Doğal Backlink

Doğal Backlink

Doğal backlink hakkında merak ettiğiniz detaylar burada! Birçok açıdan değerlendirildiğinde sitelerin çok daha geniş alanlarda tutunabilmesi için backlink alımları yapması gerekir. İçerikler için link eklemeleri Yoast SEO istekleri arasında olmakla beraber kalite standartlarının korunması ise kritiktir. Aksi durumda yapılacak hatalı backlink işlemlerinden ötürü sitenin büyük bir prestij kaybı yaşayabileceği unutulmamalıdır.

Google Backlink Alımları

Özellikle Google sıralamaları için gerçekleştirilen backlink alımları, gönderimleri çok sık bir şekilde devam etmektedir. Çok iyi kaynaklardan gelmeyen backlinkler ise giderek sorun olmaya başlayacaktır. Buna ilişkin olarak Google tarafından da açıklanan hususlar vardır. Backlink satın alınması ya da değiş tokuş edilmesini sakıncalı bulan arama motoru, örümcekli taramalarda bu hususa dikkat etmektedir. Ayrıca kendi siteleri üzerinden de backlink alarak bir siteyi çok daha kaliteli hale getirmek yanlış yollardan bir tanesidir. Peki, doğal backlink alımı nedir ve nasıl yapılır?

Doğal Backlink Nedir?

Çok önemli bir unsur olmakla beraber arama motorunun manipüle edilmeden alınması anlamına gelir. Böylelikle doğal backlink kullanımıyla siteye gelen kullanıcı da hiçbir şekilde kandırılma hissi de doğmayacaktır. Herhangi bir hata olmadan doğal görünümlü backlink üzerinden sitenin cazip hale gelmesi sağlanabilir. Ücretler ödenerek satın alınan backlink paketleri her zaman için zararlı olacaktır. Çok büyük katkılara sahip olmamasından ötürü de tercih edilmesi büyük bir risktir. Bir backlink alımının doğal olup olmadığı ise o backlinkten gelen kullanıcıyla görülebilir.

doğal backlink

Doğal Backlink Alma Aşamaları

Son derece mühim olan doğal backlink nasıl alınır sorusuna üç aşamalı yolla cevap bulacağız. Öncelikli olarak mutlak surette adımların takip edilmesi ve seçeneklerin değerlendirilmesiyle backlink alımı yapılmalıdır. Çok daha kolay olan backlink satın alınmasının vereceği zararların telafisi olmayacaktır.

  • Yüksek Hacimli İçerik Tespiti

Genellikle kimse tarafından arama yapılmayan içeriklerin oluşturulması pek cazip değildir. Bu şekilde ön plana çıkarılması çok daha kolay olurken etkileşim anlamında popüler içerikler her zaman için çok daha iyi olacaktır. Var olan içeriklere ilişkin bilgiler Google aramasıyla bulunabilir. Anahtar kelime özelinde tarama yaparak aylık ortalama arama sayılarına erişilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Zararlı Backlink Tespiti Nasıl Yapılır?

  • İçerik Güncellemesi

Var olan popüler içeriklerden bir tanesi seçilir ve sonrasında arama motoruyla hangi sitelerde olduğuna bakılır. Böylelikle rakiplerinizi görmüş olursunuz. Çok daha eski tarihli bir siteye girerek içeriği güncellemeye başlayabilirsiniz. Var olan içeriği daha güncel hale getirerek çok daha geniş bir açıdan anlatarak özgün yapı korunur. Bunu yaparken verilen başlıklar daha geniş tutulabilir, örnekler daha güncel olabilir. SEO uyumlu olacak şekilde hazırlanmış içeriğin sonrasında ise backlink çalışmaları başlar.

  • Backlink İstek Gönderimi

İçeriği örneklendirdiğiniz sitenin hangi sitelerden doğal backlink alımı yaptığına bakmalısınız. Bu sayede sizlerde backlink taleplerini ortaya çıkarabilirsiniz. Backlink analizleri çerçevesinde Ahrefs eklentisi rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte çok farklı ücretsiz backlink araçları da vardır. Bunların başında SEO Spyglass gelir. Sitelerin hangi sitelerden nasıl backlink alımı yaptığını görüntüleyebilirsiniz. Opensite Explorer ile de tespitler söz konusudur. Tespit işlemleri ardından ise backlink gönderimi yapılan siteye girilir ve iletişim adresi bulunur. Sonrasında mail gönderimiyle içerik hakkında bilgi verilir ve link talep edildiği söylenir. Böylelikle çok güçlü bir içeriğe verilen backlink alımını doğal şekilde yapmış olursunuz.

Çeşitli ücretsiz backlink tespiti yapan araçlar ve eklentiler var olurken bunlara ilişkin kullanımlarda basittir. Çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek olmadan da tüm bu süreçleri yerine getirebilirsiniz. Alınacak backlink çok daha kalıcı olacağı için de değerlidir. Bu şekilde çok sayıda popüler site üzerinden backlink transferleri yapabilir, bir hayli güçlü prestije sahip sitelerle iş birliği içerisine girebilirsiniz. 

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğal Backlink Nedir?

Doğan backlink, üretmiş olduğunuz kaliteli içerikler ve ürünlerden dolayı, ziyaretçilerinizin ya da başka web sitelerinin sizleri referans göstermesi suretiyle ortaya çıkan durumdur.

Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Doğal backlinkleri isterseniz kendi sosyal medya hesaplarınızdan alabilirsiniz. Ayrıca bu konu hakkında detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Doğal Backlink Önemi Nedir?

Doğal backlinkler sizlere en yüksek katkıyı sağlayacak olan backlinklerdir. Bu backlinkler sıralamanızı doğrudan etkiler ve sizleri hedeflerinize daha çok yaklaştırır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir