Instagram akımları

Dont Judge Challenge Hareketi Instagram’da İyice Büyümeye Başladı

Instagram’da özellikle amansız hastalıklara dikkat çekmek için son günlerde birçok yeni akım düzenlenmeye başladı. İlk olarak ALS hastalarına dikkat çekmek için yapılan eğlenceli ve bir o kadar da ilgi çekici buzlu su akımı ile karşı karşıya kalmıştık. Söz konusu bu akımda kullanıcılar arkadaşlarına ya da çevrelerinde ki kişilere meydan okuma mesajı gönderiyor ardından banka hesaplarına bağışlarını yatırarak kafalarının üstünden birden buzlu suyu döküyordu. Ülkemiz dahil kısa sürede birçok ülke de yayılmaya başlayan akım hedefine ulaşmış ve hem ALS hastaları için ciddi bir yardım toplanmış hem de hastalığa dikkat çekilmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise bu uygulamanın devamı niteliğinde yeni bir akım ortaya çıktı. Söz konusu bu yeni akımda yine farkındalık yaratmak için yapılan etkinliklerden biri oldu. Söz konusu yeni akıma göre özellikle bayan kullanıcılara çirkin gözükmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Makyajla ve ekstra malzemelerle çirkinleşmek için ellerinden geleni yapan kullanıcılara bu şekilde yeni bir akımda oluşturmayı başardı. Son dönemde bu şekilde akımlara duyulan büyük ilgiden mi bilinmez ama DontJudgeChallenge etkinliğinin de son zamanların en beğenilen akımlarından biri olduğunu söylemek mümkün. Instagram’ın bu etkisinin ise zamanla daha da artış göstermesi bekleniyor. Zira artık bu tarz akımların kısa süre içerisinde dünyayı sarmayı başardığını da söylemek lazım.

Dont Judge Challenge Hareketi Instagram’da İyice Büyümeye Başladı
4.5 (90.39%) 337 votes

Bir önceki yazımız olan Bade İşçil’den Radikal Karar başlıklı makalemizde Bade İşçil, Bade İşçil boşanıyor ve Bade İşçil Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Fahriye Evcen Oya Aydoğan Paylaşımı İle Gündem Oldu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir