Facebook kullanımı

Facebook Artık Instagram Verilerini De Kullanmaya Başladı

Kurulduğu andan itibaren internet dünyasında bir devrim olarak gösterilen sosyal ağların başında gelen Facebook her ne kadar rakipleri çoğalsa da açık ara kullanıcı sayısı ile rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Facebook’un bu ilerleyişinin en büyük nedeni ise temel halde kalmayarak gelişen ve değişen dünyaya göre sürekli olarak güncellenmesi. Bu bağlamda birçok kullanıcı her geçen gün biraz daha fazla ayrıcalığa sahip olabiliyor. Tüm bunları göz önüne aldığımız zaman akla gelen ilk soru ise Facebook’un bu güzü ve örümcek ağı gibi oluşturulmuş iletişim imkânını nereden bulduğu oluyor. Aslında bu noktada şimdiye kadar bildiğimiz birkaç şey vardı. Facebook’un arkadaşlarımızı profil bilgilerimize göre oluşturduğu ya da bizim istediğimiz ölçüde geçmişimize göre arkadaş önerileri verdiğini biliyorduk.

Fakat daha da büyümek isteyen Facebook’un başka yollar denediği de ortaya çıktı. İlk olarak gelen bilgilere göre Facebook Instagram’ı satın aldığı tarihten itibaren burada ki kullanıcılarında kişisel bilgilerini Facebook için kullanarak arkadaş önerileri yapmaya başladı. Bunun dışında akıllı telefonların da hafızalarında gezinen Facebook robotları kişisel verilerinizi yedeklemeye başladı. Yapılan bu yedekleme sonucunda ise size yepyeni arkadaşlar önerebiliyor. Bunun dışında hiç aklınıza gelmeyen bir arkadaşınızla bile karşılaşabiliyorsunuz. Bu noktaya kadar her şey güzel fakat asıl sorun bu noktadan sonra başlıyor. Kişisel verileri yedekleyen sosyal ağ daha sonra kullanmak üzere bu bilgileri arşivliyor. Kimi zaman reklam uygulamalarında kimi zaman üçüncü şirketler tarafından bu bilgileriniz kullanılabiliyor. Tabi Facebook’un hiçbir girişimde bulunmayacağını bile düşünecek her hangi bir hacker saldırısında bilgilerinizi çalınacağını da unutmamak gerekiyor. Zira bu yönde önlem almak oldukça önemli. Üye olurken ya da üye olduktan sonra size sunulan sözleşme şartlarında bu maddeler yer alıyor. Bu nedenle direk olarak üye olmak yerine sözleşmeleri okumanızda oldukça yarar var. En azından bilgilerinizi kullanılmasına izin vermemeniz güvenlik açısından oldukça önemli.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Nedenleri Çözümleri

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/takipci/turk-gercek

Facebook Artık Instagram Verilerini De Kullanmaya Başladı
4.4 (88.93%) 150 votes

Bir önceki yazımız olan Foodography Tabakları Instagram Yeni Modası Olmayı Başardı başlıklı makalemizde Foodography, Foodography Instagram ve Instagram akımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Facebook Artık Instagram Verilerini De Kullanmaya Başladı” üzerine 2 düşünce

 1. Celal Atak

  Facebook sitesinde instagram için bağlama düzeneği var. Bu uygulamayı yaparsak herhangi bir zarar görürmüyüz acaba? Yani facemiz çalınsa instagramda gider mi?

  Cevapla
  1. Insta Takipçi

   Hayır sadece kullanımı kolaylaştırmak amaçlı bir özellik bu Facebook ve Instagram çok yüksek teknolojiler kullanarak bilgilerinizi koruyor herhangi bir çalınma riskine karşı güvendesiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir