Facebook Engel Kaldırma Sorunu (Facebook Engeli Nasıl Kaldırılır?)

Facebook Engel Kaldırma Sorunu (Facebook Engeli Nasıl Kaldırılır?)

Facebook kurulduğu ilk günden bu yana çok muhteşem bir hızla ilerlemeye ve gelişmeye devam etmiş, bunun yanında her geçen gün kitlesini artırmayı başarmıştır. Sosyal medyanın mega gücü olan Facebook sürekli kullanıcı sayısını arttırmıştır. Ancak ne yazık ki sosyal medyanın bu kadar gelişmesi ile artık hayatımızın bir parçası haline gelen bu sosyal medya ağları pek çok kötü niyetli insanları da hayatlarımızın içerisine dahil edebilmektedir. Sürekli bir şekilde gelmekte olan arkadaşlık isteği, mesajlaşma isteği gibi durumlar kullanıcıları rahatsız etmeye başlamıştır. Facebook Engel Kaldırma Sorunu (Facebook Engeli Nasıl Kaldırılır?) detaylıca anlattık.

Bu anlamda güvenlik boyutuna da yeni bir boyut gelmiş ve artık sosyal medyası ve internet olan insanlar her zaman bazı gerçekleşmesi kötü olabilecek olan durumlarla risk sahibi olmaktadırlar. Elbette ki Facebook yetkilileri de güvenliklerimiz için ellerinden gelenleri yapmaktadırlar ve bu anlamda kullanıcıları rahatsız eden herhangi bir durum söz konusu olduğu zaman hemen inceleme başlatmaktadırlar. O ana gelene değin de kullanıcıları rahatsız eden hesaplar için kullanıcılara o şahsı engelleme olanağı tanımaktadırlar. Pek çok Facebook kullanıcısının engellemiş olduğu bir sürü insan bulunmaktadır çünkü ne yazık ki bu kötü niyetli şahısların sayıları önemsenemeyecek kadar fazla olmaktadır. Bazen de bilerek engellediğimiz insanları daha sonraları vazgeçerek engellerini kaldırmak isteyebilirsiniz. Elbette bunun da bir çözümü var, Facebook engel kaldırma konusu için çok basit bir kaç yol izlememiz gerekmektedir. Aşağıda bu anlamda yapılacak olan adımları izleyerek Facebook engel kaldırma işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook engel kaldırma

Facebook Engel Kaldırmafacebook engel kaldir

Facebook sayfamıza giriş yaptıktan sonra ya da bir mobil cihaz üzerinden Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra engellemiş olduğunuz kullanıcılara ulaşabilmek ve engellerini kaldırmak için öncelikle sağ üst kısımda yer alan ”yardım” seçeneğinin hemen sağında bulunan butona basınız. Daha sonra Ayarlar kısmına geldikten sonra sol kısımdaki panel üzerinden ”Engelleme” bölümüne gelin. Karşınıza açılacak olan sayfada Facebook engel kaldırma yapabilmek için bu zamana kadar engellemiş olduğunuz bütün Facebook kullanıcılarını bir liste şekilde göreceksiniz. Buradan da istediğiniz kullanıcının isminin yanında bulunan engellemeyi kaldırma seçeneğine tıklayarak Facebook engel kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha öncesinde engellemiş olduğunuz bir kullanıcının engelini kaldırabilmek işte bu kadar kolay bir işlem. Peki, engelleme yapmak istediğiniz zaman ne yapmanız gerekmektedir? Bu sorunun da cevabı Facebook engel kaldırma kadar kolaydır. Engellemek istediğiniz profilin üzerine gelerek hemen sağ kısımda bulunan engelle butonuna basarak kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Daha sonra pişman olur da engeli kaldırmak isterseniz yukarıda bahsettiğimiz Facebook engel kaldırma adımlarını izleyerek engelleri kaldırabilirsiniz. Facebook Engel Kaldırma Sorunu (Facebook Engeli Nasıl Kaldırılır?) Gelin yakından bakalım.

Facebook Engelleme Kısıtlaması Var mıdır?

Facebook engelleme seçenekleri arasında, ardı ardına yapılan engellemelere bir engel koymaktadır, nitekim bu doğal bir yöntem olarak da görülmemektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi hızla gelişen ve yenilenen Facebook mecrasında da son getirilen özellikler arasına ne yazık ki engelleme için bir süre eklenmiştir. Kısacası Facebook’ta bir kullanıcıyı engelledikten sonra tekrardan engelleyebilmeniz için aradan bir süre geçmesi gerekmektedir ki bu geçmesi gereken süre de 48 saat olmaktadır. Bu anlamda bütün Facebook kullanıcıları olan şahıslar Facebook’ta önceden engellemiş olup Facebook engel kaldırma adımlarını izleyerek engeli kaldırdıktan daha sonra da o kişiyi tekrar ve tekrar engelleyebilmesi için yukarıda belirttiğimiz 48 saatlik bu sürenin geçmesini beklemesi gerekmektedir. Facebook üzerinde yaşanan büyük problemlerden biri olan engelleyememe problemi tam olarak da işte bu nedenden dolayı kaynaklanmaktadır.  Çözümü de 48 saatlik sürenin geçmesini beklemektir.

Kısacası Facebook üzerinde engelleme ve Facebook engel kaldırma işlemleri aslında son derece kolay işlemlerdir ancak bazen kullanıcılar süre engeline de takılabilmektedirler.

Facebook engel kaldırma sorunu

Facebook Engel Kaldırma Sorunu

Yukarıda da belirttiğimiz üzere engel kaldırma işleminde öncelikle 48 saatlik sürenin geçmesini beklemelisiniz. Bu süre dolduktan sonra da sorun yaşamaya devam ediyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Anlık bağlantı sorunları nedeniyle engel kaldırma işlemini gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle başka bir sayfa açarak internet durumunuzu kontrol etmelisiniz. İnternette sorun yaşıyorsanız mobil veriden wi-fi ye geçerek Facebook engel kaldırma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarında yaşadığınız sorunları çözmek için bizi takipte kalın. Sorunlarınızla ilgili bilgi almak için yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Facebook sayfa beğeni ve Facebook grup katılımcısı satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Engel Ne Demektir?

Facebook üzerinden sizinle iletişime geçmesini istemediğiniz, sizi görmesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde diğer facebook kullanıcıları da sizleri engelleyebilir.

Bir Kullanıcıyı Tekrar Engelleyebilir Miyim?

Facebook üzerinden bir kullanıcının engelini kaldırıp tekrar engelleyebilirsiniz. Ancak tekrar engellemeniz için aradan en az 48 saat geçmesi gerekmektedir.

Engel Kaldırmada Sorun Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

Bazı durumlarda engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırmak için sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda engelleme işleminin üzerinden 48 saat geçtiğinden emin olun. Daha sonra ise yazımızda ki tüm yöntemleri kullanarak sorunları çözebilirsiniz.

Facebook Engel Sınırı Var mı?

Facebook uygulamasında uymanız gereken herhangi bir engel sınırı yoktur.

Facebook Hesabımı Silersem Ne Olur?

Facebook hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak ortadan kalkacaktır.

Facebook Hesap Dondurma Süresi Var mı?

Facebook hesaplarınız için belirli bir dondurma süresi yoktur. Hesabınız istediğiniz süre pasif kalabilir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 24 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

16 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba , şifrenizi değiştirebilirsiniz düzelmezse, engel süreniz uzundur bu süreyi beklemeniz ve bu süreçte çok sık etkileşimde bulunmamanız önerilir.

  1. Instagram hesabıma, dûne kadar gîrîyordum şîmdî ne yaptıysam gîremîyorum, ne yapmam lazım, #Instatakipcî hayırlı gûnler, sağol

  2. Facebook hesabıma bağlı kurduğum grup 1750 kişiye bir ayda ulaştı fakat 25 gündür arkadaş davet sınırlamasını yedim da et ettiğim kişi bir sorun oluştu hatası alıyorum ve grubu paylastim sadece sen görebilirsiniz hatası alıyorum nasıl davet kısıtlama kalkar

    1. Merhabaalar , hesabınız 1 ay içerisinde çok fazla etkileşime girdiği için zaman aşımına uğramış olabilir. Bu tarz durumlarda kısıtlamanın kalkmasını beklemeniz gerekir. Ayrıca Facebook yardım merkezi üzerinden kısıtlamanın kalkması için iletişimde bulunabilirsiniz.

  3. Selamlar. Facebook ta yaş degiştirme denedim face bir süreliğine engelledi…35 gündür halen engelim devam ediyor bu konuda bir çözüm varmıdır…şimdiden teşekkürler…!

    1. Merhabalar , bu konuda Facebook yardım merkezine mail atıp geri dönüş alabilirsiniz. Engellemelerin ortalama süresi 1 ay kadar sürebiliyor. Sık sık mail atarsanız Facebook yetkililerinin görme ihtimalini yükseltmiş olursunuz.