En İyi Slayt Yapma Programları 2019

En İyi Slayt Yapma Programları 2019

2018 En İyi Slayt Yapma Programları Hangisi

Bir konu ya da ürün tanıtımı için hazırlanan ve genelde projeksiyon ile yansıtılarak işlenen sunumlara slayt adı verilir. Slaytlar genel olarak içerisinde birden fazla sayfa bulundurur. Bu sayfalar üzerinde sırayla geçiş yapılarak istenen konu izleyicilere ya da katılımcılara aktarılır. Günümüzde slayt yapmak için birçok farklı program mevcuttur. Her biri kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olmasının yanında kullanıcı için çeşitli avantajlar sağlar. Bu yüzden slayt hazırlamadan önce yapılması gereken hedef ve amaçların belirlenmesi ve buna göre hangi programın daha uygun olduğunun bulunmasıdır.
2018 en iyi slayt yapma programları hangisi sorusu kafaları en çok meşgul eden sorulardan biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü slayt programları her geçen yıl yenilenmekte ve hatta yeni slayt yapma programları çıkmaktadır. Hızlı, kolay ve etkili bir slayt için den doğru programın seçilmesi önemlidir.
Şimdi en iyi slayt yapma programları hangileridir? tek tek inceleyelim.

En İyi Slayt Yapma Programları 2018 Alternatifleri

Microsoft PowerPoint
Microsoft’un ofis programları içerisinde yer alan PowerPoint tam donanımlı bir slayt hazırlama programıdır. Hazır şablonları, özel temaları ve istediğinde kurulabilen farklı eklentileri ile bir slayt için gerekli olan her imkanı sağlar. Sorunsuz çalışmasının yanında sunum anında slayt üzerine işaretlemeler yapma gibi özelliklere sahiptir.
Prezi
Prezi ile interaktif sunumlar hazırlamak oldukça kolaydır. Hatta kendisi de interaktif olduğu için web tabanlı bir sistem üzerinden sunum yapma imkânı verir. Yani prezi ile yaptığınız sunumlara nereye giderseniz gidin internete bağlanabildiğiniz her cihazdan sunumunuza ulaşabilirsiniz. Kısacası prezi sunumlarınızı yanınızda taşımanız gerekmez. Tek bir sayfa üzerinde slaytlar yapabilir ve prezinin pek çok hazır teması ile harikalar yaratabilirsiniz.
Google Slides
Google dökümanlardan kolayca ulaşabileceğiniz Google slides, çevrimiçi ortamda slayt yapılmasına olanak tanır. Bu programda kullanıcılarına hazır temalar sunar ve internet erişimi olan her cihazdan rahatlıkla açılarak düzenleme yapılabilir.
SlideRocket
Kullanıcıların kendi imkanları ile slayt hazırlamasına yardımcı olur. Sahip olduğu özellikler ve işlevsel menüler sunum yapan kişiye pek çok konuda kolaylık sağlar. Eğer fotoğraflarınızdan bir slayt şov yapmayı düşünüyorsanız, SlideRocket programını tercih edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tiktok Fenomenleri: En Yüksek Takipçi Sayısı Kimde?

Online Slayt Yapma Nasıl Olur?

Online slayt yapma genel anlamda oldukça işlevsel ve erişimi kolay bir uygulamadır. Kullanıcılara internet üzerinden slayt yapma imkânı tanır ve bu sayede her ortamda slaytlara ulaşmak mümkün olur. Online olarak yapılan slaytlar bulut tabanlı bir sistem üzerinde saklanır ve birden fazla kullanıcın slayta ulaşması ve üzerinde düzenlemeler yapması mümkündür.

Sizlere, bilgisayar üzerinden ve online slayt yapma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini ve nasıl yapılması gerektiğini açıkladık. Siz de sunumlarınızı veya ödevlerinizi profesyonel bir slayt ile gerçekleştirebilirsiniz. Umarız içeriğimiz ödevlerinizi kolayca hazırlamanızda veya sunumunuzu kolayca yapmanızda yardımcı olmuştur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
9 yorum
  1. 2018 in en iyi slayt programı yine microsoftun olanı bence. Hem kullanımı rahat hemde türkçe diğerlerini çözene kadar günler geçiyordu.

  2. 2018 en iyi slayt yapma programları arasında adope'nin sürümünü unutmuşsunuz. Bence en güzeli o, kullanımı hem kolay hemde kullanışlı

  3. Google slides şaşmayın derim. Muhteşem versiyonları ile hazırlanmış özel bir efekt programı bile var. Yükledim ve o günden beri kullanıyorum.

  4. 2018 Slayt programları arasında bir seçim yapamadım. Birbirine çok benziyorlar. Ancak kullanım olarak Slides sanki daha rahat gibi geliyor bana.

  5. En İyi Slayt Yapma Programları arasında yer alan bence de Microsoft kullanımı basit ve kendiliğinden tüm sunumları otomatik hazırlıyor. Geri kalan resimleri yüklemek ve yazıları yerleştirmek.

  6. Merhaba internette slayt ile ilgili çok fazla program var hangisinin işimi göreceğine bilemiyordum. Konu için teşekkürler artık hangi programı kullanacağımı öğrendim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir