Facebook Gönderi Bildirimi ve Hikayeler Açıldı

Facebook Gönderi Bildirimi ve Hikayeler Açıldı

Yakın zamanda gelen güncelleme ile birlikte Facebook gönderi bildirimini açtı. Instagram ve WhatsApp yapılan son güncellemelerden sonra en kapsamlı sosyal medya uygulamaları haline gelmeye başladı. Yayınlandıkları andan bu yana sürekli değişim içerisinde olan uygulamaların son dönemde bu kadar değişmesi ve kullanıcı sayılarının bu kadar artış göstermesinin ana nedeni ise Facebook’un güncelleme politikaları. Facebook Gönderi Bildirimi ve Hikayeler Açıldı.

Uygulamalara neredeyse beklenen tüm özellikleri birer birer ekleyen Facebook bunun dışında son dönemde ise artık ana uygulamaya odaklanmaya başladı. Instagram ve WhatsApp güncellemelerinden sonra Facebook için gelen yeni güncellemeler ise aslında pek de şaşırtmadı. Ana uygulamaya gelen son güncellemeler aslında daha önce Instagram için yayınlanan Snapchat güncellemelerinin hemen hemen aynısı. Peki bakalım bu güncellemeler neler? Facebook’a gelen bu yeni güncellemeler nasıl kullanılır?

Facebook Hikayeler Özelliği Güncellemesi

Öncelikle uzun süredir konuşulan bir güncellemeyi ele alalım. İlk olarak Snapchat uygulamasından alınarak Instagram uygulamasına dahil edilen ve beklenmedik bir kullanım oranına ulaşan Instagram hikayeler özelliği artık Facebook hikayeler özelliği olarak geliyor. Daha önce Messenger için Messenger Day olarak yayınlanan hikayeler özelliği devreye sokulmuştu. Messenger kullanıcılarının arkadaş listelerinde yer alan kullanıcılara gönderebildikleri hikayeler paylaşımlarından sonra şimdi de Facebook için aynı özellik devreye sokuldu.

Facebook Gönderi Bildirimi
Facebook güncellemeleri

Facebook hikayeler özelliğinin devreye girmesinden sonra söz konusu özelliği sosyal medya devi tüm uygulamalarına eklemiş oldu. “Hikayen” bölümü ile kullanıcıların karşısına gelen Facebook hikayeler özelliğinin kullanımı ise diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan özelliklerden çok farklı değil.

Standart bir şekilde hikaye gönderimi yapmaya olanak sağlayacak olan yeni özellik ile beraber gönderilen hikayeler ise doğrudan Facebook arkadaşlarınıza bildirim olarak gönderilecek. Ayrıca kullanıcıların hikayeler bölümüne girerek paylaşılan hikayeleri görebileceğini de ekleyelim. Söz konusu özellik şu an için yayınlanmış durumda.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Facebook güncelleme
Facebook hikayeler

Fakat hemen her bölge için kullanıma geçmedi. Facebook hikayeler özelliğini hemen her bölgede kullanabilmek için ise bir süre daha beklemek gerekecek. Facebook yaptığı açıklamada yeni güncellemenin düzenlenmeye devam ettiğini ve kısa süre sonra tüm bölgeler için yayınlanacağını açıkladı. Şimdi geçelim diğer bir Facebook güncellemesine.

Facebook Gönderi Bildirimi Gösterimi

Facebook hikayeler özelliği Snapchat ile uygulamanın arasını açan ve sosyal medya devinin uzun süredir kullandığı bir uygulama olarak biliniyor. Bu nedenle gelen bu güncelleme aslında çok da bir sürpriz olmadı. Hele ki uygulamanın Instagram için bu güncellemeyi daha önce yayınladığını düşünecek olursak beklenen bir gelişme olarak gösterebiliriz. Fakat bunun dışında yeni gelen bir güncelleme daha var ki işte bu güncelleme epey bir beğeni alacak gibi. Facebook gönderi bildirimi güncellemesi olarak gösterilen bu güncellemenin özelliklerine detaylı olarak bakalım.

  • Söz konusu güncelleme ile beraber artık bir gönderi paylaşımı yaptığınızda bu gönderiye gelen mesajları aktif bir şekilde kontrol edebileceksiniz.
  • Şöyle ki önceki sistemde Facebook üzerinden herhangi bir gönderi paylaştığınızda paylaştığınız gönderiye gelen yorumları ya bildirimler üzerinden gönderiyi tekrar açarak görebiliyordunuz.
  • Şimdi ise standart mesajlaşma sisteminde yer aldığı gibi gönderinize bir yorum geldiğinde otomatik olarak gönderi penceresi sağ kısımda açılacak. Gönderinizin bir ön izlemesinin yer aldığı bu pencere ile tıpkı arkadaşlarınızla mesajlaşıyormuş gibi gönderi yorumlarını cevaplayabileceksiniz.
  • Şimdiden beğeni toplayan özelliğin kullanımı ile beraber daha aktif bir gönderi sistemini devreye sokacağı düşünülen uygulamanın bu güncellemeyi ise yine şu an için sadece belli bölgelerde yayınladığını da belirtelim. Kısa süre sonra güncellemenin tüm bölgeler içinde yayınlanması beklenmekte. Fakat net süre henüz belli değil.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Instagram hesabımı Facebook’a nasıl bağlayabilirim?

Instagram’a giriş yapın. Ayarlar sekmesinden Hesap sekmesine geliyoruz. Burada Bağlı Hesaplara tıklayarak Facebook hesabınızın bağlantısını yapabilirsiniz.

Instagram hikayeleri Facebook’ta otomatik paylaşma nasıl yapılır?

Instagram hesabınıza Facebook hesabınızı bağladıktan hikaye paylaşım ekranından Ayarlar’a gelerek burada en altta hikayeni Facebook’ta paylaş seçeneğini işaretleyerek hikayelerinizi otomatik olarak Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook hikayeler özelliği nasıl kullanılır?

Haber Kaynağınızın üst kısmında hikayeler kısmına gidin, buradan hikaye ekle seçeneğini seçerek hikaye paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir