağlanmış olacak.

Uygulamaya eklenen yeni özellik sayesinde canlı yayınları doğrudan mesaj olarak arkadaşlarınıza göndermek için tek yapmanız gereken ise canlı yayın sırasında yeni eklenen Direct butonunu kullanmak olacak. Bu butonu kullanarak karşı tarafa doğrudan mesajınızı iletebileceksiniz. Canlı yayının bir bölümü de bu şekilde kullanıcılara iletilmiş olacak. Kullanıcılar ise bu mesajı görerek doğrudan canlı yayını izlemeye başlayabilecek ya da canlı yayına katılım sağlayabilecek.

Direct Mesaj

Yeni özelliğin kullanımı için tek yapmanız gereken kısım bu olacak. Bunun dışında izleyiciler içinde aynı ayrıcalık sunulmuş olacak. İzleyiciler için sunulacak olan sistemde bu olacak. Arkadaşlarınızı davet etmeniz kolaylaştığı gibi izleyici konumunda olduğunu canlı yayın videolarını da mesaj olarak arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Bunun içinde yine canlı yayın izlerken köşede yer alan Direct simgesini kullanmak yeterli olacak. Yeni özelliğin kullanımı için Instagram 26 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Bu sürümü yükleyerek yeni özelliği kullanmanız mümkün. Güncellemeyi yükledikten sonra canlı yayın kısmında değişen özellikleri gözlemleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag (İsim Etiketi) Özelliğini Kullanıma Sundu

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir