Elisa İsminin Anlamı

Elisa İsminin Anlamı

Elisa isminin anlamı anne ve baba adayları tarafından oldukça merak ediliyor. İsmin hem anlamı hem de özellikleri oldukça gizemli ve araştırılıyor. Günümüzde fazlasıyla popüler olan isimler arasında yer alan Elisa ismi özellikle isim koymadan hemen önce ebeveynlerin kesinlikle aklına gelen bir isim. Peki Elisa isminin anlamı nedir? özellikleri nelerdir? birlikte bakalım.

Son dönemlerde oldukça merak edilen Elisa ismi em Arapça kökenli hem de İbranice kökenli bir isimdir. Elisa ismi pembe ismine yakındır ve hem ülkemizde hem de Arap ülkelerinde tercih edilen isimler arasındadır.

Elisa isminin anlamına baktığımız zaman “cennet kapısında bekleyen melek” gibi bir ifade ile karşılaşırız. Ayrıca dini olarak değerli olan bu isim Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Elisa isminin bir diğer önemi ise Hz. Zekeriya’nın hanımının ismi olmasıdır. Bunun dışında Elisa ismi Allah’ın sözü ve yemini gibi anlamlara da karşılık gelmektedir.

Yukarıda bu ismin cennet kapısında bekleyen melek olduğunu belirtmiştik. Bu anlamı dışında;

  • Kırılgan,
  • Enerjik,
  • Sanat yönü kuvvetli,
  • Duygusal

gibi anlamları da vardır.

elisa isminin anlamı

Elisa İsminin Özellikleri Nelerdir?

Elisa isminin özeliklerini karakteristik özellikleri ile anlatalım. Ruhsal dünyası oldukça karışıktır ve üzüntü ve sevinci aynı anda yaşayabilir. Ancak bu durumdan hiçbir şekilde rahatsız olmaz. Sanatsal açıdan yetenekli bir kişidir ve bunun haricinde de birçok yeteneğe sahiptir. Kırılgandır ve oldukça duygusaldır. Hemen incinir ve hassas bir bünyeye sahiptir.

Özgürlüğüne düşkünlüğü ile bilinen bir isimdir. Bunun doğal bir sonucu olarak da kimseye bağlı kalmayı sevmez ve bu durumdan hoşlanmaz. Kendine her zaman özgür bir ortam arar ve genellikle kendi bildiği doğruları üzerinden hayatına devam eder. Hem iş hayatında hem de özel hayatında baskıcı insanlara hayatta tahammül edemez ve böyle bir ortam fark ettiği zaman o ortamdan hemen uzaklaşır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Yukarıdakiler dışında atılgan ve enerjik olan kişilerdir. Hayatını mantık çerçevesi üzerine kurmuştur ve mantığı her zaman duygusallığının önüne geçer. Genellikle spor yapmaktan hoşlanırlar. Ayrıca kendine hobi edinirler. Hayal gücü konusunda ise oldukça eğlenceli kişilerdir. Aşırıya kaçmaktan korkmazlar ve hayalperest insanlardır. Ancak ne kadar hayalperest kişiler olsa da iş hayatında oldukça hırslı bir yapıları vardır. Her şey bir an önce olup bitsin isterler ancak yönetme konusundan da asla taviz vermezler.

Ülkemizde sıklık oranı bilinmeyen Elisa isminin anlamı ve popülaritesi her geçen gün daha da tercih edilebilir bir isim olmasını sağlamaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Elisa Ne Demektir?

Elisa, Elyesa isminden türemiş olan bir isimdir. Elyesa ise eski zaman peygamberlerinden birisidir. Bu isim hakkında ki detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Elisa İsmi Caiz mi?

Elisa ismi konusunda tam anlamıyla bir fikir birliği bulunmamaktadır. Ancak bu ismin caiz olmadığını belirleyen hiçbir anlamıda yoktur. Bu nedenle bebeklere verilmesinde bir sakınca bulunmaz.

Elisa İsminin Kökeni Nedir?

Elisa ismi köken olarak Arapça diline ait bir isimdir. Dilimize ne zaman geçtiği ve isim ailemizde ne zaman yer aldığı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir