En İyi Gizem Filmleri

En İyi Gizem Filmleri

En iyi gizem filmleri listemiz ile harika bir film gecesine hazır mısınız? Çoğu zaman film izlemek senaryoyu takip ederken tahminlerde bulunmak izleyicileri sevdikleri şeylerden olurken gizem gerilim filmleri bu yönüyle tercih edilmektedir. Çok farklı kurgulara sahip kaliteli filmlerde beklenmedik gelişmeler olması ise çok daha keyif verir. Özellikle bilinmeze doğru sürüklenen kaliteli senaryolar filmleri birkaç adım öne çıkarır. Peki, halihazırda en iyi gerilim korku filmleri hangileri?

En İyi Gerilim Korku Filmleri

  • İçimdeki Yangın

2010 yapımı olan İncendies hem gizem hem de trajedi açısından son derece başarılı. Lübnan’a doğru bir bilinmeze giden ikiz kardeşlerin başına gelecek olayları konu edinir. Annelerin geçmiş hayatına bakış ve ondan gelenlerin etkisi gözler önüne serilir. İçimdeki Yangın filmini hemen izleyebilirsiniz gizem seviyorsanız.

  • İhtiyar Delikanlı

IMDB puanı 8,4 olan Old Boy ya da diğer dublajlı ismiyle İhtiyar Delikanlı, evli ve çocuklu bir adamı konu alır. Kızının doğum gününde kaçırılmasıyla başlanan heyecan her dakika en üst seviyededir. Adamın kaçırılması sonrasında hücrede tutulması ve orada yaşadıkları gerilimi ortaya çıkarır. Ancak özgür kalmasından sonra yapacağı ilk iş ise bunu yapanlardan intikam almak olacaktır.

  • Köstebek

Hemen herkesin keyifle izlediği Köstebek filmi, aksiyon ve gizem türlerinin en iyi örneklerinden birisidir. Çaylak bir polisin bir mafya babasının yanına verilmesi ve köstebek olarak kullanılması, aynı şekilde teşkilat içine bir mafya üyesinin yerleştirilmesi ikili çatışmayı getirir. Her an deşifre olma tehlikesiyle yaşayan iki insanın yaşadıkları gerilimi canlı tutmaktadır. Bu yönüyle en iyi gizem filmleri arasında sayılırken defalarca izlendiği de bir gerçektir.

en iyi gizem filmleri

En Yeni Gizem Filmleri Listesi

2020 yılında da gizem filmleri gücünü göstermektedir. Underwater yani Derin Sular Amerikan bilim kurgu türünün en iyileri arasındadır. Kristen Stewart, Jessica Henwick gibi isimlerin yer aldığı filmde deprem sonucu yer altında bulunan laboratuvarların yıkılmasıyla yaşananlar konu alınır. Araştırmacı görevindeki sualtı mürettebatının kurtarılması için operasyon düzenlenir. Bir nevi ölüm kalım savaşı başlarken zamanla yarış söz konusu olur. (IMDB)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

  • Fantasy Island (Hayal Adası) 2020 sinemasının en iyileri arasında gösterir. Eğlenmek için bir adaya gidilmesiyle başlanan ada yaşantısı giderek ölümcül bir hale dönüşür. Lucy Hale, Maggie Q, Michael Pena başrol oyuncularındandır.
  • Garez ya da Görünmez Adam olarak bilinen filmde evdeki insanlara musallat olan bir ruhun verdiği rahatsızlık konu alınır. 2020 yılının ilgi çeken gerilim filmleri arasındadır. The Woman in the Window ise 2018 yılında çıkan kitabın uyarlaması durumundadır. Yine gizem filmleri özelinde 2020 yılının en iyilerinden olma özelliğine sahiptir. The Last Thing He Wanted filminde ise yönetmenlik koltuğunda Marco Villalobos oturmaktadır. Politik özellikli gerilim filmi olurken eleştirmenlerden tam not almıştır. Anne Hathaway, Ben Affleck, Rosie Perez oyuncu kadrosuna sahip film gerilim filmleri sevenler için önerileri arasında kendisine yer bulur. En iyi gizem filmleri listesini sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Gizem Filmi Nedir?

Gizem filmleri, çözülememiş bir düğümün ana karakterler tarafından çözülmeye çabalandığı ve senaryonun, içeriğin buna göre düzenlendiği bir film kategori türüdür.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca fimler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 1]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir