En İyi Romantik Komedi Filmleri

En İyi Romantik Komedi Filmleri

İşte en iyi komedi filmleri listemiz… 2020 yılının hem yerli hem de yabancı komedi filmleri oldukça bol olurken birbirinden eğlenceli film senaryolarıyla keyifli dakikalar yaşanabilir. Gülmek isteyenler için birbirinden farklı alternatifleriyle romantik komedi filmleri sizler için derledik. Hemen şimdi filmleri izlemeye başlayabilirsiniz, sevdiklerinizle eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yabancı Komedi Filmleri 2020

Scott Moore ve Jon Lucas ikilisinin yönetmenliğini yaptığı Jexi tam anlamıyla komedi filmi isteyenler için idealdir. Adam Devine tarafından başrolde hayat verilen Phil yeni bir işletim sistemi geliştirir. Devamlı telefonuyla vakit geçiren Phil sonunda saplantılı olmasının meyvesini alır. Geliştirdiği işletim sistemi Jexi sayesinde başarılar kazanır. Terfi alır ve işlerini yoluna sokar. Ayrıca sevdiği kızla arkadaşlık etmeye bile başlar. Ancak ilerleyen günlerde akıllı telefonu ve dolayısıyla Jexi ile yeteri kadar ilgilenmez. Bunun neticesinde ise Jexi tarafından kıskanılır. Sonrasında ise Jexi ile bir mücadeleye girişir. Phil’in hayatını mahvetmek ise Jexi için oldukça basit olacaktır. Ancak Phil hiç de kolay pes edecek gibi değildir. Kendi geliştirdiği bir uygulamayla insanın verdiği mücadele komedi süsüyle çok harika bir anlatımla sunuluyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

 Türk Komedi Filmleri 2020

  • 2020 yılı Türk sineması için yerli komedi filmleri ile açılırken gişe başarısı da yüksek oldu. İlk olarak İbrahim Büyükak imzalı Bayi Toplantısı adından söz ettirdi. Şubat ayında vizyona girmesiyle oldukça büyük bir kitle tarafından beğenilen Bayi Toplantısı filminde Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin, İbrahim Büyükak gibi isimler rol alıyor. Üç beyaz eşya bayisinin düzenlenen Bayi Toplantısı’na gitmesi ve orada türlü olayların içerisine dahil olmalarıyla aksiyon başlıyor. Kelime şakalarının havada uçuştuğu filmde oldukça eğlenceli dakikalar yaşanıyor. (IMDB)
  • 2020 için en iyi komedi filmleri arasında gösterilmeye başlanan Eltilerin Savaşı ise beklenmeyen bir başarıya imza attı. Gupse Özay tarafından yazılan filmde ailenin iki gelini arasındaki çatışma ve mücadele çokça güldürüyor. Sultan ve Gizem arasındaki rekabetin bir an bile bitmediği romantik komedi filminde erkeklerde olaya dahil oluyor.
en iyi komedi filmleri
  • Sosyal medyadan herkesin aşina olduğu Yasemin Sakallıoğlu’nun başrolde olduğu Zengo filmi de yerli komedi filmleri arasında kendisine yer açtı. Kendi ait tasarımlara sahip bir modacı olma hayaline sahip Zerrin’in bu yolda başına gelenler komik bir dille anlatılıyor. Moda ikonu yolunda Zerrin’in tek rakibi ise mahalleden hem dostu hem de düşmanı Menkıbe. Şahan Gökbakar’ın yönetmeni olduğu filmde Dilşah Demir, Ece İrtem, Semih Varol ve Ünal Kantarcı oynuyor.
  • Türk komedi filmleri özelinde ise Sabit Kanca yeni filmiyle 2020 yılında. Youtube izleyicilerinin tanıdığı Fırat Sobutay ile başrolü paylaşan İsmail Baki Tuncer, üçüncü film Sabit Kanca: Son Soru izleyicileriyle buluştu. Kaza sonucu tekerlekli sandalyede ömrünü geçirmek zorunda kalan Sabit Kanca’nın iyileşmek için verdiği çabalar anlatılıyor. Geçmişten gelen düşmanla mücadele etmesi gerekirken aynı zamanda arkadaşlarıyla yaşadığı komik maceralarla da izleyenleri güldürüyor.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Komedi Filmi Nedir?

Komedi filmi, izleyiciyi güldürmeye yönelik senaryo ve içeriğe sahip olan film türleridir. Çok denenmekte olan bir tür olmasına rağmen başarılı örneklerinin sayısı azdır. Ancak başarılı örnekleri Dünya genelinde çok büyük kitlelere ulaşmıştır.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

Oscar Nedir?

Oscar, sinema eserlerinin belli kategorilere göre değerlendirildiği ve bu kategoriler çerçevesinde ödüllerin dağıtıldığı Dünyanın en ünlü sinema Ödül Törenidir. ABD’de her sene 1 kez olarak düzenlenmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 4]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir