Instagram kullanımı

Dondurulan Instagram’ı Geri Açma

Geçtiğimiz yaz dönemine kadar Instagram hesap dondurma işlemi yapmamız mümkün değildi. Fakat Temmuz ayında Instagram radikal bir karar aldı ve kullanıcılara artık hesap dondurma yetkisi vermeye başladı. Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde kullanıcıların Instagram hesaplarının kapatması yerine bir süre ara vermesi gibi bir seçenekte ortaya çıktı. Henüz yeni yeni duyulan sistemin kullanımı ise oldukça basit. Hesabınız dondurmak isteyen kullanıcıların öncelikle web sürümü üzerinden hesaplarına girmeleri gerekiyor. Ardından profil düzenleye giriş sağ alt kısımda bulunan sekmeye tıklamak gerekiyor. Hesabını geçici bir süre kapat sekmesinden sonra karşınıza gelen kutucuktan nedeninizi seçip hesabınızı dondurabiliyorsunuz.

İşte hesap dondurmak artık bu kadar kolaydır. Peki, dondurduğumuz hesabımızı nasıl yeniden açabiliriz? Bunun için bazı şartlar var. Öncelikle kullanıcının hesabı kapandıktan yani dondurulduktan sonra en az bir gün beklemesi gerekiyor. Aksi halde açmak istediğiniz hesap hata veriyor. Ardından direk olarak kullanıcı bilgilerinizi girmeniz hesabınızın yeniden aktif olmasını sağlıyor. Fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Hali hazırda hesabınızın yeniden açılması için mutlaka Instagram’ın kendi uygulamasından giriş yapmanız gerekiyor. Web sürümünden veya herhangi başka bir bağlantıdan giriş yapmanız mümkün değil. Bir kere telefonunuzdan giriş yaptıktan sonra hesabınız aktif hale getiriliyor ve artık istediğiniz yerden giriş yapabiliyorsunuz. Son olarak şifrenizi ve kullanıcı adınızı hesabınızı dondurmadan önce mutlakla not almanızı öneririm. Özellikle uzun süreli dondurma işleminde bu bilgilerin unutulması hesaba ulaşımınızı engelleyebilir.

Dondurulan Instagram’ı Geri Açma
4.5 (89.38%) 162 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram ve Facebook Çökme Sorunuyla İlgili İlk Açıklama Geldi başlıklı makalemizde Facebook Çöktü, Instagram çöktü ve Instagram hakkında açıklama hakkında bilgiler verilmektedir.

Dondurulan Instagram’ı Geri Açma” üzerine 9 düşünce

 1. Cansu

  Mrb bn instagramimi dondurdum geri açmak istediğimde şifremi unuttum söylenilen adımları gerçekleştirdim hesabın bana ait olduğu belirlendi linke tıkladıktan şifre için hesap bulunamadı dedi napmam gerekiyor

  Cevapla
 2. Dilek dila

  Acil yardım lütfen acil . Merhabalar ne yaptıysam İnstagram hesabımı donduramadım.Hesabımı dondurmak istiyorum fakat bilgisayardan bile denediğim halde önceden dondurmamış olmama rağmen donduramıyorum Bana hep hesabını sadece haftadaki kapatabilirsin sonra dene diyor deniyorum hesabımı aradan biraz zaman geçti yine donduramadım olmuyor bir türlü şifre vs hepsi doğru lütfen yardımcı olur musunuz acil lütfen

  Cevapla
  1. Insta TakipçiInsta Takipçi

   Merhaba, sık sık denediğiniz için dondurma talebiniz kabul edilmiyor olabilir bir süre bekledikten sonra denemenizde fayda var.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir