En İyi Fantastik Filmler

En İyi Fantastik Filmler

Hayal gücünün sınırlarını zorlamak isteyenler için fantastik filmler vazgeçilmez durumdadır. Özellikle çok farklı dünyaların yaratılması, ilgi çekici kahramanların sunulmasıyla gençlerin büyük bir bölümü tarafından beğeniyle takip edilmektedir. Sıradanlığın ötesine çıkılması her insan için merak uyandırıcı olurken bu kategoride de çok farklı fantastik filmler 2020 yılına damga vurmuştur. Halihazırda devam edegelen fantastik filmlerin devamlılığıyla birlikte gişe başarıları da talepleri gösterir. Görsel efektlerin yanı sıra mekan, kostüm ve makyaj çalışmalarıyla çok daha etkileyici hale gelen en iyi fantastik filmler sizleri de farklı maceralara sürükleyecektir.

  • Avatar

İMDB Puanı 7,8 olmakla birlikte halihazırda yapımı en kuvvetli fantastik filmler arasında bulunan Avatar, 2,7 Milyar Dolar hasılatıyla da kırılması güç bir rekora imza atmıştı. Teknik olayların yanında sahip olunan yeniliklerde çok farklı bir görünümü sunmuştu. 2025 yılına kadar devam filmlerin geleceği açıklanırken 2020 yılında da sürpriz bekleniyor.

  • Alice İn Wonderland

Alice Harikalar Diyarı’nda çok bilinen bir hikaye olmasına karşın fantastik filmler serilerinde oldukça modern bir yapı karşımıza çıkıyor. 17 yaşındayken beyaz bir tavşanı takip ederek partiden ayrılan ve Harikalar Diyarı’nda kendini bulan Alice, maceralarıyla herkesin dilinde.

  • Harry Potter

En iyi fantastik filmler denildiğinde şüphesiz ki Harry Potter serisini atlamak mümkün değildir. Dünyanın hemen her tarafında gösterime girmesiyle büyük bir kitleye ulaşan serinin son kitabı Ölüm Yadigarları ise sekiz filmlik serinin belki de en iyisi.

  • Hobbit

Fantastik karakterlerle adından başarıyla söz ettiren bir başka film Hobbit serisi de mutlaka izlenecekler arasındaki yerini çoktan aldı.

en iyi fantastik filmler

Fantastik Aşk Filmleri

2017 yapımı The Shape Of Water, Oscar ödülleri kazanmasıyla bilinirken soğuk savaş yıllarını gözler önüne serer. ABD’de bulunan bir tesis içerisinde temizlik görevlisi olarak hayatını sürdüren dilsiz bir kadının başına gelenler anlatılır. Bir yaratıkla tanışması ve sonrasında başlayan ikili ilişkinin neleri getireceği gözler önüne serilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

Gizemli Fantastik Filmler

Guardians of the Galaxy 2014 yapımı olmakla birlikte hapishanedeki beş suçluyu konu alır. Galaksinin yok olmasına neden olabilecek bir taşın korunması için anlaşılır. Sonsuzluk taşı olarak da belirtilirken bu gizemli taş, Avangers filminin sonunda ortaya çıkmaktadır. Marvel yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda ise tanıdık isim James Gunn vardır.

En Çok İzlenen Fantastik Filmler

En çok izlenen fantastik filmler için Star Wars rahatlıkla söylenebilir. Yedinci film çok daha büyük bir başarı kazanırken ilk üç filmdeki Luke, Leia, Han Solo ile birlikte Chewbacca geri gelir. Disney ürünü olan The Jungle Book ise 2016 yapımı olarak tanınır. İMDB puanı 7,4 olmakla beraber ailesini kaybeden insanın bir ormanda büyütülmesi anlatılır. Ayı, panter ve bir kurt sürüsü içerisinde büyüyen Mowgli bambaşka bir yaşama sahip olur. Dünyayı keşfederken kendisine dair sorularla da gizemli bir yolculuğa çıkmaktadır. (IMDB List)

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Fantastik Film Nedir?

Fantastik Film, genellikle bilim kurgu filmleri ile benzer içeriklere sahip olan ancak içerisinde aksiyon ve gerçeklik öğeleride içeren bir film türüdür. Var olmayan Dünyaların yaratılması ve seyirciyle paylaşılması ile özdeşleşmilerdir.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca fimler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.  Bir film için Oscar kazanmak, yakalanabilecek en büyük başarıdır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir