En İyi Ücretsiz Site Kurma

En İyi Ücretsiz Site Kurma

Kişisel ya da kurumsal olup olmadığına bakmadan kolaylıkla dakikalar içerisinde en iyi ücretsiz site kurma sitesi üzerinden işlemlere başlayabilirsiniz. Hiçbir kodlama ile uğraşmadan hazır şablonlar üzerinden sitenizi hazır hale getirebilir, istediğiniz şekilde tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Minimum düzeyde teknik bilgiye gerek duyulmasından ötürü de yazılımsal anlamda bir zorluk yaşanmayacağı açıktır. Farklı özelliklere sahip en iyi ücretsiz site kurma programları da kullanılabilir. Son dönemlerde sayıları giderek artan küçük işletmelere ait sitelerin büyük çoğunluğu bur tarzda olurken avantajlarının sayısı da fazladır.

Ücretsiz Site Kurma Siteleri

Sizlerde hemen hiçbir ücret ödemeden sitenizi oluşturabilirsiniz. Burada öncelikli olan husus ise sitenin nasıl bir yapıya sahip olmasının istendiğidir. Devamlı kullanılacak bir yapıya sahip olarak da tasarlanabilirken yalnızca işletme hakkında bilgi verici olan bir sitede ortaya çıkarılabilir. En iyi ücretsiz site kurmak isteyenler için alternatiflerin sayısı ise oldukça fazladır.

  • Wix.com

Türkiye’de giderek popüler olmaya başlayan en iyi ücretsiz site sunan wix.com üzerinden işlemler pratik şekilde gerçekleşir. Türkçe dil desteği var olurken aynı zamanda herhangi bir kod ya da yazılımla uğraşılmaz. Google ya da Facebook hesabı üzerinden de üyelik gerçekleştirilebilir. Sonrasında nasıl bir site oluşturmak isteniyorsa ona uygun tür belirlenir. Hemen metin ve görseller ekleyerek sitenizi hazır hale getirebilirsiniz. İlk oluşturmada hiçbir ücret durumu yoktur. Sitenizi ücretsiz bir şekilde hazırlayarak ardından duruma göre paket seçimleri yaparak geliştirebilirsiniz. En iyi site kurma denilince akla gelenlerin başındadır.

ücretsiz site kurma
  • Weebly

Daha ziyade sade olması ve kullanışlı yapısıyla tercih edilen Weebly en iyi ücretsiz site imkanı verir. Türkçe destekli ve daha farklı şablon yapılarıyla albeni yaratır. Sanatsal siteler ya da moda tarzı görsele ağırlık veren siteler için idealdir. Diğer sitelerde olduğu gibi URL yapısı içinde weebly.com görünecek olup aynı zamanda ücretli paket yükseltme imkanı da vardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

  • WordPress

Şüphesiz ki en iyi ücretsiz site oluşturmak isteyenler için wordpress vazgeçilmezdir. Diğerlerine kıyasla çok daha fazla eklentiye sahip olması, işleyişlerin daha uzun süreli olması önemlidir. Profesyonel ve gerçekçi bir site kurmak isteyenlere özeldir. Bununla birlikte yine de kodlama yapılmadan da kullanılabilir. Ancak yoğun olma bakımından wordpress en iyi ücretsiz site seçimlerinde öne çıkar. Tema seçimleri ücretsiz olurken SEO kriterlerine uyulmasıyla gerçekten bu siteler üzerinden yükselme şansı yakalanabilir. (WP)

Site Kurma Püf Noktaları

URL yapıları özgün ve özel olmamakla beraber burada yapılacak iş durumu belirleyicidir. Mutlaka belirli bir süre boyunca sitenin düzenlenmesi, daha etkileyici hale getirilmesi adına yapılacaklar takip edilmelidir. Hızlıca metinler eklenebilir, görsellerle daha farklı bir görünüm kazandırılabilir. Var olan en iyi ücretsiz site kurma sitesi üzerinden işlemlere hemen başlanılır. Kaliteli ve yararlı olmasıyla birlikte özgün içeriklerin kullanılması olmazsa olmazdır. Kopyala yapıştır ile hiçbir şekilde kazanım elde edilmez. Bunun dışında hem site içi hem de site dışı SEO işlemleri uygulanması da beklentilerin üstüne çıkılması adına değerlidir.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Web Sitesi Kurulabilir mi?

İçerik yönetim siteleri ve servis sağlayıcılar kullanarak ücretsiz bir şekilde web sitesi kurabilirsiniz. Ancak kurulan bu ücretsiz siteler, servis sağlayıcıların domain uzantılarına ve reklamlarına sahip olur.

Wix Nedir?

Wix dünya üzerinde çok yaygın olarak kullanılmakta olan bir web sitesi kurma sistemidir. Bu sistem üzerinden ücretsiz bir şekilde web sitenizi kurabilirsiniz. Kendi özgün domain adresinize sahip olmak için ücret ödemeniz gerekir.

Blogger Nedir?

Blogger, Google tarafından sunulmakta olan bir blog kurma servisidir. Tamamen ücretsiz bir şekilde kendi bloğunuzu kurabilir ve arama motorlarında görünmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir