Facebook Business Manager

Facebook Business Manager

Sıkı bir Facebook kullanıcısıysanız, Facebook Business alanını duymuşsunuzdur. Sosyal medya uygulamaları hayatımızın her alanında kullanılıyor. Uygulamaların sürekli olarak kullanılıyor olması, beraberinde bazı özellikleri ve değişiklikleri de getirmektedir. Bu noktada karşımıza çıkan Facebook Business Manager hakkında merak edilenleri sizler için derleyeceğiz. Facebook’dan daha farklı bir yapıda çalışan Facebook Business Manager, artık sizlere farklı bir sosyal medya deneyimi sunacak.

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager nedir sorusunu soruyorsanız, cevabını öğrenmek için kesinlikle doğru adrestesiniz. Eğer bir firma sahibiyseniz, Facebook Manager uygulaması, size büyük yararlar sağlayacak. Sosyal medya hesaplarını yönetebileceğiniz bu alanda verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu uygulamadan verim almak istiyorsanız, mutlaka nasıl kullanılacağını ve ne işe yarayacağını öğrenmeniz gerekmektedir. Pazarlama faaliyetlerini daha başarılı bir şekilde yürütmenize yardımcı olan Facebook Business Manager’in bazı farkları bulunmaktadır.

Business Manager’in Farkları Hakkında

Facebook’tan biraz daha farklı çalıştığını söyleyebiliriz. İstatistikler biraz daha hızlı bir şekilde elinize ulaşacak. Eğer Facebook’ta normal bir sayfanız varsa, bunu sadece haftalık olarak değerlendirmeye alabilirsiniz. Ancak Business Manager’de 28 günlük analiz elde edebilirsiniz. Business, adı üzerinde biraz daha farklı çalışmaktadır. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde daha detaylı bir şekilde bilgi alabilmektedir. Çalışanlarınızın yönetmiş olduğu bu reklam yöneticiliği sayesinde analizci ve detaycı bilgiler elde etmeniz mümkün.

Siteyi kullanmak istiyorsanız, normal Facebook hesabı üzerinden değil, “Business.facebook.com” adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye buradan giriş yaptığınız andan itibaren bütün işlemleriniz Business Manager üzerinden yürütülecektir.

Neden Business Manager Kullanılmalı?

Günümüzde ticaret artık farklı şekilde adlandırılmaktadır. Alışverişlerin büyük bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Bu da Facebook ve Instagram gibi önemli platformların ticaret alanına dönüşmesini sağladı. Ticaret yapıyorsanız, mutlaka reklam da yapmanız gerekmektedir. Ticaret sayfalarınızın marka bilinirliğini arttırmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Business Manager uygulamasını kullanmanız için pek çok sebebiniz bulunuyor. Bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Marketplace

 • Business Manager, dünyanın pek çok yerinde kullanılmaktadır.
 • Reklamları bu uygulama sayesinde düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.
 • Profesyonel ve detaycı raporlar elde edebilirsiniz.
 • Güvenli ödeme yöntemleri sayesinde, rakiplerinizde geri kalmayacaksınız.
 • Eğer çok fazla reklam hesabınız varsa, bunları bir arada toparlayabilirsiniz.
 • İzin, özellik, onay gibi pek çok noktaya ayrı özellikler için kişiler atayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Business Manager uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Sizler de bu uygulamayı kullandığınızda yukarıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz.

facebook business

Business Manager Kurulumu ve Hesap Açma

Facebook reklam işlemlerinizi yürütebileceğiniz Business, uygulamasına kolay bir şekilde kayıt olabilir ve hesabınızı kullanabilirsiniz. “Business.facebook.com” adresine giriş yapın. Burada kayıt olmak için size sunulan bilgileri doldurun. Oluşturduğunuz yapının kurumsal olduğunu unutmayın. Sizden istenilen bilgiler şu şekilde olacaktır:

 • İşletmenizin adı
 • İsim ve soy isim bilginiz
 • Mail adresi

Bu bilgileri doldurduğunuzda, tebrik ederiz, artık Business Facebook hesabınız olacak! Karşınıza çıkan sekmelerde 3 ayrı kutu çıkacak. Bu kutularda, hesabınızın kontrol edilebilmesi için gerekli kişilerin bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Kısacası burada Business Manager ekibinizi kurmuş olacaksınız. Instagram reklam da burada devreye girmektedir. Çünkü Business Manager sayesinde, Instagram reklam hesaplarınızı da yönetebileceksiniz. İki işlemin bir arada yönetilebiliyor olması, Business Manager’in en önemli özellikleri arasında bulunmaktadır. (Facebook Destek)

Business Manager’le Neler Yapılabilir?

Pazarlama çalışmalarını tek koldan yönetebileceğiniz bu alanda yapabileceğiniz pek çok çalışma bulunmaktadır. Facebook Business ile yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tek bir sayfa üzerinden Instagram gibi sosyal medya alanlarındaki reklamlarınızı yönetebilirsiniz.
 • Sayfada olan çalışanlarınız, reklamlarınızı yönetebilir, izinleri ve kullanıcı erişimlerini yönetebilir.
 • Reklam için ne kadar harcadığınızı ve gösterimlerinizin ne olduğu görüntüleyebilirsiniz.

Facebook Businesss Manager uygulamasının çok fazla yararı bulunuyor. Sizler de bu uygulama sayesinde başarılı olabilirsiniz.

Facebook hesabınız geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/takipci/turk-gercek

Facebook Üyelik Ücretli mi?

Facebook platformuna katılmak için hiçbir şekilde ücret ödemeniz gerekmez. Tamamen ücretsiz olarak sadece e-mail adresi veya telefon numaranız ile üye olabilirsiniz.

Facebook Business Manager Neden Kullanılır?

Facebook Business Manager, sosyal medya hesaplarınızı, reklamlarınızı, ödemelerinizi ve ayrıyetten kişisel hesaplarınızı tek bir pencerede idare edebileceğiniz bir alandır. Bu özellikler nedeniyle genellikle firmalar tarafundan kullanılmaktadır.

Facebook Sayfamı Instagram Hesabı Ekleyebilir miyim?

Facebook ve Instagram ortak bir şirket altında çalıştıkları için sayfaları ve hesapları birbirlerine bağlama özelliğini sizlere sunmaktadır. Dilerseniz instagram hesabınızı facebook sayfanız ile bağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Reklam Ücretleri

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir