Facebook Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim?

Facebook Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim?

Facebook platformunda sıkça yaşanılan arkadaş listesi gizleme işlemi için işte tüm detaylar. Facebook oldukça popüler olan bir sosyal medya organıdır. Oldukça sevilen bu uygulama ile bilgilerinizi herkese açık veya yalnızca hesap sahibinin görüntüleyebileceği şekilde ayarlanabilmektedir. Facebook üzerinden eklemiş olduğunuz insanların başkası tarafından görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Bu gizleme işlemi oldukça olağan bir durumdur. Ayrıca birçok facebook kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Gerek facebook üzerin de arkadaş olduğunuz kişiler gerekse eklemediğiniz kişilere karşı gizleme işleminizi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Profil gizleme işlemi kişilerin istekleri üzerine şekillenmektedir. Arkadaş gizleme seçeneği başkalarının sizin hesabınızda ekli olan arkadaşlarınızı görmesinin engellenmesine olanak sağlamaktadır. Bir tür güvenlik işlemi olması sebebiyle tercih edilmektedir. Gizleme işlemi sonrasında kendi profiliniz üzerinden hesabınızda ekli olan kişileri yalnızca siz görüntüleyebilirsiniz.
Facebook üyeliğinizi açtığınız anda sistem otomatik olarak arkadaşlarınızın başkaları tarafından görüntülenmesine izin vermektedir. Aksi durum için herhangi bir işlem yapmadığınız sürece başkaları tarafından görüntülenme devam etmektedir. Tanımadığınız insanların arkadaşlarınızı incelemesi oldukça sinir bozucu olabilir. Bunun yanı sıra güvenliğiniz için de bu durum can sıkıcı olabilir.

Facebook üzerinde ekli olan arkadaşlarınızı gizlemek için aşağıdaki adımları yapmanız yeterli olacaktır;

 • Üyelik açıldıktan sonra otomatik olarak sistem arkadaşlarınızın başkaları tarafından görüntülenmesine izin       vermektedir. Herkese açık kısmını gerekli adımları izleyerek değiştirebilirsiniz.
 • Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda isminize tıklayarak “Profil” sayfanıza gidin.
 • Profil sayfanızda kapak fotoğrafınızın altında bulunan menüde Arkadaşlar sekmesi yer almaktadır, bu seçeneğe tıklayın.
 • Açılan arkadaşlar sayfası seçeneğinde sağ üstte bulunan kalem simgesine tıklayarak “Gizliliği Düzenle” seçeneğini seçin ve bu pencereden Arkadaş listesi, Takip ettiklerin ve Takipçiler için yandaki seçenek menüsünden “Sadece Ben” seçeneğini seçerek arkadaş listenizi bütün herkese gizleyin. Herkese gizle seçeneği ile gizleme işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. (Facebook Destek)

facebook arkadaş gizleme

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Akıllı Telefondan Arkadaş Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook arkadaş listesi gizleme işlemini akıllı telefonlarımız (android, ios vs.) yardımıyla da yapabilirsiniz. Mobil cihazdan arkadaş listenizi gizlemek için telefonunuzda bulunan internet tarayıcılarından (chrome, opera vb.) veya facebook uygulamasından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.

 • İlk olarak fcebook hesabınıza açarak ekranda yer alan menü simgesine dokunun.
 • Menüden faydalanarak isminize dokunun ve size ait profil sayfanıza gidin.
 • Profil sayfanızda yer alan “Arkadaşlar” menüsüne tıklayın.
 • Açılan sayfada “Arkadaş Listesini Kimler Görüntüleyebilir” seçeneği bulunmaktadır.
 • Herkese açık şeklinde olan seçenek arkadaş listenizin başkaları tarafından görüntülenmesine olanak sağlamaktadır. Bunu değiştirmek için seçeneklere tıklamanız gerekmektedir.
 • Kimler görüntüleyebilir sayfasın da yer alan “Herkese Açık” yazısına tıklayın ve karşınıza çıkan menüden “Sadece Ben” seçeneğini seçin, eğer bu seçenek görünmüyor ise “…Diğer” seçeneğine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Gerekli seçimleri yaptıktan sonra tamam seçeneğine tıklayarak onaylayın. Onaylama işleminiz sonrasın da hesabınız da ekli olan arkadaşlarınız başkaları tarafından görüntülenemeyecektir. Hesabınız da ekli olan kişileri “Arkadaşlarım” bölümüne tıklayarak yalnızca siz görüntüleyebilirsiniz.

Facebook hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/post-fotograf-begeni/turk-gercek

Facebook Arkadaşlar Gizlenebilir mi?

Facebook arkadaşlarınızı gizleyerek hesabınızın korumasını üst seviyeye çıkarabilirsinizi.

Facebook Arkadaş Ekleme Engeli Yedim?

Facebook topluluk kuralları nedeniyle ard arda atılan yoğun arkadaşlık isteklerini saldırgan bir davranış olarak algılamaktadır. Bu sebeple hesabınıza arkadaşlık isteği atma engeli gelmektedir.

Facebook Arkadaşlık Sınırı Var mıdır?

Facebook kuralları nedeniyle en fazla 5000 arkadaş ekleyebilirsiniz.

Facebook Arkadaşlarımı Takipten Çıkarabilir miyim?

Facebook arkadaşlarınızı istediğiniz zaman arkadaşlıktan çıkarabilir ve aranızdaki bağı koparabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Dondurabilir miyim?

Facebook hesabınızı dondurmak istemediniz durumunda geçici olarak askıya alabilirsiniz. Siz tekrar hesabınıza giriş yapana kadar Facebook profiliniz aktif olmaz.

Facebook Hesabımı Silersem Bilgilerim Kaybolur mu?

Facebook hesabınızı silmeniz durumunda bilgileriniz de kalıcı olarak silinecektir. Tekrar geri getirilemezler.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir