E-Okul

E-Okul

E Okul velilerin ve öğrencilerin okul notları ve devamsızlık durumu gibi pek çok bilgiye online olarak ulaşmasını sağlıyor. E Okul VBS sistemiyle veliler bu bilgilere kolaylıkla erişebilir. Öğrenciler ders programı ve ders notları gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirken veliler de öğrencilerin ders durumu ve devamsızlık bilgilerini e okul üzerinden diledikleri zaman takip edebiliyorlar. Öğretmenlerin not bilgilerini ve devamsızlık durumlarını paylaştığı e okul veliler ve öğrenciler için büyük önem arz ediyor. Yeni eğitim-öğretim yılının sona yaklaşmasıyla beraber e okul ne zaman kapanacak, özellikle not girişi yapmak isteyen öğretmenler için merak konusu. Sizler için bu yazımızda e okul ne zaman kapanacak, e okul ortalama hesaplama nasıl yapılır ve E Okul giriş gibi soruların cevaplarının tamamına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

E Okul Ne Zaman Kapanacak?

E okul öğretmenlerin ders notlarını online ortama yüklemesini, öğrencilerin ve velilerin kolayca bu notlara ulaşmasını sağlar. Öğretmen, öğrenci ve velilere kesintisiz hizmet sunarak her an eğitim-öğretim hakkında bilgi veren e okul not girişiyse yılın sonuyla beraber kapanıyor. Öğretmenlerin bu süre zarfında sınav notlarını e okul vbs sistemine girmeleri gerekiyor. Böylelikle veliler veya öğrenciler e okul öğrenci giriş sayfası vasıtasıyla notlara ulaşabiliyor. Peki e okul ne zaman kapanacak? İlk dönem için e okul vbs sistemi 17 Ocak’tan sonra not girişine kapatılmıştı. Ancak mevcut virüs salgını nedeniyle okulların online eğitime geçmesiyle beraber e okul ikinci dönem için ne zaman kapanacak, henüz net bir bilgi bulunmuyor.

e okul vbs

E Okul Ortalama Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sene sonunun yaklaşmasıyla beraber öğrencileri ve velileri karne heyecanı sarmaya başladı. Takdir veya teşekkür belgesi almak için uğraşan öğrenciler not ortalamalarını öğrenmek istiyor. Birçok öğrenci ve veliyse not ortalaması nasıl hesaplanır bilmiyor. E okul ortalama hesaplama işlemi oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ederek genel not ortalamanızı hesaplayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

  • Her ders için yazılıların aritmetik ortalamasını alın. Örneğin matematik dersinde iki yazılı olduysanız yazılı notlarınızı toplayın ve olduğunuz sınav sayısına bölün. Bu işlemi bütün dersler için gerçekleştirin.
  • Elde ettiğiniz ortalamaları toplayın ve toplam ders sayısına bölün.

Elde edeceğiniz sonuç size genel not ortalamanızı verecektir.

Liseler İçin Okul Ortalaması Nasıl Hesaplanır?

Lisede okuyan öğrenciler içinse e okul ortalama hesaplama sistemi değişiklik gösteriyor. Yukarıda bahsettiğimiz aşamaları uygulayarak e okul ortalama hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak takdir veya teşekkür belgesi alabilmeniz için yeni sistemde not ortalaması geçerli olmuyor. Takdir veya teşekkür belgesi alabilmek için aşağıdaki kriterleri de sağlamanız gerekiyor.

  • Özürsüz devamsızlık süresi 5 gün veya daha fazla olan öğrenciler takdir veya teşekkür belgesi alamayacak,
  • Okul derslerinde başarı ve üstün gayret gösteren öğrenciler bu belgeleri alabilecek,
  • Dönem not ortalaması 70’in üstünde olan öğrenciler bu belgeleri alabilecek.

Nedir kategorisi yazıları ile gündemde olan ve genel tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Okul Nedir?

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen ve hem öğrencilere hem de velilerine erişim imkanı tanıyan online bir platformdur. Öğrencilerin not ve devamsızlık durumları ile alakalı olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

E-Okul Şifresi Nasıl Alınır?

E-Okul şifresini almak için öğrencilerin bağlı oldukları okulların müdürleri ile itibarata geçmeleri gerekmektedir. Bu sayede şifrelerini alabilirler ve devamsızlık ya da not bilgileri ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirler.

E-Okul Güncel mi?

E-okul sistemi devamlı olarak güncellenmekte olan bir sistemdir. E-okul üzerindeki bilgileri öğrencilerin öğretmenleri düzenli olarak güncellerler ve yenilerini eklerler. Böylece hiçbir bilgi eksik ve gizli kalmaz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir