Facebook Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır

Facebook Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır

Facebook, her yeni günde farklı özellikleri milyonlarca kullanıcısına sunmaya devam ediyor. Gelen yeni özelliklerin genel amacı ise, kullanım kolaylığı sağlamak, uygulama içerisinde daha fazla vakit geçirilmesini sağlamak ve insanların uygulamadan üst düzeyde yararlanmasına yardımcı olmak. Bu nedenle kullanıcıların düşünceleri de göz önünde bulundurularak farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook gönderi bildirimleri olmaktadır. Bu bildirim özelliği sayesinde, bazı yeni hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz.

Facebook gönderi bildirimleri nedir, Facebook gönderi bildirimleri nasıl açılır? Tüm sorulara birlikte cevap bulacağız. İlk olarak konunun teori boyutunu anlatarak giriş yapalım.

Facebook Gönderi Bildirimleri Ne İşe Yarar?

Facebook uygulaması ile bir çok arkadaşınızı ya da paylaşımlarına ilgi duyduğunuz kişileri takip edebiliyorsunuz. Böylece bir çok kişiden haberdar olabiliyorsunuz. Bu gönderilerin hepsi ana sayfada yayınlanıyor. Ancak kimi zaman yayınlanan tüm gönderileri incelemeye fırsat bulamayabilirsiniz. Bunlardan bazılarını görürken, bazılarını görmeme gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bunun için kişinin sayfasına özel olarak girmeniz ve paylaşımlarını tek tek incelemeniz gerekebilmektedir. Bu kişinin paylaşımına yapılan yorumları öğrenmek için, paylaşıma gelerek özel bir çabayla okumanız gerekiyor. Bu durumda ekstra bir vakit kaybına neden olmaktadır. Tek tek bu şekilde uğraşmamanız adına, Facebook gönderi bildirimini açma özelliği ortaya çıkardı. Bu özelliğin amacı, gönderi bildirimini açtığınızda, açtığınız paylaşıma dair yapılan yorumları anında görebileceksiniz ve sürekli olarak takipte kalabileceksiniz. 

Bu şekilde bir etkileşim ağı oluşturulduğunda, Facebook size bildirim gönderecek. Siz de kişinin profiline girmeden, bu bildirim aracılığı ile, yorumlardan ya da beğenilerden haberdar olabileceksiniz. Gördüğünüz gibi oldukça işlevsel bir hizmet. Facebook gönderi bildirimleri açma hizmetinin ne işe yaradığını öğrendiğinize göre, bunun uygulama boyutunun nasıl olduğuna değinelim.

Facebook Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır?

Facebook tarafından sunulan bu yeni özellikten yararlanmak adıan yapmanız gerekenler ve atmanız gereken adımlar oldukça basit. Yapmanız gerekenler:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak kişinin Facebook profiline girin. Burada kendine ait paylaşımları yer almaktadır. Hangi paylaşım için, gönderi bildirimini açmak istediğinize karar verin.

Facebook gönderi bildirimleri

  • Gönderi bildirimini açmaya karar verdiğiniz paylaşımın üzerine gelin. Sağ üst köşesinde, üç nokta şeklinde ayarlar simgesi yer almaktadır. Bu simgeye tıkladığınızda bazı komutlar karşınıza çıkar. Burada en altta yer alan gönderi bildirimi aç seçeneğine dokunarak işleme devam edin. Artık tamam! Bu paylaşım için herhangi bir yorum yapıldığında, ne zaman olursa olsun size anında bildirim gelecektir. Bu durumdan haberdar olabileceksiniz.

Bu uygulamayı her paylaşım için ayrı ayrı yapma imkanına sahipsiniz. Böylece paylaşımlardan hangisini istiyorsanız onlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bildirim açma seçeneği için herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Dilediğiniz paylaşım adına bildirimleri açabilirsiniz. 

Facebook Gönderi Bildirimlerini Nasıl Kapatırım?

  1. Bunun için yukarıda gösterdiğimiz adımlarla, aynı adımları takip etmeniz gerekiyor. Hangi paylaşımın gönderisini açtıysanız o paylaşımı kullanıcıların profillerine girerek bulun.
  2. Paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta şeklindeki seçenekler simgesine tıklayın.
  3. Bu simgeye tıkladığınızda, gönderi bildirimlerini kapat şeklinde bir seçenek karşınıza çıkacaktır. Buradan kapat dediğinizde, bir daha o gönderi için bildirim almazsınız. Sonrasında aynı işlemleri tekrarlayarak, gönderi bildirimleri yeniden açma imkanınız var.

Sonuç

Facebook yeniliklerini, verimli bir şekilde kullandığınızda ne kadar işlevsel olduğunu görebilirsiniz. Facebook gönderi bildirimlerini açmanız halinde, bu paylaşımlardaki etkileşimi rahatlıkla görme imkanına sahip olursunuz. Ve böylece her seferinde profile girmenize gerek kalmaz. Bu adımları sadece bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Bu yazıda Facebook gönderi bildirimleri açma nedir, bu gönderi bildirimleri nasıl açılır gibi belli başlı sorular hakkında cevaplar verdik.

Umarım yazılarımız sorularınıza cevap olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Facebook Bildirimleri Nasıl Açılır?

Facebook bildirimlerinizi açmak için öncellikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra ayarlar sekmesine gelerek burada bildirimler seçeneğini tıklayın açılan ekranda bildirimlerini açmak istediğiniz kısımları tıklayarak ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medyada Kriz Yönetimi Nasıl Yapılmalı?

Facebook Doğum Günü Bildirimleri Nasıl Açılır?

Facebook hesabınıza giriş yapın. Ayarlar sekmesinden bildirimleri seçerek burada Doğum Günleri kısmını seçerek bildrim ayarlarını açık olarak işaretlemeniz durumunda bildirimleriniz açılacaktır.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme işleminizi bloğumuzda bulunan yazı aracılığıyla detaylı olarak yapabilirsiniz.

Facebook Bildirimleri Kapatılabilir mi?

Facebook bildirimlerinizi telefonunuzun uygulama ayarlarından ya da Facebook ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Nedir?

Facebook hesap dondurma işlemleri ile hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Bu sayede kalıcı silme işlemi yapmanız gerekmez.

Facebook Doğum Günü Bildirimi Nedir?

Facebook doğum günü bildirimi, arkadaşlar listenizde bulunan ve doğum günü yaklaşan kişiler hakkında sizlere hatırlatma bildirimi verilmesidir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir