En İyi Bilim Kurgu Filmleri

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Hayatın sorgulanması ve bununla birlikte gizem dolu dünyaların görülmesi açısından bilim kurgu filmleri her zaman cazip olmuştur. Kişinin ufkunu açması ve farklı dünyaların hayal edilmesini de sağlarken olaylara farklı bakış açılarını getirmesi bilim kurgu filmlerinin izlenebilirliğini yükseltir. Dünyanın monoton hayatından sıkılanlar için de ideal olurken halihazırda en iyi bilim kurgu filmleri serisini sizler için derledik. Gelecekte neler olabileceğini gösteren bilim kurgu filmlerine ilgi duyuyorsanız tam sizlere göre bir derleme burada…

En İyi Bilim Kurgu Film Listesi

  • The Cloverfield Paradox

2018 yapımı filmde dünyada hiçbir kaynağın kalmamasından hareketle gerçekleştirilen uzay yolcuğu konu alınır. Gizemli noktalara sahip olması ve aynı zamanda uzayda yaşamın sırlarına sahip olmak isteyenler için idealdir.

  • Avengers: Endgame

2020 yapımı olmasının yanı sıra İMDb puanı 8,5 olan Avengers Son Oyun filminde muhteşem seri devam ediyor. Marvel yapımı olup 22. Filmin yönetmenliğini herkesin yakından tanıdığı Russo ile Joe Russo yapıyor. Kötü karakter Thanos dünyanın yarısını yok etmeye karar verdiğinde karşısına güçlü bir Avengers ekibi çıkacağından habersizdir. Ancak savaşın stratejisi ve olanlar çok daha sürpriz sonlu olması filmin kalitesini yükseltiyor. Oldukça kaliteli görsel efektlerle sinema severler kalite anlar yaşıyor.

  • İnterstellar

İMDb puanı 8,6 olmakla birlikte bilim kurgu filmler çerçevesinde en iyi konulardan birine sahiptir İnsterstellar. Christopher Nolan tarafından yönetilen filmde En iyi Görsel Efekt Oscar’ı alma başarısı gösteren ekip yine adından söz ettiriyor.

  • Alien  Serisi Sürüyor

Bilim kurgu denilince akla gelen başyapıtlardan olan Alien 2020 yılında da en çok izlenenler arasında. Bunun haricinde Otomatik Portakal olarak dublajı yapılan A Clockwork Orange yılların getirdiği gücü bünyesinde tutuyor. Stanley Kubrick filmi seyretmek isteyenler için en iyisi olurken suç ve dram türleriyle birlikte bilim kurgu film olması bakımından da değerlidir.

  • Mad Max: Öfkeli Yollar

Oldukça beğenilen en iyi bilim kurgu filmleri listesinde de hemen herkesin dile getirdiği Mad Max, Oscar ödüllü kostüm ve görselleriyle tercih ediliyor. Avustralya yapımı olmasıyla birlikte serinin dördüncü filminde yapılan mücadeleler gerçek bir bilim kurgu örnekleri taşıyor. (IMDB List)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

en iyi bilim kurgu filmleri

Son Çıkan Bilim Kurgu Filmleri

Avengers ile birlikte 2020 bilim kurgu filmleri arasında Görünmez Adam oldukça iyi bir performans ortaya koymuş durumda. The İnvisible Man olarak da geçen film aynı isimli eserin uyarlanması durumundadır. Bununla birlikte eşinden taciz ve şiddet görmesinden ötürü ayrılan Kass, eşinin intiharıyla sarsılır. Yüklü bir mirasın bir anda sahibi olmasıyla ise işler çok farklı yöne kayar. Yaşadığı olayları kanıtlamaya çalışırken başına gelmeye devam eden esrarengiz durumlar bilim kurgu sevenler için oldukça heyecan vericidir. Sinema eleştirmenleri tarafından da tam not verilen Görünmez Adam izleyenlere büyülü anlar yaşatacak. En iyi bilim kurgu filmleri listesini sizin için hazırladık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Bilim Kurgu Filmi Nedir?

Bilim kurgu filmleri, genellikle gelecek zamanlarda ki yaşanabilecek olayları kurgulayan ve hayal eden senaryo ve içeriklere sahip olan sinema eserleridir. Sinema tarihinde çok başarılı örnekleri bulunmaktadır.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir