En İyi Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri

2020 yılına ait korku filmleri Türkçe dublaj ve altyazılı olarak rahatlıkla takip edilebilir. Korku ve heyecanın bir an bile eksik olmadığı kaliteli korku filmlerini sizler için derledik. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki 2020 yılı korku-gerilim türü için oldukça benzersiz olmaya devam ediyor. İlerleyen aylarda da yıl içinde çok farklı konulara sahip korku filmlerinin çıkacağı biliniyor. Milyar Dolarlık bütçelere sahip Amerikan sinemasının korku filmlerine yönelmesi de birçok şeyi gösteriyor. Halihazırda en iyi korku filmleri için ABD sineması öncü konumunda bulunuyor.

  • Saw 9 (Testere)

Sinema film serilerinde korku gerilim filmleri denilince testere ilk akla gelenlerden olmaktadır. Serinin devam filminde oldukça farklı bir konu sinema severlerle buluşacak. Mayıs ayı gibi çıkması planlanan filmin yönetmenlik koltuğunda Darren Lynn Bousman olacak. Gizemli cinayetleri araştırmasıyla tanıann özel federal ajan rolünde ise Chris Rock olacak. Oscar ödüllü Samuel Jackson da filmin kadrosunda.

  • Candyman (Şeker Adam)

Fantastik güçlerin etkisiyle çok farklı işlere kalkışan Candyman aynı zamanda psikopatlık sunumuyla eşsiz bir korku türü vaat ediyor. İnsanın kendisiyle olan mücadelesini de bir yandan çok iyi anlatan gerilim filmleri arasındaki belki de en iyisi olacak.

  • Army Of Dead

Korku deyince akla gelen ilk unsurlardan olan zombi temalı bir yapıt olan Army Of Dead korkutmaya geliyor. Filmin yeni serisinde Zack Snyder yine farklı şekilde bir yönetmenlik deneyimi sunacak. Karanlık senaryo algısıyla birlikte insanların doğrudan korkutulması amaçlanacak. Her ne kadar diğer yabancı korku filmleri gibi bir konuya sahip olsa da korku duygusunun öne çıkarılması için birtakım teknikler kullanılmış durumda.

  • The İnvisible Man

Özellikle popüler sinema dünyasında anti-kahraman karakter olmaya devam eden The İnvisible Man yine karşımızda. 2020 yılının en iyi korku filmleri arasında olması beklenirken ortaya konulan efektler ise izlenmesini şiddetle tavsiye ediyor. Gerilim düzeyi yüksek filmde bu sefer kadınları taciz eden bir karaktere bürünecek. Anti sosyal bir kahraman olurken yaptıklarıyla korku filmleri listesinde sevilmemeye devam edecek. (IMDB)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

en iyi korku filmleri

Türk Korku Filmleri 2020

Daha çok komedi filmlerinin gösterimde kendisini izletmeyi başardığı Türk Sinemasında korku filmleri az da olsa kendisini gösteriyor. Mart ayında vizyona girmiş olan El Deccur en bilinenleri arasında. Gökhan Arı’nın yönetmenlik koltuğunda olduğu filmde Fatih Kınacı, Aybars Mengi, İsmail Ülgey başrolleri paylaşıyor. Arkeoloji okuyan bir grup öğrencinin kazı çalışmaları sırasında yaşadıkları anlatılırken bulunan bir objeden sonra yaşadıkları değişimde gözler önüne seriliyor. Giderek korku dozu artarken Türk korku filmleri özelinde de bazı yönleriyle başarının yakalandığından söz edilebilir. Bunun haricinde Semur 2: Cinlerin Büyüsü filmi de yine Türk yapımı bir korku filmi olarak 2020 yılında karşımıza çıktı. Burak Çelik tarafından yönetilen filmde dedesinden gelen mektubun neler getireceğini bilmeden maceraya atlayan Alesia hayat yolculuğuna çıkıyor.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Korku Filmi Nedir?

Korku Filmi, izleyici germek ve film esnasında korkuya kapılmasını sağlamak adına düzenlenmiş olan senaryo ve içeriklere sahip film kategori türüdür.

En Ünlü Korku Filmleri Nelerdir?

Korku türü bakımından Dünya üzerinde ki en ünlü Filmler arasında ‘Çığlık’ serisi örnek gösterilebilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir