En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

2020 yılı için en iyi yabancı diziler kategorilere göre ayrılırken aksiyondan komediye, dramdan bilim-kurgu ve fantastik serüvenlere kadar birçok seçenek yer almaktadır. Halihazırda ortaya çıkan dijital platformların etkisinden dolayı çok daha kolay ve fazla şekilde yabancı dizi takibi yapılabilmektedir. Peki, en çok izlenen yabancı diziler hangileri?

  • The Outsider

Başta Stephan King hayranları için eşsiz bir bilim kurgu bulunduran The Outsider, izlenmesi gereken yabancı dizler arasındadır. 11 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesiyle başlayan aksiyon oldukça büyük ses getirmiştir.

  • Most Dangerous Games

Yeni dijital platformlardan olmasıyla birlikte çok farklı içerikleri bulunduran Quibi, ilk dizilerinden olan Most Dangerous Game görücüye çıktı. Oldukça kısa tutulan bölümler halindeki dizide zengin bir iş insanının fakir genci ölümün kıyısına getirdiği bir oyun düzeni anlatılıyor. Hayatta kalmak için bu oyundan başarılı çıkması gereken fakir gencin yaşadıkları gerçekçi bir dille ve heyecanlı şekilde anlatılıyor. En iyi yabancı diziler sıralaması içerisinde şimdiden kendisine yer bulmuş durumda.

  • Hunters

Sinema deyince akla gelen ilk isimlerden efsane Al Pacino 70li yılların Amerikası’nda geçen dizide karşımıza çıkıyor. Dünyayı felakete düşürdükten sonra halkın içinde izini kaybetmiş Nazi subaylarının izini süren dizide aksiyon hep en üst seviyede tutuluyor. Bir grup insanın Nazi subaylarını bulmak için yaptıkları farklı planlar hikayeleştirilmiş şekilde anlatılıyor. Sürpriz finalli olması da Hunters dizisini çok daha cezbedici duruma getiriyor.

en iyi yabancı diziler

Netflix En İyi Yabancı Diziler

  • Messiah

Netlifx için 2020 yılının en etkileyici yabancı dizileri listesinde Messiah bir hayli önde. 45 dakika süren toplamda 10 bölümden oluşan ilk sezonda Orta Doğu ve Amerika bağlantılı olaylar yaşanıyor. Filistin meselesine değinilirken ortaya çıkan kişinin bir anda büyük bir kesim tarafından Mesih olarak kabul edilmesi, dünyanın dikkatini çekiyor. Başta CIA olmak üzere birçok kuruluş tarafından takibe alınan Mesih, kısa zamanda popüler oluyor. Toplum düzenin bozmaya çalışan bir sahtekar mı yoksa gerçekten inancına bağlı Mesih mi olduğu hala sırrını koruyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

  • Nine Perfect Stransgers

Liane Moriarty tarafından kaleme alınan son romanından uyarlanan Nine Perfect Strangers en güzel yabancı diziler sıralamasında bir hayli yukarılarda. Nicole Kidman ile çok daha büyük beğeni toplayan dizide iş hayatının yorgunluğunu atmak için bir otele guru ile görüşmeye gelen 9 kişinin yaşadıkları anlatılıyor. İyi yaşam felsefesine sahip bir guru tarafından bu kişilerin iyileştirme süreçlerine tanıklık ediliyor. Halihazırda yeni yabancı diziler için çok farklı bir konu olduğu da eleştirmenler tarafından belirtiliyor. (IMDB)

Küçük Ekran En Yeni Yabancı Diziler

Ryan Murphy imzalı Ratched en iyi yabancı diziler listelerinin vazgeçilmezleri olma yolunda ilerliyor. Bir hemşirenin mental-psikolojik sorunlu hastalarla ilgilenmesi sonrasında yaşadıkları konu alınıyor. İlerleyen bölümlerde bir başkalaşım geçirerek adeta canavarlaşması ise diziyi çok daha meraklı hale getiriyor.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Yabancı Diziler Nereden İzlenebilir?

Son yıllarda yabancı dizi izlemenin uğrak noktası Dünya ve Ülkemiz online platformlar olmuştur. Özellikele Netflix gibi büyük platformlar Dünya genelinde milyonlarca kişiye dizilere kolay erişim imkanı sağlamaktadır.

En Çok İzlenilen Yabancı Diziler Nelerdir?

Ülkemizde en çok izlenilen yabancı dizilerin başında “Friends” ve “How I Meet Your Mother” gelmektedir. Ayrıca bu diziler Dünya genelinde de milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve hale izlenmeye devam etmektedir.

Yabancı Diziler Kaç Dakikadır?

Yabancı diziler, Türk dizilerinin aksine daha kısa parçalar halinde yayınlanmaktadır. Özellikle 20-40 dakika arası süreli diziler günümüzde çok popülerdir. Ayrıca 40-60 dakika arası muadillerine rastlamakta mümkündür.

Yabancı Diziler Ülkemizde Nasıl Takip Edilir?

Yabancı dizileri ülkemizde takip etmek için Netflix, BluTV gibi yayın sistemleri tercih edilebilir.

Netflix Kullanmak Ücretli mi?

Netflix aylık ücret sistemi ile çalışmaktadır. Ücretsiz deneme sürümü bitince aylık ücrete tabii olur.

Yabancı Diziler ile Lisan Öğrenilebilir mi?

Yabancı dizileri takip ederek yabancı dil pratiği yapılabilir hatta yeni diller öğrenilebilir. Tabi bu durum etkili çalışmaya bağlıdır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir