En İyi Aşk Filmleri

En İyi Aşk Filmleri

Romantik bir ortamda sevgiliyle birlikte izlenebilecek aşk filmleri sayıca fazla olmakla birlikte birçok yönden ayrılır. Çok daha dramatik konulara sahip bir film seçilebileceği gibi eğlence düzeyi yüksek aşk filmlerinin sayısı da oldukça fazladır. Son yıllarda çıkan en iyi aşk filmleri ise film kültürüne sahip sinema severler ise çok daha iyidir. Sevgiliyle yapılacak ritüellerden olan film izleme için seçebileceğiniz aşk filmlerini sizler için derledik. (IMDB List)

  • Gece Yarısından Önce

2013 yapımı olan Gece Yarısından Önce filmi İMDB puanı 7,9 olurken en ideal romantik aşk filmleri arasındadır. İlk buluşmanın sonrasında ayrılan çiftin bir daha karşılaşmaları ise çok daha fazlasının yaşanmasına sebep olacaktır. Yaşanılan tüm değişimlere rağmen yine de Jesse ile Celine arasındaki aşk eskisinden çok daha fazlasıdır. Yunanistan’da geçirilen tatille birlikte duyulan saf aşkın tarifi her şeyin değişmesine yetebilecek mi?

  • Saksı Olmanın Faydaları

Halihazırda en güzel aşk filmleri denilince akla gelenlerden olan “Saksı Olmanın Faydaları” İMDB puanı 8,0 olmakla birlikte küçüklükte başlayan saf duyguları anlatır. Okul arkadaşları tarafından alaya alınan ve özgüven açısından sorunlar yaşayan Charlie, giderek kötü bir hale gelir. Arkadaşının intihar etmesi ve başladığı lisede mutsuz olması da cabasıdır. Ardından ise tanıştığı arkadaşlarıyla farklı bir dünyanın olduğunu öğrenecek ve aşkı tanıyacaktır.

  • Sing Street

Yönetmenliği John Carney tarafından yapılan müzikal yapılı filmde aşık olduğu kızı etkilemek için müzik grubuna dahil olan erkeğin hayata bakışı konu alınıyor. Lucy Boynton ve Maria Doyle Kennedy başrollerde oynarken komedi etkisi de bulunuyor.

  • La La Land (Aşıklar Şehri)

Var olan romantik aşk filmleri listesinde ilk sıralarda gelen La La Land ise Los Angeles trafiğinde yolları ve kaderleri birleşen aşkı anlatır. Sanat tutkunu iki insanın hayatlarına yön vermeye sırada karşılaşmaları büyük bir aşkın habercisi niteliğindedir. Ödüllü filmde geleneksel jazz etkili olurken aşkın etkisiyle hayallerinden uzaklaşacak iki insanın yapacakları konu alınır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

en iyi aşk filmleri

En İyi Aşk Filmleri Türk

Mahsun Kırmızıgül tarafından çok farklı bir pencereden hayata bakılmasını sağlayan Mucize Aşk filmleri en iyi aşk filmlerinden kabul edilebilir. Bununla birlikte romantik ağırlıklı filmlerde Issız Adam oldukça kült bir yere sahiptir. 2020 yılı yapımlı olan Aşk Tesadüfleri Sever 2 ise gerçek yaşam öyküsünden esinlenilmiştir. 1960lı yıllardan başlayan aşk hikayesi özelinde şimdi ki aşk durumlarının kıyaslanması söz konusudur. Ömer Faruk Sorak’ın yönetmeni olduğu filmin başrollerinde Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan, Zuhal Olcay, Erkan Can gibi isimler yer alıyor.

En İyi Romantik Aşk Filmleri

Günümüze ışık tutan aşk filmleri sayısı oldukça fazla olurken Türk yapımlarda dikkat çekicidir. Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan gibi isimlerin yer aldığı Romantik Komedi seri aşk filmleri türk yapımları arasında en çok gişe hasılatı elde edenler arasındadır. Umut Ertek’in yönetmeni olduğu Şuursuz Aşk filmi ise geçmişe yönelik bir aşkın yüzleşmesiyle nelerin ortaya çıkacağını gösterir. İsmail Hacıoğlu, Ebru Şahin, Burcu Kara ve Ruhi Sarı gibi önemli isimlerin kadroda yer aldığı filmde 80li yılların çalkantılı dönemlerinde yaşanan aşkın getirdikleri anlatılır. Türk aşk filmleri gişe başarısıyla son yıllarda diğer kategorilerin önünde yer almaktadır.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Aşk Filmi Nedir?

Aşk filmi senaryo ve işleniş bakımından duygusal ve romantik bir içeriğe sahip olan sinema eserleridir. Genellikle karşı cinslerin sevgi maceraları işlenir. Dünya üzerinde ki en popüler sinema türlerinin başında gelir.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca fimler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir