En İyi Oyunlar

En İyi Oyunlar

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak her geçen gün çok daha farklı şekilde gelişme kaydeden oyunlar 2021 yılının vazgeçilmezlerindendir. Günümüzde yalnızca çocuklar değil, hemen her yaştan insan birçok farklı cihaz üzerinden oyun oynayabilmektedir. Mobil cihazların gelişmesi, anında yüklemelerin yapılması ve kolaylıkla bağlantıların kurulması da bu durumu beraberinde getirmektedir. Yıllar önce atari üzerinden oynanan oyunlar için bugünkü alternatifler ise bilgisayar, Playstation, akıllı telefon olarak sıralanabilir. Peki, en güzel oyunlar ya da en çok talep edilen oyunlar hangileri?

En İyi Oyunlar PC

Günümüzde en çok tercih edilen oyunların başında online özelliklere sahip simülasyon oyunları gelir. Savaş ve strateji kategorilerindeki oyunların tercih edilme oranı çok daha yüksektir. Bunun ardından ise spor ve özelinde futbol oyunları gelmektedir. Dota 2, Team Fortress 2, League of Legends, Pubg ve World of Tanks en iyi oyunlar olarak öne çıkar. PC özelinde ise Warframe heyecanı yüksek oyunların başındadır.

  • Warframe

Gerek PC gerek PS4 için uygun olan oyunun en önemli tercih nedeni zengin içeriğidir. Bununla birlikte üçüncü şahıs kamerasından oynanırken dört kişiye kadar bir takım kurulmaktadır. Oldukça etkili bir oyun için stratejik hamleler gerekli olurken yıllardır ilk sıralarda adını duymak da şaşırtıcı değildir.

  • Fortnite

Son dönemin en popüler oyunu olarak gösterilen Fortnite, düşmanların öldürülmesi stratejisine dayanır. Epic Games tarafından çıkartımış olur BR modu vardır.

  • Battlerite

Bir arena bölgesi içerisinde oyuncularla karşı karşıya gelinerek mücadele edilir. Dota ya da LOL ile benzerliği bu yöndedir. Ancak burada belirli bir item yani eşya sistemi mevcut değildir. Karşı takımın hedeflerini yok etmekten ziyade doğrudan kendilerinin öldürülmesi gerekir. MOBA oyunlarından birkaç yönüyle ayrılsa da temel işleyiş açısından en iyi oyunlar sınıfında olması da dünya genelindeki tercih durumudur.

en iyi oyunlar

En İyi Oyunlar Listesi

En iyi oyunlar denilince akla hemen rekorlar sahibi PUBG gelir. Bir uçakta 100 civarında kişinin online olarak bulunması ve sonrasında yeryüzüne paraşütle inerek başlayan çatışma oldukça heyecanlı anlar yaşatır. Hemen her ülkeden kullanıcılar ücretsiz şekilde oynayabilir. Donma ya da takılma olmadığı gibi oyunun her zaman gelişmeye katkı sunması da önemlidir. Amaç ölmeden son ana kadar yaşamda kalmaktır. Bu çerçevede çeşitli sağlık ürünleri, silah ve cephaneliklerle eşyalar toplanır. Terk edilen bölgelerde kahraman hareket ettirilerek yönetilir. Araçlarla çok daha hızlı bir şekilde gezilebileceği gibi ev ve yapıların içerisinde sniper olarak da kalınabilir. Ayrıca oyunda kırmızı sınır daralma durumu vardır. Oyuncuların ölmesiyle birlikte azalan kişi sayısından ötürü oyun çok daha dar bir haritada oynanır. Eğer vaktinde bu harita sınırları içinde kalınmazsa kişi yok olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Eba Şifresi Nasıl Alınır, EBA Giriş Nasıl Yapılır?

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

En İyi Oyunlar Hangileridir?

Dünya genelinde her yıl binlerce oyun piyasaya sürülmektedir. Bu oyunlar arasından kimilerini seçmek ve evrensel en iyiyi belirlemek doğru olmayacaktır. Ancak en iyi oyunlar ile ilgili detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Oyunlar Nereden İndirilebilir?

Oyun indirmek ve oynamak için artık günümüzde farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında Steam gelir. Steam üzerinden milyonlarca oyun kolayca indirilebilir.

Steam Ücretli mi?

Steam üzerinde yayınlanmakta olan oyunlar genellikle ücret ödenmesi gereken oyunlardır. Ancak kimi ücretsiz oyunlara da Steam üzerinden ulaşmak mümkündür.

Epic Games Nedir?

Epic Games, online olarak oyun indirebilme imkanı sağlayan bir oyun paylaşım sistemidir.

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam indirimleri genellikle sonbahar mevsiminin ortalarında gerçekleşir. Kasım ayının ilk haftaları indirimler yapılmaktadır.

Fornite Nedir?

Fornite Epic Games tarafından piyasaya sürülmüş olan bir online hayatta kalma oyunudur. En yakın rakibi olan PUBG ile birlikte sektöre öncülük eder.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 21 Ortamala: 5]
Genel
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir