En İyi Aksiyon Filmleri

En İyi Aksiyon Filmleri

Beyaz perdede 2020 yılında izleyicilerle buluşacak en iyi aksiyon filmleri listesi birçok açıdan merak edilmektedir. Serilerin devam niteliğindeki filmlerin yanı sıra benzersiz heyecana sahip filmlerin var olacağı da bu durumu özetlemektedir. Halihazırda Hollywood sinemasının vazgeçilmezi olan aksiyon filmlerinin bütçeleri de her geçen gün artmaktadır. Son olarak Bond 25 filmi için milyarca dolarlık bütçenin kullanıldığı açıklanırken Avrupa ve Asya sinemalarının bu duruma ne derece karşı koyacağı ise tam olarak bilinmiyor.

En Son Çıkan Aksiyon Filmleri

  • Bond 25 Ölmek İçin Zaman Yok

Serinin yeni filmi 2020 yılında vizyonda olacak olan James Bond bir kez daha sahalara dönüyor. Ölmek İçin Zaman Yok filminde James Bond karakterine bir kez daha Daniel Craig hayat veriyor. Oldukça heyecanı yüksek aksiyon sahnelerinin var olduğu filmde, her şeyden uzaklaşan ajan bir kez daha kendini olayların içinde bulur. Yakın arkadaşı Felix tarafından ikna edilirken önemli bir bilim insanını kurtarmanın yollarını arar. Bu serüvende de yine kötü karakterleri alt etmeye çalışan James Bond, aksiyon macera filmleri çerçevesinde seyirciye de istediğini veriyor. Yönetmenlik koltuğunda Cary Joji Fukunaga bulunurken film müziği ise Hans Zimmer’e ait.

  • Bad Boys 3 (Çılgın İkili 3)

Will Smith ile birlikte Martin  Lawrence tarafından eğlenceli bir aksiyon filmi olan Bad Boys 3 2020 yılının süprizleri arasındaydı. Oldukça beğenilmesi ve tutkunları için birebir kaliteye sahip olduğunun görülmesi de gişe başarısını beraberinde getirdi. Bilall Fallah tarafından çekilen filmin bütçesi 90 Milyon Dolar olurken toplamda ise 400 Milyon Dolarlık bir gelir elde etmiş durumda. Kıyasıya mücadelenin olması ve kurgu film önerileri için ilk sıralarda yer almasıyla tatlı komedi sunması benzersiz hale getiriyor.

  • Bloodshot

Amerikan süper kahraman filmi olmasının yanı sıra en iyi aksiyon filmleri 2020 yılına damgasını vururken bu filmin atlanması da pek mümkün görünmüyor. Matrix benzeri unsurlarının var olmasının ötesinde bir kahramanın neler başarabileceği de gerçekçi bir yapıda anlatılıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

  • Top Gun 2

Joseph Kosinski tarafından yönetilen ve Tom Cruise ile Miles Teller’in başrolde oynadığı Top Gun: Maverick 2020 yılı için en iyi aksiyon filmleri arasında gösteriliyor. 152 Milyon Dolar bütçeli olup kurgusal karakter çerçevesinde eleştirmenlerden tam not almış durumda. Tom Cruise karizmasıyla yaşanacak gerilim ve aksiyon sahnelerinde ise sinema severleri heyecanlı anlar bekliyor.

  • Red Notice

2020 yılında vizyona girmesi planlanan Red Notice, Gal Gadot, Dwayne Johnson, Ryan Reynolds gibi isimleri bulunduruyor. İNTERPOL tarafından düğmeye basılmasıyla birlikte küresel anlamda bir sanat hırsızının aranmasına başlanılır. Ancak dünyanın en çok aranan ismi olmasına karşın hırsız oldukça iyi bir performansa sahiptir. Etkileyici kaçış planları ve gerçekçi aksiyon sahneleriyle Red Notice aksiyon filmleri sevenler için bulunmaz bir nimettir.

en iyi aksiyon filmleri

En İyi Türk Aksiyon Filmleri

En iyi 2020 aksiyon filmleri arasında Türk yapımı olarak Ölümlü Dünya son yıllara damgasını vurmuştur. Eğlenceli bir komedi yönü bulunmasının ötesinde Ali Atay yönetmenliğinde ilgi çekici konuya sahiptir. Restoran işleten bir aile görünümdeki özel sisteme çalışan insanların yaşadıkları durumlar anlatılır. Bol aksiyon sahneleri olması da Türk filmleri arasında öne çıkmasını beraberinde getirir. 2020 yapımı aksiyon filmleri arasındaki Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı ise Balkanlardaki etkisiyle Akıncılar anlatılır.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Aksiyon Filmi Nedir?

Aksiyon filmi, senaryo ve işleniş bakımında daha hızlı bir akışı olan ve olayların daha şiddetli geliştiği bir film türüdür. Bu tür filmlerde şiddet sahneleri daha çok ön plana çıkmaktadır.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca filmer aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir