En İyi Slayt Yapma Programları 2020

En İyi Slayt Yapma Programları 2020

2018 En İyi Slayt Yapma Programları Hangisi

2018 ve 2020 de en popüler olan ve en kullanışlu slayt yapma programlarını kullanarakBir konu ya da ürün tanıtımı için hazırlanan ve genelde projeksiyon ile yansıtılarak işlenen sunumlara slayt adı verilir. Slaytlar genel olarak içerisinde birden fazla sayfa bulundurur. Bu sayfalar üzerinde sırayla geçiş yapılarak istenen konu izleyicilere ya da katılımcılara aktarılır. Günümüzde slayt yapmak için birçok farklı program mevcuttur. Her biri kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olmasının yanında kullanıcı için çeşitli avantajlar sağlar. Bu yüzden slayt hazırlamadan önce yapılması gereken hedef ve amaçların belirlenmesi ve buna göre hangi programın daha uygun olduğunun bulunmasıdır.
2018 en iyi slayt yapma programları hangisi sorusu kafaları en çok meşgul eden sorulardan biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü slayt programları her geçen yıl yenilenmekte ve hatta yeni slayt yapma programları çıkmaktadır. Hızlı, kolay ve etkili bir slayt için den doğru programın seçilmesi önemlidir.
Şimdi en iyi slayt yapma programları hangileridir? tek tek inceleyelim.

En İyi Slayt Yapma Programları 2018 Alternatifleri

Microsoft PowerPoint
Microsoft’un ofis programları içerisinde yer alan PowerPoint tam donanımlı bir slayt hazırlama programıdır. Hazır şablonları, özel temaları ve istediğinde kurulabilen farklı eklentileri ile bir slayt için gerekli olan her imkanı sağlar. Sorunsuz çalışmasının yanında sunum anında slayt üzerine işaretlemeler yapma gibi özelliklere sahiptir.

Powerpoint’i yeterince bilmiyorsanı, hiç profesyonel olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak Powerpoint uygulamasının her şeyini bilen biri ortaya mükemmel bir iş çıkarabilir. Ayrıca birçok profesyonel slaytlar da Powerpoint uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Yaratıcı ruhunuzu ortaya koyabileceğiniz uygulama üzerinden kendi slayt tasarımınızı yapabilir ve herkesi büyüleyebilirsiniz.

en iyi slayt yapma programları

Powerpoint üzerinden slaytlarınıza geçiş efektleri ekleyebilir, ses ekleyebilir, üst üste birkaç resmi ekleyerek hareketlendirebilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış işlemler, tüm imkanları ile sizlere sunulmuştur. Gerek ödevleriniz için, gerek özel sunumlarınız için Powerpoint size harika bir arkadaş olacaktır. Nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili detayları birkaç denemeden ve araştırmadan sonra öğrenebilir ve kendi özgün slaytlarınızı oluşturabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Prezi

Prezi son zamanların en profesyonel sunum uygulaması olmakla birlikte oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Yine prezi ile ilginç tasarımlarda, profesyonel sunumlar hazırlayabilirsiniz.
Prezi ile interaktif sunumlar hazırlamak oldukça kolaydır. Hatta kendisi de interaktif olduğu için web tabanlı bir sistem üzerinden sunum yapma imkânı verir. Yani prezi ile yaptığınız sunumlara nereye giderseniz gidin internete bağlanabildiğiniz her cihazdan sunumunuza ulaşabilirsiniz. Kısacası prezi sunumlarınızı yanınızda taşımanız gerekmez. Tek bir sayfa üzerinde slaytlar yapabilir ve prezinin pek çok hazır teması ile harikalar yaratabilirsiniz.

Prezi artık, okul sunumları dahil, önemli toplantıların bir çoğunda kullanılmaktadır. Dikkat çeken tasarımları ile sunumlarınızın başarılı ve dikkat çekici olmasını sağlıyor ve stresli anlarınızı keyifli anlara dönüştürüyor. Hem pratik hem hızlı sunumlar hazırlamak için en uygun programlardan biridir Prezi.

Google Slides
Google dökümanlardan kolayca ulaşabileceğiniz Google slides, çevrimiçi ortamda slayt yapılmasına olanak tanır. Bu programda kullanıcılarına hazır temalar sunar ve internet erişimi olan her cihazdan rahatlıkla açılarak düzenleme yapılabilir.
SlideRocket
Kullanıcıların kendi imkanları ile slayt hazırlamasına yardımcı olur. Sahip olduğu özellikler ve işlevsel menüler sunum yapan kişiye pek çok konuda kolaylık sağlar. Eğer fotoğraflarınızdan bir slayt şov yapmayı düşünüyorsanız, SlideRocket programını tercih edebilirsiniz. Çevrenizdekilere bir sşayt sürprizi hazırlamak için yaratıcı özellikler sunan SlideRocket ile kendi slaytlarınızı da oluşturabilir ve özgün içerikler ortaya çıkarabilirsiniz.

Online Slayt Yapma Nasıl Olur?

Slayt yapmak basit anlamından soyutlayacak olursak, ciddi çalışma ve özgünlük gerektirmektedir. Bunlara ek olarak en önemlisi yaratıcılık gerekmektedir. Gerek okul sunumlarınız için gerekse özel toplantılarınız için hazırlayacağınız sunumlarda çok işinize yarayacak başarılı sunumları kolayca yapabilirsiniz.

slayt yapma programları

Online slayt yapma genel anlamda oldukça işlevsel ve erişimi kolay bir uygulamadır. Kullanıcılara internet üzerinden slayt yapma imkânı tanır ve bu sayede her ortamda slaytlara ulaşmak mümkün olur. Online olarak yapılan slaytlar bulut tabanlı bir sistem üzerinde saklanır ve birden fazla kullanıcın slayta ulaşması ve üzerinde düzenlemeler yapması mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Sizlere, bilgisayar üzerinden ve online slayt yapma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini ve nasıl yapılması gerektiğini açıkladık. Siz de sunumlarınızı veya ödevlerinizi profesyonel bir slayt ile gerçekleştirebilirsiniz. Umarız içeriğimiz ödevlerinizi kolayca hazırlamanızda veya sunumunuzu kolayca yapmanızda yardımcı olmuştur.

Slayt Ne Anlama Gelir?

Slayt ve Slayt gösterileri, metin ve resimleri kayar ve hareketli bir şekilde sunum yapmanıza olanak sağlayan çok eski ve popüler bir uygulamadır.

En Popüler Slayt Programları Nelerdir?

En popüler slayt programlarını öğrenmek için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Slayt Yapmak Neden Avantajlıdır?

Slayt yapmak, yapacağınız sunumların renkli ve dikkat çekici bir hal almasını sağlayacaktır. Bu sayede vermek istediğiniz bilgiler daha kalıcı olacaktır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
9 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2018 in en iyi slayt programı yine microsoftun olanı bence. Hem kullanımı rahat hemde türkçe diğerlerini çözene kadar günler geçiyordu.

  2. 2018 en iyi slayt yapma programları arasında adope'nin sürümünü unutmuşsunuz. Bence en güzeli o, kullanımı hem kolay hemde kullanışlı

  3. Google slides şaşmayın derim. Muhteşem versiyonları ile hazırlanmış özel bir efekt programı bile var. Yükledim ve o günden beri kullanıyorum.

  4. 2018 Slayt programları arasında bir seçim yapamadım. Birbirine çok benziyorlar. Ancak kullanım olarak Slides sanki daha rahat gibi geliyor bana.

  5. En İyi Slayt Yapma Programları arasında yer alan bence de Microsoft kullanımı basit ve kendiliğinden tüm sunumları otomatik hazırlıyor. Geri kalan resimleri yüklemek ve yazıları yerleştirmek.

  6. Merhaba internette slayt ile ilgili çok fazla program var hangisinin işimi göreceğine bilemiyordum. Konu için teşekkürler artık hangi programı kullanacağımı öğrendim.