Dövüş Filmleri

Dövüş Filmleri

Genellikle insanda rahatlama ve stres atma duygularını harekete geçilmesinden dolayı izlemesi keyifli olan dövüş filmleri sevilmektedir. IMDB puanlarına göre bir sıralama yapılabileceği gibi kalitesi açısından da filmler değerlendirilebilir. Uzak doğu dövüş sanatlarının örneklerinin verildiği filmlerle modern sinemaya dair dövüş filmleri arasında ise önemli farklar vardır. Çin dövüş filmleri ise hemen her zaman en çok talep görenlerdendir. İşte en iyi dövüş filmleri;

Circle of Pain

2010 yapımı olmasına karşın en iyi sokak dövüş filmleri arasında gösterilmesi de hikayesinin kalitesinden gelir. Dövüş sanatlarından emekli olmuş Dalton Hunt’ın hayatı anlatılırken en iyi dövüş filmlerinin öncülerindendir.

Blood and Bone

2009 yapımı olan Kan ve Kemik filminde aksiyon dolu dövüş sahneleri yer alır. Los Angeles sokaklarında başlayan dövüş oyunlarında birçok farklı grup vardır. Olayın çok daha değişik bir hal alması ise ölüm kalım savaşının ortaya çıkmasıyla başlar.

Yenilmez

Yenilmez Serileri en iyi dövüş filmleri izle açısından en önemlileridir. Serinin üçüncü filminde yeniden cezaevi turnuvaları başlarken Boyka ise gereken ne ise onu yapar. Hayatta kalmak için dövüşmenin esas kabul edildiği düzende var olmanın yollarını arar. Cehennemden çıkışa yaklaştığı sırada ise beklediği sürprizler filmleri çok daha kaliteli hale getirir.

Never Back Down Asla Pes Etme

Sessiz ve çekingen karakterli olmasına rağmen bir kavga sırasında yenilmesiyle herkes tarafından aşağılanan Jake, hayatını tam anlamıyla değiştirir. MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları eğitimleri alırken en yakın arkadaşı Max ile zorlu bir yolculuğa çıkar. Bakalım sokak dövüşçüsü olma yolunda ne gibi olaylarla karşılaşacaklar.

Sokak Dövüş Filmleri

Warrior filminde sokak dövüşleri nedir ve nasıl yapılır görülebilirken babadan gelme dövüş mücadelesine alkol engeli gözler önüne serilir. Sparta isimli bir turnuvaya katılarak toplam 5 Milyon Dolar ödülün sahibi olmak isteyen Tommy alkol bağımlısı olmasının dezavantajlarını yaşayacaktır. Ancak babasından alacağı yardımla çok daha iyi olacağını düşünür. Tom Hardy ve Nick Nolte gibi oyuncuların başrolde oynadığı filmi hemen izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

en iyi dövüş filmleri

Yeni Çıkan Dövüş Filmleri

Bir serinin devam filmi olan Ip Man 4 ise 2020 yılında vizyona girenler arasındadır. Doğu dövüş kültürünün ip uçlarını veren filmde yüksek kaliteli aksiyon sahnelerinin varlığı da sinema severleri heyecanlandırmaya yetiyor. (IMDB)

Çin Dövüş Filmleri

Halihazırda dövüş filmleri denilince akla Çin gelirken Bruce Lee şüphesiz ki filmleriyle ilk sıradadır. 1973 yapımı olan Ejderin Üç Fedaisi filmi en iyi dövüş filmleri kategorisinde ilk beş içerisinde yer alır. Uyuşturucu baronu tarafından düzenlenen dövüş turnuvasına katılan Lee aynı zamanda intikam peşindedir. Kız kardeşini öldüren kişiyi yakalamak için turnuvaya girerken büyük bir suç şebekesinin ortaya çıkarılmasını da sağlamak amacındadır.

Bir başka önemli dövüş sanatçısı Jackie Chan filmleriyle de Çin dövüş sanatları görülmeye değerdir. 1978 yapımı olan Altın Yumruk günümüzde de en iyi dövüş filmleri listesindedir. Amcasından öğrendiklerini uygulamasıyla bambaşka bir başarı kaçınılmazdır.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Dövüş Filmi Nedir?

Dövüş filmleri, Aksiyon filmlerine benzer içerikleri olan ancak daha çok Dövüş Sanatları ile ilgili olan sinema eserleridir. Özellikle Uzak Doğu sinemasında sıkça rastlanan bir türdür.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca fimler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

En Ünlü Dövüş Filmleri Nelerdir?

Sinema tarihinin en ünlü dövüş filmlerinin başında “Rocky” Serisi gelmektedir. Ayrıca uzak doğu sinemasından İp-Man bu kategorinin en önemli filmlerindendir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir