En İyi Hint Filmleri

En İyi Hint Filmleri

Son yılların en çok konuşulanları arasında olan Bollwood etkisiyle adından söz ettiren hint filmleri giderek çok daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. İMDb puanları yüksek hint filmlerinin birçok ülkeyi geride bırakması da önemlidir. Gerek ABD gerek Avrupa ülkelerinde belirli bir izleyici kitlesine sahip olması da pazardaki payını ortaya koymaktadır. Peki, tüm bu durumlarla birlikte en iyi hint filmleri hangileri?

En İyi Hint Filmleri İzle

  • Lion

Dram kategorisinde olmasıyla birlikte biyografi özelinde anlatıma sahip Lion filminde Dev Patel, Nicole Kidman gibi isimler yer alır. 2016 yapımı olan 8,1 İMDB puanına sahip olan Lion, beş yaşındaki bir Hintli çocuğun başından geçenleri konu alır. Evinden uzakta kaybolması ve sonrasında Avustralya bir aile tarafından alınması ve ardından zorlukları aşarak yetişmesi, ailesini bulmak için yollara düşmesi. Oldukça gerçekçi bir dille dram türünün en iyi örneklerinden birini vermektedir.

  • Dangal

Günümüzde hemen her sinema sever tarafından bilinen Aamir Khan en iyi hint filmleri denilince akla gelen isimlerin başındadır. Ortaya koyduğu ilgi çekici konulardaki filmleriyle hemen tüm dünya genelinde ismini duyurmuştur. 2016 yılında gösterime giren Dangal filminde ise iki küçük kızının güreşçi olmasını isteyen bir babanın hikayesi anlatılır. Hindistan’da güreş denilince yalnız erkekler akla gelirken kızların güreş yapması da oldukça tuhaf karşılanır. Buna rağmen kızlarını çok iyi yetiştirmesi ve dünya çapında başarılar elde etmelerini istemesiyle filmin verdiği mesaj çok daha özel hale gelir.

  • Thani Oruvan

En güzel Hint filmleri listesinin üçüncü sırasında aksiyon ve suç sevenler için Thani Oruvan bulunuyor. İMDB puanı 8,5 olurken Mohan Raja tarafından çekilen filmde Jayam Ravi, Arvind Swamy başrolleri paylaşıyor. Yasa dışı yollarla gelir elde eden bir bilim insanının peşindeki polis memuru anlatılıyor. Kovalamacı sahnelere sahip filmin sonunda iki taraftan birisi gülecektir. Peki, ya hangisi?

  • Aruvi

Var olan Hint filmleri çerçevesinde en iyilerden bir tanesi de dram türündeki Aruvi olurken 8,9 İMDB puanına sahiptir. Ekonomik ve sosyal anlamda bir toplum içerisinde yaşamaya çalışan genç bir kızın mücadelesi anlatılır. Toplumsal sorunlarda ayak uydurmak da zorluklar yaşarken kadına bakış da geniş çerçeveden sunulur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

  • Ratsasan

Aksiyon ve gerilim türünde olmakla birlikte seri katillerle ilgili film çekme amacında olan yönetmen yardımcısının hayatı polis olmasıyla değişir. Ancak bu sırada filmini çekmeyi hayal eden olayların içerisinde bulur kendisini. Liseli kızları öldüren bir seri katilin peşine polis olarak takılırken nefes kesen mücadelesi sinema severlerden tam not alacaktır.

en iyi hint filmleri

Hint Filmleri İzle

Aksiyon, gerilim, dram ya da komedi türlerindeki hemen birçok en iyi Hint filmleri izlemeye başlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde yönetmen özelinde arama yapılarak da film seçimleri söz konusudur. Bununla birlikte IMDB Puanlarına göre sıralama ya da çıkış yılına göre de listeleme mümkün olmaktadır. (IMDB)

2020 Hint Filmleri

Halihazırda 2020 Hint filmleri çerçevesinde İMDB puanı 9,2 olan URİ: Surgical Strike en yeniler arasındadır. Aksiyon ve savaş filmleri sevenler için idealdir. Son derece başarılı olurken Hint Ordusu içerisinde yaşanan askeri şehitlerin ardından başlayan araştırma konu alınır. Pakistan ile yaşanan gerilim sunulurken terör hücumlarına karşı özel kuvvetlerin yapabileceğinin sınırı da yoktur.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Hint Filmleri Ne Demektir?

Hint Filmleri, Bolywood fimleri olarak da bilinen, Hint kültürüne özel içerikleri ve senaryosu bulunan film türüdür. Uzak Doğuda çok popüler bir türdür. Ve Dünya genelinde bilinilirliğini git gide arttırmaktadır.

En Bilinen Hint Filmleri Nedir?

Dünya genelinde ki en bilinen Hint Filmleri, Milyoner ve 3 Aptal filmleridir. Çok sayıda ödül almış bu filmler hint sinemasının yükselişine vesile olmuştur. Daha detaylı bilgi için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir