Facebook gelirleri

Facebook Gelecek Hedeflerini Açıkladı

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması tartışmasız Facebook. Facebook gelecek planları ile ilgili hedeflerini belirledi. Her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı kazanan ve her geçen gün elde ettiği geliri de artıran uygulama 1.59 milyar kullanıcıya ulaşmayı başardı. Ulaşılan bu rakamlar sosyal medya uygulamasının dev bir şirket haline de gelmesine neden oldu. Birçok şirketi geride bırakan Facebook, 2015 verilerine göre en çok kazanan firmalar listesinde de kendisine yer buldu. Açıklana bu rakamlardan sonra Facebook’un hedefi de merak konusu oldu. Zira şirketin geldiği bu nokta düşünülürse hedefinin de aynı oranda yüksek olması düşünülebilir.

Ki zaten aynen böyle düşünüldüğü gibi oldu. Şirket yetkilileri yakın zamanda Facebook’un 2016 yılı için hedeflerini açıkladı. Facebook sürekli yeni güncelleştirmeler ve yan uygulamalarla daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor. 2016 yılı içerisinde gelirlerini tam 5 milyar dolara çıkarmak istediğini açıkladı. Şirket hedefi olarak 5 milyar dolar gibi dev bir rakamın belirlenmesi şirketin potansiyelinin de ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Facebook söylediği gibi bu rakamlara ulaşabilir mi ya da bu rakama ne kadar yaklaşabilir bilinmez ama böyle büyümeye devam ederse bir sene içerisinde bu rakamı bile geride bırakan gelirler elde edilecek gibi. Zira sadece Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram gibi uygulamalarında gelirleri bu seviyeye gelmeye başladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/igtv/goruntuleme

Facebook Gelecek Hedeflerini Açıkladı
4.5 (90.2%) 402 votes

Bir önceki yazımız olan Caroline Giraud Koç Instagram Paylaşımıyla Duygulandırdı başlıklı makalemizde Caroline Giraud Koç, Caroline Giraud Koç Instagram ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Messenger İçin Resimlerin Hikayesi Özelliği nin Detayları Ortaya Çıktı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir