Discord Nedir?

Discord Nedir?

Gamerların sıklıkla tercih ettiği iletişim uygulaması Discord nedir? Oyuncular bilgisayarda video oyunlar oynarken genellikle iki soruna odaklanmaları gerekir: Birbirleriyle nasıl konuşulur ve bir oyuna başlarken nasıl organize olunur? Discord, bu sorunu çözmek için tasarlanmış uzun bir uygulama dizisinin en yenisidir. Popüler bir grup sohbet uygulaması olan Discord, oyuncular ile birlikte bir topluluk oluşturarak, onların konuşmasını sağlayan bir uygulamadır.

  • Discord, başlangıçta oyuncular için oluşturulmuş, ancak o zamandan beri her türlü topluluk için genel bir kullanım platformu haline gelen bir grup sohbet platformudur.
  • Discord, her birinin kendi üyeleri, konuları, kuralları ve kanalları olan sunuculara ayrılmıştır.
  • Discord ayrıca kullanıcıların sesli ve görüntülü sohbet etmenin yanı sıra canlı yayın oyunları ve bilgisayarlarındaki diğer programları da kullanmasına olanak tanır.

Temel düzeyde Discord, sizin ve diğer üyelerin birbirinize mesaj atmasını sağlamak için oluşturulmuştur. Her topluluğa “sunucu” denir. Slack hakkında bilginiz varsa, uygulamayı bu uygulamanın daha az resmi bir sürümü olarak düşünebilirsiniz.

discord nedir

Discord’un Özellikleri Nelerdir?

  • Sunucular metin kanalları (başkalarıyla konuşmak için yazabileceğiniz) ve ses kanalları (başkalarıyla sesli sohbet edebileceğiniz) ile doldurulur. Ayrıca videoları, resimleri, internet bağlantılarını, müzikleri ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.
  • Her sunucunun genellikle her biri farklı bir konuya ayrılmış veya farklı kuralları olan birden fazla kanalı vardır.
  • Örneğin, bir oyun hakkında konuşmak için bir kanalınız, genel sohbet için başka bir kanalınız ve resimler için başka bir kanalınız olabilir.
  • Kendi sunucunuzu başlatmak ve diğer sunuculara katılmak ücretsizdir.
  • Her biri farklı bir konuya adanmış binlerce farklı Discord sunucusu vardır. Bir şeye ilgi duyuyorsanız, bunun için bir Discord sunucusu bulma şansınız yüksektir. Bu özellikle Discord’un en popüler sunucularının çoğunu oluşturan video oyunları için geçerlidir.

Yeni sunucuları bulmak ve katılmak için Google “[buraya konu ekleyin] Sunucuyu Discord” yapabilirsiniz. Discord’un kendi arama motorunu da kullanabilirsiniz, ancak tüm sunucuları, sadece en popüler sunucuları izlemediğini unutmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Signal Uygulaması Nedir?

Sohbet ederken, iletinize GIF eklemek veya iletinizi spoiler olarak işaretlemek gibi şeyler yapmak için “/ giphy” veya “/ spoiler” gibi komutları da kullanabilirsiniz.

Diğer sohbet uygulamalarına çok benzeyen Discord, diğer kullanıcılara doğrudan mesaj göndermenizi sağlar. Bunu yaptığınızda, onlarla sesli veya görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Discord, deneyiminizi geliştirmek için YouTube ve Spotify gibi diğer uygulamalara da bağlanabilir. Ve platformun hem masaüstü hem de mobil sürümleri vardır, böylece hangi cihazı kullanırsanız kullanın, oyun oynarken bile kullanabilirsiniz.

Ayrıca, daha yüksek video kalitesi, sunucu artırma, daha yüksek bir yükleme limiti, gelişmiş kaliteli canlı akış ve özel bir Discord etiketi gibi aylık belli bir ücret karşılığında özellikler içeren Discord Nitro’ya yükseltme seçeneğiniz de vardır. Discord nedir tüm detayları ile sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Sosyal Medya destek kategorisi yazıları ile tüm güncel bilgilerden haberdar olun.

Discord Ne Demek?

Discrod, internet üzerinden çevrimiçi olarak mesajlaşma ve konuşma imkanı sunmakta olan bir uygulamadır.

Discord Ücretli mi?

Discrod tamamen ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece belirli Premium özelliklerden yararlanmak isteyen kişiler için ücret ödemek gerekebilir.

Discord Ekran Paylaşımı Nedir?

Discord üzerinden ekranınızı canlı olarak paylaşmanıza imkan tanıyan özelliktir. Arkadaşlarınız ile ekran paylaşımı yapabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 51 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Instagram hesabınızı yanlışlıkla silmeniz durumunda 30 gün içerisinde Instagram destek hattı ile iletişime geçmeli ve hesap kurtarma adımlarını izlemelisiniz.