Elif İsminin Anlamı

Elif İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları yeni doğacak kız çocukları için birçok isim ile birlikte Elif isminin anlamı araştırıyor ve değerlendiriyor. Ancak tüm anne ve baba adaylarının kriterleri belli: Çocuğumun ismi hem güzel olmalı hem de anlamlı olmalı. Elif ismi ülkemizde yaygın kullanılan isimlerin başında geliyor ve zarif kız anlamına geliyor. Elif isminin anlamı nedir?diye soran kişiler içinse zarif kız anlamı dışında birçok anlamı olduğunu da söyleyelim.

Elif İsminin Anlamı Nedir?

  • İyi huylu,
  • Ağır başlı,
  • Dostluk eden,
  • Sevgi dolu insan

gibi kavramlar Elif kelimesinin zarif kız dışında en bilinen anlamları arasındadır. Ancak Elif kelimesi çok daha fazla anlama karşılık gelmektedir.

Arap alfabesinin ilk harfi olan Elif, ince ve uzun bir şekle sahiptir. Bu şeklinden dolayı uzun boya benzetilen Elif ismi kibar kız anlamına da karşılık gelir. Aynı zamanda iyi ilişkiler kuran kişi(dostluk) gibi kavramlar da Elif isminin anlamları arasında karşımıza çıkar. Bu isim sevgi dolu kimse anlamına da gelir.

elif isminin anlamı

Elif İsminin Özellikleri

Elif isminin özelliklerine baktığımız zaman karşımıza ilk olarak güzellik ve zerafet kavramları çıkar. Öyle ki elif ismi bu kavramları işaret etmektedir. İyi huyu, ağır başlılığı ve letafeti temsil eden Elif hakikatli ve vefalı kişiler için kullanılır. Ailesine bağlı, ailesi için birçok şeyden vazgeçen, çalışkan ve yoğun tempoyu kaldırabilen bununla beraber çevresinde oldukça sevilen kişileri temsil eder. Elif ismi güveni temsil eder ve bu isme sahip kişiler güvenilir kişiler olarak nitelendirilir. Toplumda saygı gören ve herkes tarafından kabul edilen kişilerdir. Dostluk kavramına oldukça önem verirler ve sosyalleşme konusunda oldukça iyidirler. İnsanlarla sağlıklı ve hızlı bir şekilde iletişim kurarlar. Özgürlükçü bir yapıya sahip olan kişilerdir ve bağlanmaktan hoşlanmazlar. Neşe ve zekaya büyük önem veren kişilerdir. Kendileri de oldukça zeki ve neşeli yapıdadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Girişken bir yapıya sahip olan kişileri temsil eder ve bununla birlikte korkusuz bir yapıya sahiptir. Adımlarını cesur bir şekilde atar. Hayatı dolu bir şekilde yaşamaktan çok hoşlanır ve güzellikleri doyasıya yaşar. En hoşlanmadığı duygu can sıkıntısı duygusudur ve oldukça kolay sıkılabilir. Oldukça yetenekli kişilerdir ve sanatsal yönleri gelişmiştir. Duygusal bir kişiliğe sahip oldukları için hemen kırılabilir, çok çabuk incinebilirler. Lider duruşu ile etrafına karizmatik görünen bir yapıya sahiptirler.

Ülkemizde tahmini olarak her 156 kişiden birinin ismidir Elif. Tahmini 523.582 kişi Elif ismini kullanmaktadır ve sadece İstanbul’da Elif isimli kişilerin sayısı 87 binden fazladır. Elif isminin anlamı güzel kılan ise kendisidir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Elif Ne Demektir?

Elif kelimesi, Arap alfabesinin ilk harfidir. Ebced hesabına göre ise 1 rakamına tekabül eder. Ayrıca ince uzun boylu kız, ülfet eden kişi gibi anlamları da bulunmaktadır.

Elif İsmi Caiz mi?

Elif ismi caiz bir isimdir. Hatta din adamları tarafından tavsiye edilen isimler arasında yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Elif İsminin Kökeni Nedir?

Elif ismi Arap alfabesinin ilk harfidir. Bu isim arapça kökenli bir isimdir. Dinimizle beraber kültürümüze entregre olmuştur.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir