Ege İsminin Anlamı

Ege İsminin Anlamı

Ege isminin anlamı, harf analizi, özellikleri ve istatistiksel bilgilerini sitemizde bulabilirsiniz. Ege bildiğiniz gibi ülkemizin batı tarafından bulunan bir denize verilen isimdir. Bunun dışında farklı anlamları da bulunmaktadır. Farklı dillerde başka anlamları olmakla birlikte Türkçe kökenli, üniseks olarak kullanılan bir isimdir. Bu nedenle isme ait pembe ve mavi olmak üzere iki farklı renk vardır.

Ege İsmini Sözlük Anlamı

Ege isminin sözlük anlamı TDK sözlüğünde geçtiği şekilde kullanılmasının yanında farklı cümle içlerinde özel anlamlarla da kullanılır. Genelde bu ismi tercih edenler ilk anlamı nedeniyle çocuklarına vermeyi tercih eder.

  • Çocuk koruyucusu
  • Çocukların işlerine bakan ve ondan sorumlu insan
  • Ulu, yaşça büyük olan
  • Sahip
  • Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan bir deniz bölgesi

Ege İsminin İstatistikleri

Ege ismini tercih etmeden önce bu istatistiksel bilgiler size yardımcı olacaktır. En çok kullanılan isimler sıralamasında 921’inci sırada yer almaktadır. Ülkemizde 38 bine yakın bu isme sahip insan vardır. Bunlardan 8 bin tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Her 2216 kişiden birisine bu isim verilmektedir. İsimlerin harf sıralamasına göre aldıkları sayının toplamı 20 yapar.

E:6 + G:8 + E:6 =20

ege isminin anlamı

Ege İsminin Harf Analizi

Ege üç harften oluşan kısa bir isimdir. Hecelemesi “e:ge” şeklinde yapılmaktadır. Harf analizini yaparak isme olan bakış acısını farklı bir şekilde yorumlamak mümkündür.

  • E: Karmaşık bir ruhsal dünyaya sahiptir. Sevinirken bir anda üzülebilirler. Bu durumu sık yaşarlar ancak bu durumdan bir rahatsızlık duymaz.
  • G: Güce sahip olmak için her şeyi yapanlar. Bunu elde etmek için inatçı yapılarını kullanırlar ve ne olursa olsun elde ederler.
  • E: Duygusal açıdan birçok insana göre çok karmaşıktır. Sevinçten dört köşe olduğu bir anda direkt olarak anlamsız bir şekilde üzülebilir. Bu durum onun dışında herkesi rahatsız edebilir.

Ege İsminin Özellikleri

Ege birçok anlamı içinde barındırması ile bilinen bir isimdir. En bilinen özelliği disiplinli yapıya sahip olmalarıdır. Titiz yapıları ilişkilerinde sıkıntı yaşamalarına neden olabilir. Ancak bu durum onların canını sıkan bir durum değildir. Onlarla anlaşmak için biraz tolerans göstermeniz yeterli olacaktır. Sizin anladıklarını düşündüklerinde çok rahat bir şekilde arkadaş olunabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Bu isme sahip bir şarkıcı ve aynı ülkemizde bir bölgeye adını vermiştir. Güçlü devlet anlamına gelen “egemen” kelimesi buradan türemiştir. Ege Üniversitesi, Egemen Korkmaz, Ege Adaları, Egemenlik gibi çok farklı şekillerde kullanılmaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir