Facebook’ta Beğendiğim Sayfaları Nasıl Görebilirim?

Facebook’ta Beğendiğim Sayfaları Nasıl Görebilirim?

Facebook beğendiğim sayfalar hangileri diye düşünüyorsanız sorunuzun cevabı bu yazıda. Bilinen en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, hala geniş bir kitle tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Bu sebeple Facebook’ta hala binlerce sayfa açılıyor ve bu sayfalar belli bir amaca sahip kişiler tarafından takip ediliyor. Herkes, hayatının bir döneminde Facebook kullanmıştır ve pek çok sayfayı beğenmiş, takipçisi olmuştur.  Facebook’ta beğenilen sayfaları nasıl görebilirim diyorsanız, tüm detaylar yazımızda…

Facebook Beğendiğim Sayfalar Nedir?

Facebook’ta pek çok amaca hizmet eden, pek çok düşünce ve ideolojiye sahip çeşitli sayfalar bulunmaktadır. Bu sayfaları beğenerek görüşünüzü ya da ilgilendiğiniz alanları belirtmiş olursunuz. Aynı zamanda, ana sayfa akışınızda bu sayfaların paylaşımlarını görmeye de devam edersiniz. Sayfa oluşturmak, çeşitli sayfaları beğenmek gibi özellikler, Facebook’u özgün bir platform yapan özelliklerden yalnızca birkaçı. Eğer uzun süredir Facebook kullanıyorsanız, geçmişte beğendiğiniz pek çok sayfayı şu an beğenmiyor olabilirsiniz ve bunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Güncel olarak beğendiğiniz sayfaları ana sayfa akışınızda görmek isteyebilirsiniz. Bu sebeple de Facebook’ta beğendiğim sayfaları nasıl görebilirim diyorsanız bunu anlatmaya geçelim.

Facebook’ta Beğendiğim Sayfaları Nasıl Görebilirim?

Eğer güncel bir saya akışı istiyorsanız ve önceden beğendiğiniz Facebook sayfalarını beğenmekten vazgeçmek istiyorsanız, bunu adım adım nasıl yapacağınızı anlattık.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Profilinizin ana sayfasına gelerek, ana sayfanızın sol alt kısmında bulunan ‘Keşfet’e tıklayın.
  • Açılan pencerede ‘Sayfalar’ seçeneğini göreceskiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza beğendiğiniz tüm sayfalar çıkacaktır.
  • Takipten çıkmak istediğiniz tüm sayfaları tespit edip bu sayfaları ‘Beğenmekten Vazgeç’ butonuna tıklayark takipten çıkabilirsiniz.

Burada sizin geçmişte kendi açtığınız sayfaları da göreceksiniz. Bunlar ile ilgili yapmak istediğiniz tüm işlemleri de Sayfalar bölümünden yapabilirsiniz.

facebook beğendiğim sayfalar

Bunu mobilden daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Şu adımları takip ederek Facebook mobil uygulaması üzerinden beğendiğiniz sayfaları yönetebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Yazı Bindirme Aracı Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Uygulamaya giriş yapın.
  • Sağ en alt kısımda bulunan üç çizgi simgesine tıklayın.
  • Açılan ekranda profil isminizin altında pek çok seçenek göreceksiniz. Burada bayrak simgeli ‘Sayfalar’ sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada sizin sahip olduğunuz yani açmış olduğunuz sayfalar çıkacak. Üst tarafında ‘Beğenilen Sayfalar’, ‘Davetler’ ve ‘Sayfa Oluştur’ gibi seçenekleri göreceksiniz. Burada ‘Beğenilen Sayfalar’ butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda geçmişten günümüze beğendiğiniz tüm sayfalar listelenecektir. Beğenmekten vazgeçeceğiniz sayfalrın altında göreceğiniz ‘Beğenildi’ butonuna basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle beğeniniz geri alınacaktır.

Kendi oluşturduğunuz sayfaları da ‘Sayfalar’ sekmesinden silebilir veya yayınlamadığınız sayfaları buradan düzenleyerek yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Facebook yeni sayfa oluşturmak için de bu adımları takip edebilirsiniz. Davetler kısmından size gelen sayfa davetlerini görebilirsiniz; bu davetleri reddedebilir veya kabul ederek sayfaları beğenebilirsiniz.

Facebook, tahtını diğer popüler sosyal medya platformlarına kaptırmış gibi görünse de, hala Facebook’u kullanan büyük bir kitle olduğunu hatırlatmakta fayda var. Eğer iş için Facebook sayfası açmayı düşünüyorsanız, buna dair detayları diğer yazımızda okuyabilirsiniz.

Facebook Destek kategorisi yazıları ile güncel tüm gelişmelerden haberdar olun.

Facebook Beğendiğim Sayfalar Nedir?

Facebook’a özgün olan sayfa oluşturma ve sayfaları beğenme gibi uygulamalar, istenilen uygun içerik paylaşımları için kullanıcıların açtığı ve diğer kullanıcıları bu sayfayı beğenmeye davet ettiği bir özelliktir. Kullanıcılar Beğendiğim Sayfalar kısmından geçmişten günümüze beğendiği tüm sayfaları görebilir.

Facebook’ta Beğendiğim Sayfaları Nasıl Görebilirim?

Bunu, profil ekranınızda görebileceğiniz ‘Sayfalar’ sekmesine girip, ‘Beğendiğim Sayfalar’ı tıklayarak kolayca yapabilirsiniz.

Beğendiğim Sayfalar Bulunamıyor Sorunu Çıkıyor Ne Yapabilirim?

Mobil uygulamada böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız uygulamanız güncel olmayabilir. Uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa uygulamayı silip baştan yüklemeyi deneyin.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir