Facebook Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır

Facebook Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır

Facebook, her yeni günde farklı özellikleri bizlere sunmaya devam ediyor. Gelen özelliklerin genel amacı ise, kullanım kolaylığı sağlamak ve insanların uygulamadan üst düzeyde yararlanmasına yardımcı olmak. Bu nedenle insanların düşünceleri de göz önünde bulundurularak, farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook gönderi bildirimleri olmaktadır. Bu bildirim özelliği sayesinde, bazı hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz.

Facebook gönderi bildirimleri nedir, Facebook gönderi bildirimleri nasıl açılır? Tüm sorulara birlikte cevap bulacağız. İlk olarak konunun teori boyutunu anlatarak giriş yapalım.

Facebook gönderi bildirimleri ne işe yarar?

Facebook uygulaması ile bir çok arkadaşınızı ya da paylaşımlarına ilgi duyduğunuz kişileri takip edebiliyorsunuz. Böylece bir çok kişiden haberdar olabiliyorsunuz. Bu gönderiler ana sayfada yayınlanıyor. Bunlardan bazılarını görürken, bazılarını görmeme gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bunun için kişinin sayfasına özel olarak girmeniz gerekmektedir. Bu kişinin paylaşımına yapılan yorumları öğrenmek için, paylaşıma gelerek özel bir çabayla okumanız gerekiyor. Tek tek bu şekilde uğraşmamanız adına, Facebook gönderi bildirimini açma özelliği ortaya çıkardı. Bu özelliğin amacı, gönderi bildirimini açtığınızda, açtığınız paylaşıma dair yapılan yorumları anında görebileceksiniz.

Bu şekilde etkileşim olduğunda, Facebook size bildirim gönderecek. Siz de kişinin profiline girmeden, bu bildirim aracılığı ile, yorumlardan haberdar olabileceksiniz. Gördüğünüz gibi oldukça işlevsel bir hizmet. Facebook gönderi bildirimleri açma hizmetinin ne işe yaradığını öğrendiğinize göre, bunun uygulama boyutunun nasıl olduğuna değinelim.

Facebook gönderi bildirimleri nasıl açılır?

Bunun için yapılması gereken adımlar oldukça basit. Yapmanız gerekenler:

  • İlk olarak kişinin Facebook profiline girin. Burada kendine ait paylaşımları yer almaktadır. Hangi paylaşım için, gönderi bildirimini açmak istediğinize karar verin.

Facebook gönderi bildirimleri

  • Gönderi bildirimini açmak istediğiniz paylaşımın üzerine gelin. Sağ üst köşesinde, üç nokta şeklinde simge yer alıyor. Buna tıkladığınızda bazı komutlar yer alacak. Burada en altta yer alan gönderi bildirimi aç seçeneğine dokunarak işleme devam edin. Artık tamam! Bu paylaşım için herhangi bir yorum yapıldığında, ne zaman olursa olsun size bildirim gelecek. Bu durumdan haberdar olabileceksiniz.

Bu uygulamayı her paylaşım için ayrı ayrı yapma imkanına sahipsiniz. Böylece paylaşımlardan hangisini istiyorsanız onlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Facebook gönderi bildirimlerini nasıl kapatırım?

  1. Bunun için yukarıda gösterdiğimiz adımlarla, aynı adımları takip etmeniz gerekiyor. Hangi paylaşımın gönderisini açtıysanız o paylaşımı bulun.
  2. Sağ üst köşesinde yer alan üç nokta şeklindeki simgeye tıklayın.
  3. Bu simgeye tıkladığınızda, gönderi bildirimlerini kapat şeklinde bir seçenek yer alacak. Buradan kapat dediğinizde, bir daha o gönderi için bildirim almazsınız. Sonrasında aynı işlemleri tekrarlayarak, gönderi bildirimleri yeniden açma imkanınız var.

 

Sonuç

Facebook yeniliklerini, verimli bir şekilde kullandığınızda ne kadar işlevsel olduğunu görebilirsiniz. Facebook gönderi bildirimlerini açmanız halinde, bu paylaşımlardaki etkileşimi rahatlıkla görme imkanına sahip olursunuz. Ve böylece her seferinde profile girmenize gerek kalmaz. Bu adımlar bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Bu yazıda Facebook gönderi bildirimleri açma nedir, bu gönderi bildirimleri nasıl açılır gibi belli başlı sorular hakkında cevaplar verdik.

Umarım yazılarımız sorularınıza cevap olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir