Facebook “Çok Sık Deniyorsun” Hatası

Facebook “Çok Sık Deniyorsun” Hatası

Zaman zaman sosyal medya kullanıcıları Facebook gibi herhangi bir uygulamada sorunlar yaşayabilir. Bu sorunlardan birisi de “Çok sık deniyorsun. Lütfen daha sonra tekrar dene hatası” olmakta. Bu hata, özellikle giriş yapmaya çalışan kullanıcıların sıkça yaşadığı bir durum olmaktadır. Sosyal medyada yaşanan sorunlardan birisi olan bu hata, sosyal mecralardan yararlanan kullanıcıların bu platformlara girememesine sebep oluyor. Bu durumda yapılması gereken birçok çözüm yolu bulunur.

“Çok Sık Deniyorsun. Lütfen Daha Sonra Tekrar Dene Hatası” Neden Olur?

Sosyal medya platformu Facebook’ta yaşanan bu sorun, birçok kullanıcının sinirlenmesine ve gerilmesine sebep olabilir. Tarama verileri nedeniyle ortaya çıkmakta olan bu hata ile birlikte bazı kullanıcılar çığırından çıkarak çıldırabilir. Bu hatanın çözümlenebilmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır. Yöntemlere geçmeden önce bu hatanın sebebinden bahsetmek gerekir.

Facebook’a giren birçok kişi, giriş yaparken bu hatayı almakta. Bu hatanın çeşitli sebepleri bulunur. Bu hatanın temel sebeplerinden birisi hesaba sürekli giriş yapmaya çalışmaktır. Ayrıca ard arda yanlış şifre girmek, giriş etlemlerinin şüpheli hale gelmesine sebebiyet verebilir. Eğer ki bir hesaba sürekli giriş yapılır ise bu da güvenlik ihlali demektir. Çünkü günümüz sosyal medya siteleri, brute force benzeri sürekli giriş yapma durumlarından üyelerin korunması için giriş hakkı tanır. Bu giriş hakkı kısa sürede aşıldığında Facebook güvenliği aktif olur ve giriş yapmak kısa süreliğine askıya alınır. Eğer ki böyle bir sorun yaşanmadıysa veya üzerinden bir süre geçtiği halde halen devam ediyorsa sorun tarayıcı kaynaklı veya bir eklenti kaynaklı olabilir. Öncelikle bu sorunun kaynağını bilmek gerekir. Eğer ki hatanın kaynağını bilmiyorsanız bu bir sorun değil, çözüm yöntemlerini uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

çok sık deniyorsun

Hatanın Çözümü Nedir?

Bu hatanın sebebi çeşitli olacağı için birkaç çözüm yöntemi bulunur. Bu çözüm yöntemleri denenerek kontrol yapılır ve sorun tam olarak tespit edilebilir. Bu çözüm yöntemlerinden en basit olanı farklı bir tarayıcıdan giriş yapmaktır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge veya Yandex Browser gibi herhangi bir tarayıcıyı kullanarak hesaba giriş yapma denenmelidir. Eğer ki aynı tarayıcıdan giriş yapılmak isteniyor ise tarayıcıdaki çerez ve oturum gibi çeşitli veriler temizlenebilir. Tarayıcı geçmişi temizlemek bu problemi çözmeye yardımcı olabilecektir.

Uygulanabilecek bir diğer yöntem ise ip adresini değiştirmektir. Bunun için modemi yeniden başlatmak gerekir. Bu da sorunu çözebilecek yöntemlerden birisi olmaktadır. Bir diğer çözüm yolu ise VPN ile giriş yapmaktır. VPN, farklı bir ülkeden web sitesine bağlanmayı sağlar. Bu çözümün sorunu kökten çözmesi gerekir. Eğer ki sorun devam ederse tarayıcı kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda tarayıcı değiştirerek test edilebilir. Uygulanabilecek bir diğer çözüm yolu ise farklı bir cihazdan test etmektir. Eğer ki o cihaz sorunsuz ise kullanılan cihaz ile ilgili bir sorun olabilir. Cihazı temizlemeniz gerekir. Böylece “Çok sık deniyorsun. Lütfen daha sonra tekrar dene hatası” nasıl giderilir öğrenmiş oldunuz.

Facebook Destek kategorisi ile tüm Facebook sorunlarınızı çözün!

Sıkça Sorulan Sorular

Bu hata genellikle etkileşim engeli almanız nedeniyle karşınıza çıkabilmekte ve 1-2 süreyle tekrar edebilmektedir.

Etkileşim engeli genellikle belli periyodlar içinde geçerli olacaktır. 2 içerisinde geçmemesi durumunda instagram destek hattı ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Bu hata ile karşılaşmanız durumunda bir süre için etkileşimde bulunmamaya dikkat ediniz. Belirli bir süre içerisinde hata düzelecektir. Ancak hala düzelmedi ise lütfen blog yazımızda yer alan adımları deneyiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. sena kıran
    sena kıran

    Facebook a girmeye çalışıyorum fakat Facebook çok sık deniyorsun hatası ile karşılaşıyorum. Ne yapmalıyım ? Bir türlü düzeltemedim.

  2. arslan çınar
    arslan çınar

    Facebook çok Sık Deniyorsun Hatası Neden Olur?