En İyi Dram Filmleri

En İyi Dram Filmleri

İşte 2020 yılının en iyi dram filmleri! Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi yeni vizyona girmiş olurken 2020 yılının bir başka önemli dram filmleri arasında gösterilen Biz Böyleyiz ise önemli isimleri kadrosunda bulunduruyor. Duyguların çok daha ön plana çıktığı dram filmlerinde olayların akışından ziyade karakterlerin verdikleri kararlar doğrultusunda bir ilerleme söz konusudur. Bunun getirdiği hatalar ve yanlışlar ise tamamen kişiye ait olur. Tüm bu hususları karşılayan dram aşk filmleri içerisindeki yerini alan Biz Böyleyiz filminde Hümeyra Akbay, Özge Özpirinçci, Berrak Tüzünataç, Serkan Keskin, Şebnem Bozoklu oynuyor. Birlikte büyümüş bir arkadaş grubu, çok sevdikleri Nezihe ismindeki kadının sağlığında yaşadığı problemlerden ötürü İzmir’e gitme kararı verir. Ardından ise çok farklı duygusal anlar yaşanırken sürprizli eğlenceli sahneler komik unsurları da barındırır.

En İyi Dram Filmleri Yabancı

2020 yılının etkileyici dram filmleri arasında gösterilen Lost Girls ise yabancı dram filmleri arasında belki de en iddialısı durumundadır. Birçok zorluğu yaşamış kadınların yine de toplumsal hayattaki etki gücünün yeterli olmadığından bahsedilir. Devamlı kadınların suçlanması, kadınların acı çekmesi ve varlıklarını hissedememesi dram açısından filmi güçlü yapan unsurlardır. Toplum bakış açısı da sunmaktadır.

2010 yapımı olan Benim Adım Khan ise 11 Eylül saldırıları sonrasında Müslümanların yaşadıkları trajik durumları konu alır. Her Müslümanın terörist olmadığını yüksek sesle vurgulayan filmde yönetmenlik koltuğunda ise Karan Jonar vardır. İMDB puanı 8.0 olurken Hintli bir Müslümanın otizmli olmasına karşın toplumda duyulan önyargıları nasıl kırdığı anlatılır. Amerikan Başkanına mesaj iletmeye çalıştığı sahnede söylediği “Ben Müslümanım ama terörist değilim” sözleri ise birçok açıdan önemlidir. Üzerine kampanyalar yapılmış ve Müslümanların seslerinin duyulması açısından kritik olmuştur. (IMDB List)

en iyi dram filmleri

En İyi Dram Filmleri Türk

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğinde gerçekleştirilen 2018 yılı çıkışlı Ahlat Ağacı dram kategorisinin oldukça iyilerindendir. Cannes ve Altın Palmiye için aday olurken Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Bennu Yıldırımlar gibi önemli isimler kadroda yer alıyor. Eleştirmenler tarafından oldukça beğenilirken babası gibi olmamak için direnen ve bu alanda yazarlık için bir şeyler yapmaya çalışan gencin içine düştüğü durum anlatılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

En İyi Dram Filmleri Listesi

  1. Saatler (20002
  2. Otel Ruanda (2004)
  3. Las Vegas’tan Ayrılmak (1995)
  4. 21 Gram (2003)
  5. Benim Adım Khan (2010)

En İyi Romantik Dram Filmleri

2020 yılının filmlerinden olan Aşk Tesadüfleri Sever bir kez daha Ömer Faruk Sorak imzası taşıyor. Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan gibi isimlerin başrolde olduğu filmde romantik bir dram sinema severleri bekliyor. Halihazırda türk dram filmleri alanında güzel bir örnek. Dram denilince akla gelen ilklerden biri ise şüphesiz ki Issız Adam. 2008 çıkışlı Çağan Irmak filmi olan Issız Adam’ın başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal bulunuyor. Kadın-erkek ilişkisi özelinde değerlendirmeler var olurken aynı zamanda erkeğin kararsızlığı ve istediklerinin farklı olması da hayatın yaşanmasını önlüyor. Çok güçlü bir senaryoyla beraber duyguların hissedilmesi de romantik dram filmleri arasında kült haline gelmesini kaçınılmaz kılmıştı.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Dram Filmi Nedir?

Dram filmleri, hayatın içerisinde yer alan acıları, kaybedişleri ve üzüntüleri konu alan film kategorileridir. Sinema sektöründe çokca tercih edilen bir türdür. Özellikle Türk sinemasının 70’li yıllarına damga vurmuştur.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca fimler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir