En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri

Asya sineması açısından son derece değerli olan güney kore dizileri son yıllarda giderek değerini arttırmaktadır. Gerek komedi türünde gerek çok daha gerilim yaratan dizileriyle dikkatleri çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemizde de televizyon kanallarında görmek mümkün olan kore dizileri internet ortamında çok daha fazla izlenmektedir. Sizlerde hemen kore dizileri izle diyerek en iyilerden seçimler yapabilirsiniz. Peki, 2020 yılı en iyi kore dizileri hangileri?

Yeni Kore Dizileri

  • Train

2020 yılında başlayan diziler arasında olacak Train, bilim kurgu türünün en güzel örnekleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Haziran ya da yaz ayları içinde çıkması planlanırken seri katil tarafından sevgilisi öldürülmüş ve yaşanılan paralel evrende ise sevgilisini korumaya çalışan adamın hikayesi anlatılacak. 16 bölüm olması gelen haberler arasında.

  • Girl’s World

2020 yılında başlayacak kore dizileri arasındaki Girl’s World gençlik dizisi olarak tanımlanıyor. Genç kızların yaşadıkları, aşkları, üzüntüleri anlatılacak.

  • Exemplary Detective

Tam anlamıyla drama kore dizileri için önemli bir atılım olacağı gösterilirken gerçeğe yaklaşmak isteyenlerle gerçekten kopmak isteyenler arasındaki mücadele sunulacak. 16 bölüm olacağı dile getirilirken 2020 yılının yaz ayında oldukça büyük beğeni toplayacağı da eleştirmenlerin ortak kanaati.

  • 18 Again

Boşanma aşamasında bir kadının yaşadıkları anlatılırken kadının bir anda 18 yaşına dönmesiyle her şey değişir. Kocası artık etrafında bir pervane olurken neler yapabileceğini de gösterir. İş ve aile hayatından sıkılmasının ardından 18 yaşındaki hali ile karşısında gördüğü eşine olan aşkı ise erkeğin durumunu özetler. Oldukça eğlenceli bir romantik kore dizisi olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

en iyi kore dizileri

Yeni Başlayacak Kore Dizileri 2020

Private Life isimli yeni başlayacak kore dizisinde hayatta kalma adına büyük bir mücadele ortaya koyan dolandırıcının hikayesi anlatılır. Devasa büyüklükteki şirkete savaş açarken aynı zamanda dolandırıcı olmanın ne demek olduğunu da gösterir. Birkaç gazete muhabirinin yaşamlarının ne kadar zor olduğu anlatan Hush isimli kore dizisi de yine seçilebilecekler arasında. Her ne kadar kamuoyu açısından toplumsal görevlerin bilincinde olarak işe başlamaları örnek gösterilir. Ancak sonrasındaki gelişmeler ise pragmatizm çerçevesinde olaya bakışları değiştirir. Kişisel çıkarların için işine girmesiyle gazetecilerin olaylara bakışında da değişimler olacaktır. En çok izlenen kore dizileri halihazırda Amerika ve Avrupa’da da popüler durumdadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

En İyi Kore Dizileri

Türkler tarafından da çokça sevilen en güzel kore dizileri 2019 ve 2020 yıllarında çok daha yüksek bir kalite standardına kavuştu. Romantik-gizemli türlerinin belki de en iyisi Day and Night isimli dizi olurken 26 yıl öncesine gidilerek var olan gerçekler gözler önüne serilir. Hem komedi hem de aşk filmleri özelinde de Güney Kore oldukça zengindir. Bununla birlikte tarihi kore dizileri ve özellikle Kuzey Kore özelindeki çarpışmaları konu anlatmalarıyla bilinmektedir. Tarihsel gerçeklikle birlikte kurgusal karakterlerin yer aldığı Wind and Cloud and Rain dizi ise 2020 yılına damga vuracak cinsten. (IMDB)

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Kore Filmleri Ne Demektir?

Kore Filmleri, uzak doğu sinemasının en yeni örneklerinden birisidir. Genellikle Güney Kore’de çekilmekte ve ülkenin kültürünü yansıtmaktadır. Aşk ve Komedi türü ağırlıklı filmler çekmektedirler.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Film Puanları Neye Göre Belirlenir?

Film puanları izleyiciler ve işin ehli kimseler tarafından verilmekte olan değerlendirmelere dayanır. Ayrıca filmler aldıkları ödüllere göre de puan skalalarına tabi tutulmaktadır. Ayrıca sosyal medyanın gelişmesi ile beraber filmler sosyal medya üzerinden de izleyicileri tarafından çok kolay bir şekilde eleştirilebilmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir