EU4 Hileleri

EU4 Hileleri

EU4 oyunu 2013 yılında yayınlanan, önemli bir strateji oyunudur. Günümüzde pek çok kullanıcı bu oyunu oynayarak, stratejik anlamda kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Bizler de bu noktada bu oyunda başarılı olmanız için eu4 hileleri konusuna değineceğiz. Bunların dışında oyunun nasıl oynandığını ve biraz da mantığını açıklayacağız.

Eu4 olarak kısaca ifade edilen oyunun asıl adı Europa Universalis IV şeklindedir. Oyunu ilk defa oynayacaklar için, bazı kavramlar biraz zor olabilmektedir. Ancak sizin için hazırladığımız bu içerikte kolay bir şekilde başarılı olabilir, oyunun mantığını kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Eu4 Nasıl Oynanır?

Oyunu yeni olarak oynayacak kişiler, biraz zorlanabiliriz. Oyunda başarılı olmak için bazı ana noktaları kavramanız gerekmektedir. Oyunun başlangıç tarihi 1444’tür. Bitiş tarihi ise 1821’dir. Bu tarihler arasında, ülke yöneteceksiniz. Başarılı olduğunuz ve hayatta kalmaya devam ettiğiniz sürece oyunda ilerleyebilirsiniz. Oyun aslında farklı bir tarih dönemini de ele almaktadır. Bu sebeple de yayımlandığı dönemde bu kadar çok tutulmuştur. Oyuna başladığınız zaman size yönetebilmeniz için ülkenize donanma ve ordu verilecektir. Gücünüzü arttırarak, oyundaki diğer devletleri de etkileyebilirsiniz. (Viki)

EU4 hileleri

Bu oyunu diğer strateji oyunlarından ayıran en temel özellik, herhangi bir karaktere bağlı kalmamanız. Gerçekte de olduğu gibi, krallar ölecek ve yerine varisleri geçecek. Sizlerin de bildiği gibi tarih bu düzen içerisinde ilerlemiştir. Oyuncular basit bir şekilde ülkelerini yönetmeye yönetici olarak devam edecek. Oyunun herhangi bir sonu bulunmamaktadır. Farklı bir ülke tarafından yenilmediğiniz ya da yok edilmediğiniz sürece oyununuz devam edecektir.

Bunun dışında, diğer oyunlardaki gibi, kazanmanız için herhangi bir hedef bulunmamaktadır. Oyunun sonunda, sizin görebileceğiniz bir skor tablosu olacaktır. Bu skorlara göre, oyunu dilediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

Eu4 Oyununun Rehberi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu oyunu öğrenebilecek ve başarılı olabilmek için bazı kavramları ve mantığını iyi bilmek gerekiyor. Oyunda karşınıza çıkabilecek bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Stardoll Hileleri

 • Oyuna daha iyi hâkim olmak istiyorsanız, biraz zaman geçirmeniz ve düzenli olarak oyunu oynamanız gerekmektedir.
 • Oyun içerisinde karşınıza farklı şeyler çıkabilir. Bunlar kötü olaylar da olabilir. Ancak olayların büyük bir kısmını, gücünüze göre önleyebilirisiniz.
 • Oyundaki güçlü ve zayıf yönlerinizi öğrenerek, bu oyunda daha başarılı olabilirsiniz.
 • Hata yapmamanız gibi bir durum söz konusu değildir. Elbette hata yapa yapa oyunda daha profesyonel olabilirsiniz.

Eu4 Hileleri

Eu4 hile için kullanabileceğiniz kodlar şu şekildedir:

 • Cash: Girdiğiniz miktar kadar para alabilirsiniz.
 • Manpower: Girdiğiniz miktar kadar insan gücü alabilirsiniz.
 • Prestige: Prestij alabilirsiniz.
 • Dip: Diplomatik puan alabilirsiniz.
 • Adm: İdari puan alabilirsiniz.
 • Legitimacy: Yöneticinin meşruluğunu arttırmak için kullanabilirsiniz.
 • Fow:  Savaş sisini aktif ederek, kapanabilirsiniz.

Ti: Oyundaki bilinmeyen yerlerden kurtulabilirsiniz

Oyun Hileleri kategorisi ile oyun hileleri hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

EU4 Nedir?

EU4 oyunu Dünya genelinde ve ülkemizde sıkça oynanmakta olan bir strateji oyunudur. Grafiklerinde ki ve oynanışında ki başarı sayesinde kendisine büyük bir hayran kitlesi kazandırmıştır.

EU4 Hilelerini Nereden Bulabilirim?

EU4 oyunu ile ilgili tüm detaylı bilgileri blog yazımızdan kolay bir şekilde edinebilirsiniz. Ayrıca EU4 hilelerini de sizler için oluşturduğumuz blog yazımızdan bulabilirsiniz.

EU4 Oyunu Online Oynanabilir mi?

EU4 oyunu sevenlerine online oynama imkânı da sunmaktadır. Böylece oyuncular sevdikleri ile birlikte oyun içerisinde zaman geçirebilir ve unutulmaz zaferlere imza atabilirler.

Maaşı Ne Kadar hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir