Efsa İsminin Anlamı

Efsa İsminin Anlamı

Efsa isminin anlamı, özellikleri, harf analizi ve istatistiklerini burada bulabilirsiniz. Kızlara verilen, farsça kökenli bir isimdir. Anlamından dolayı çok eski tarihlerden günümüze kadar geldiği bilinmektedir. Kuran-ı Kerim’de geçmemesine rağmen kız çocuklarına verilmesinde herhangi bir yasak yoktur. Güzel, basit ve modern bir isim olarak kabul edilir.

Efsa İsminin Sözlük Anlamı

Efsa ismi birçok anlamı içerisinde barındırıyor. Sizde kız çocuğunuza bu ismi vermeye karar vermeden önce bu anlamları okumalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

  • Sihirbaz
  • İnsanı teşhir eden
  • Efsuncu
  • Cennet ırmaklarından birisine verilen isim

Çok farklı anlamlarda kullanılabilir aynı zamanda bu isim “Avrupa Birliği Gıda Güvenliği Danışma Kurulunun” kısaltması olarak da bilinmektedir.

Efsa İsminin İstatistikleri

Efsa isminin istatistiksel bilgileri çok az kullanılmasından dolayı çok net değildir. Ülkemizde yaklaşık 2300 tane bu isme sahip insan vardır. Bunlardan 250 taneye yakını İstanbul’da yaşamaktadır. Ülkemizde her 36.204 kişiden birisine bu isim verilmektedir. Dört harfli ismin her harfine alfabe sırasına göre sayı verilip, sonrasında toplandığında sonuç 36 yapar.

E:6 + F:7 + S:22 + A:1 = 36

efsa isminin anlamı nedir

Efsa İsminin Harf Analizi

Efsa ismi toplam dört harften oluşur. İsmin hecelemesi “ef:sa” şeklinde yapılır. Telaffuzu en zor isimler arasında ilk sırada yer alır. Ama güzel anlamı nedeniyle tercih edilebilir.

  • E: Tam olarak net bir ruhsal dünyası yoktur. Sevinirken üzülür, üzülürken sevinebilir. Bu durum onu kesinlikle rahatsız etmez.
  • F: Güven konusunda insanların tercih edeceği kişilerdir. Karizmatik ve sakin tavırları onları düşünceli bir insan olarak kabul edilmesini sağlar.
  • S: Hayalperestlik onlar için vazgeçilmez bir durumdur. Nerede olurlarsa olsunlar her zaman aşırıya kaçmayı seveler. Özellikle hayal kurma konusunda hiç sınırları yoktur.
  • A: Birçok kişiye nazaran olayları algılayış şekilleri değişmiş ve gelişmiştir. Mantılı düşünürler ve bu mantık çerçevesinde tüm kararlarını alırlar.

Efsa İsminin Özellikleri

Efsa ismin en az kullanılan isimlerden birisidir. Az kullanılmasının altında bilinirliğinin az olmasının büyük bir etkisi vardır. Farsça kökenli bir kelime olmasının da bundan etkisi vardır. Düzeni ve hizmet etmeyi severler. Hayatlarını bu ikisi üzerine kurarak yaşamak onları dikkat çekici birisi haline getirir. İsmin sözlük anlamından dolayı ismi alan kişi bu yönde değişimlere gidebilir. Bu ismi kullanan bildiğimiz çok ünlü bir kişi yoktur. Efsane kelimesi bu isimden türeyerek ortaya çıkmıştır. Ancak bu kelime isimle çok bağlantılı değildir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Efsa Ne Demektir?

Efsa; Efsuncu, sihirbaz, teshir edici kimse anlamlarında kullanılmakta olan bir kelimedir. Ayrıca Cennet ırmaklarından birisinin de ismi olarak bilinir.

Efsa İsmi Caiz mi?

Efsa cennet ırmaklarından birisinin ismidir. Bu nedenle içerisinde kutsallık barındırmaktadır. Bu ismin yeni doğan bebeklere verilmesinde bu nedenle herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Efsa İsminin Kökeni Nedir?

Efsa ismi Farça kökene sahip olan bir isim olarak bilinmektedir. Geleneklerimize Selçuk Devleti zamanında girmiş olduğu düşünülmekte olan biu ismin günümüzde nadir kullanımakta olan isimler arasında yer aldığı söylenilebilir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir