Ezgi İsminin Anlamı

Ezgi İsminin Anlamı

Ezgi isminin anlamını öğrenmek yeni çocuk sahibi olacak, isim arayışında olan anne ve babalar için önemli olmaktadır. Anne ve babaların isim arayışları kimi zaman aylar süren bir zaman alır. Çünkü anne babalar çocuklarının güzel anlama sahip bir isim ile yaşamalarını isterler. Uzun uğraşlar sonucunda anne ve babalar hayatları boyunca kullanacağı isme karar verir. İşte bu isim arayışında ise ismin anlamı, ismi taşıyan kişilerin göstermiş olduğu karakterlik özellikler ve ismin İslami açıdan uygun olup olmadığı gibi özellikler önemli olmaktadır.

Ezgi ismi dört harften meydana gelen, genellikle kadınlar tarafından kullanılan bir isimdir. İsmin kökeni Türkçedir. Ülkemizde İstatiksel olarak her 1500 kişiden birinin adı Ezgi’dir.

Ezgi isminin anlamı ise şu şekildedir:

1. Melodi, name

2. Makamla birlikte söylenen manzum söz

3. Beste

4. İleri görüş, üstünlük

5. Sabahın aydınlığı, alacakaranlık anlamları taşımaktadır.

Ezgi İsminin Özellikleri Nelerdir?

Çocuğunuza Ezgi ismini vermeden önce Ezgi isminin anlamı ve getirmiş olduğu bir takım karakteristik özellikleri öğrenmekte faydalı olacaktır. İsimler bir ömür boyu kullanılır. Ve isimlerin insanlar üzerinde etkileri olmaktadır. Aynı ismi taşıyan kişilerde bir takım ortak özelliklerin olduğu görülmektedir. Bu özellikleri bilerek çocuğunuza bir isim seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Ezgi ismini kullanan kişilerde sıklıkla karşılaşılan ortak özerklikler şunlardır:

ezgi isminin anlamu

Alımına, girdikleri ortamda dikkat çeken kişilerdir. Arkadaş canlısı tavırları sayesinde pek çok kişi ile kolaylıkla muhabbet edebilirler. Sosyal çevreleri geniştir. Etrafları kalabalık olsa da gerçek anlamda güvendikleri dost sayıları azdır. Sırlarını sadece gerçek dost olarak bildikleri kişiler ile paylaşırlar. Kendilerine güvenleri tamdır. Aktif yaşamı severler. Durağan yaşam içerisinde sıkılabilirler. Spor yapmaktan hoşlanırlar.

Özgür bir yapıya sahiptirler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasından hoşlanmazlar. Yeni yerler gezmek ve görmek isterler. Açık fikirli kişilerdir. Yeniliklerden ve yeni fikirlerden hoşlanırlar. Sabit fikirli olarak kalmazlar. Şaka yapmayı seven eğlenceli kişilerdir. Neşeli tavırları ile tanınırlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Hedefleri peşinden koşmayı severler. Başladıkları işleri bitirmek onlar için önemlidir.

Kimi zaman duygusal olabilirler. Duyguları mantıklarının önüne geçebilir. Böyle zamanlarda karar almaları daha zor ve daha uzun zaman alıcı bir hale gelebilir. Kuşku duyan bir yapıları vardır. Herkese güvenmezler. Araştırmayı ve fikir edinmeye tercih ederler.

Ezgi İsmi Kur’an-i Kerim’de Geçer mi?

Ezgi ismi Kur’an-ı Kerim de geçen isimler arasında yer almaz. Fakat Ezgi ismi güzel anlam taşıyan bir isim olduğu için İslami olarak kullanılması uygundur.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ezgi Ne Demektir?

Ezgi ismi; belli kurallara göre oluşturulmuş olan ve kulakta haz uyandıran şaş name anlamlarını taşımaktadır. Ayrıca beste anlamına da sahiptir.

Ezgi İsmi Caiz mi?

Ezgi ismi din alimleri tarafından incelendikten sonra bu isim hakkında ortak bir kanıya varılamamıştır. Ancak herhangi bir kötü anlam içermemesinden ötürü bebeklere verilmesinde bir sakınca yoktur.

Ezgi İsminin Kökeni Nedir?

Ezgi ismi Türkçe kökenli bir isimdir. Türkiye’de çok popüler bir kız ismidir. Yaklaşık her 1000 kişiden biri bu ismi taşımaktadır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir