Facebook Görüntülü Konuşma Donma Sorunu ve Çözümü

Facebook Görüntülü Konuşma Donma Sorunu ve Çözümü

Facebook Görüntülü Konuşmafacebook goruntulu konusma sorunu

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, Dünya’da çok ciddi bir sayıda kullanıcıya sahiptir. Teknoloji her geçen gün gelişim göstermektedir. Teknolojinin artışı ile tüm sosyal medya uygulamaları kullanıcılarına yenilikler sağlamak için birbirleriyle yarış haline girmişlerdir. Bu yarış içerisinde yer alan Facebook’ta diğer sosyal medya uygulamaları gibi geride kalmamış ve gereken tüm yenilikleri yaparak büyük gelişim göstermiş, bu gelişim ile birlikte Facebook kullanıcılarına birçok kolaylık sağlamayı büyük oranda başarmıştır. Bu yeniliklerden birisi de insanlar birbirleriyle uzak konumdalarken, akıllı cihazları aracılığıyla karşılıklı olarak Facebook üzerinden görüntülü bir şekilde birbirlerini görme ve konuşma fırsatı bulmaktadırlar. Facebook uygulaması ile insanlar karşılıklı görüşme sağlayabiliyorlar ve bu görüşmeyi internete bağlanabildiğiniz tüm yerlerde gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu görüntülü konuşma kullanımının git gide artmasıyla birlikte bazı Facebook görüntülü konuşma donma sorunu gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemlerin önüne geçebilmek ya da olan problemleri çözümünü sağlayabilmek adına sizinle yapmanız gereken ayarlamaları ve bazı yöntemleri anlatacağız.

Facebook Donma Sorunu ve Çözümü

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu birçok Facebook kullanıcısının karşılaştığı problemlerden birisidir. Facebook kullanıcıları Facebook görüntülü konuşma sırasında görüşmenin donmasının yanında görüntülü konuşmanın çalışmaması gibi sorunlar da yaşayabiliyor. Bu problemler görüşme yapacak kişilerin canlarını sıkmaktadır. Bu problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilecek ve bu problemlerin çözümlerini sağlayabilecek bir kaç yöntemi size sunacağız.

Öncelikle Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümlerinden ilki görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızın kamerasının çalışıp çalışmadığına bakmanız gerekmektedir. Kullanacağınız kameranızın cihazınızın içerisinde başka bir uygulama tarafından da aktif olarak kullanılmadığına bakmanız gerekmektedir.

Aynı şekilde bilgisayardan yapacağınız bu görüşmede konuşmada kullanacağınız kameranın bilgisayarın sistemiyle uygun olup olmadığına bakın ve gereken son güncellemeleri yapın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Görüntülü konuşmayı gerçekleştireceğiniz internet bağlantılarınızın düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sizin internet ağ ayarlarınızı kontrol etmeniz gibi görüşeceğiniz tarafın da internet ağ ayarlarında sorun olmaması gerekmektedir. Karşı tarafa da kontrol etmesini söyleyin.

Kullandığınız tarayıcınızın daha önce kullandığınız geçmiş ayarlamalarını sıfırlayın.

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümü olarak görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızda yüklü olan Facebook programını kaldırıp tekrardan yenisini indirin.

Facebook görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızda kullanmakta olduğunuz tarayıcınızın bu görüşmeyi sağlayabilmek için destekleyici bir tarayıcı olduğundan emin olun.

Aynı şekilde bazı virüs programları da yapacağınız görüntülü konuşma için bir engel olabilmektedir. Bunları kontrol edin.

Bir diğer yöntem olarak “Java” programının cihazınızda kullanıma hazır olması gerekmektedir. Aynı şekilde bu uygulamanın son güncel sürümünün yüklü olduğuna ve eğer değilse Java’nın kendi orijinal sitesinden son sürümünü indirip kurmanız gerekir.

Facebook güvenlik ayarlarınızı kontrolden geçirin.

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümü için Plugins kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için;

Adres çubuğu kısmına “about:plugins” yazarak “Enter”‘a basın ve daha sonra karşınıza Google Chrome’a yüklenmiş durumda bulunan Plugin’lerin listesi çıkacak. “Flash” yazan bölüme bakın ve sayfanın sağ üstünde bulunan (+)’ya dokunun ve buradan detayları görebilirsiniz. Bu ayarlamalardan Chrome içindeki flash programını “Disable” seçeneğine gelerek bu programın çalışmasını durdurun. Ancak bu ayarlamaları yaparken asıl amacımız Flash uygulamasının kendisini ortadan kaldırmak değildir. Önemli olan Chrome içinde bulunan application belgelerinin içerisindeki eklentiyi durduracağız.

Tanıdıklarınızla yapmak istediğiniz ancak karşılaştığınız Facebook görüntülü konuşma donma sorunu problemlerinize bu yöntemlerle çözüm sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Facebook görüntülü konuşma yapacağınız karşı tarafında bu ayarlamaları düzgün bir şekilde sağlaması gerekmektedir.

Facebook Mobil Donma Sorunu

Facebook Messenger üzerinden görüntülü konuşmak isteyen kullanıcılar yukarıda anlatılan çözümden yararlanamayacaklardır. Bu nedenle mobil kullanıcılara tavsiyemiz öncelikle internet bağlantılarını kontrol etmeleri yönünde olacaktır. Görüntülü konuşma yaparken sorun yaratan en önemli etmen internet hızının yavaş olmasıdır. İnternette sorun yoksa uygulamayı silerek tekrar yüklemeleri gerekir. Uygulamayı sildiğinizde tüm dosyaların silindiğinden de emin olmalısınız. Sorununuz hala devam ediyorsa telefonunuzdan kaynaklı olabilir. Bunun içinde çözümü telefon modelinize göre araştırabilir ya da teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu hakkında sizleri bilgilendirerek, sorunu nasıl çözebileceğinizi anlattık. Facebook uygulamasında yaşadığınız tüm sorunları bize bildirebilir ve yardım talep edebilirsiniz. Facebook sayfa beğenisi satın almak isteyen ziyaretçilerimizde bizimle iletişime geçerek kolayca ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşma Özelliğiinstagram goruntulu konusma

Günümüzde sosyal medya platformları bireyler tarafından tercih edilmektedir ve popüler olanları Instagram, Facebook, Twitter şeklinde saymak mümkündür. Sosyal medya uygulamalarının her biri çeşitli özellikleri bünyelerinde barındırarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ara sıra gelen güncellemelerde uygulamalara yeni özellikleri dâhil etmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliği bunlardan bir tanesidir. Fotoğraf ve video paylaşmak için tercih edilen, aynı zamanda hikayeler bölümünü de içeren Instagram son güncellemeyle birlikte görüntülü konuşma özelliğini aktif hale getirmiştir.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram uzun zamandır beklenen özelliği kullanıma sundu ve görüntülü sohbet dönemi başladı. Instagram’da görüntülü konuşma yapmak için öncelikle o kişiye DM üzerinden bir mesaj göndermelisiniz. Daha sonrasında mesajlaştığınız kişinin penceresinde sağ üst köşede bulunan video kamera simgesine tıklamanız gerekmektedir. Instagram görüntülü konuşma özelliğini kullanmak için Instagram’ın güncellenmesi yeterlidir.

Instagram Görüntülü Konuşma

Sosyal medya uygulamaları farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Instagram’da bunlardan biri ve son güncellemeyle birlikte hem Instagram görüntülü konuşma özelliği hem de keşfet kısmında kategori sekmesini kullanıcılarla buluşturdu. Keşfet bölümünde yer alan kategori sekmesi ile kullanıcılar ilgi alanlarına göre video ve fotoğrafları takip edebilecek.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram’da aynı zamanda IGTV ve hikayeler özelliği de bulunuyor. Normal gönderilerin yanı sıra instagram bünyesinde yer verilen hikayeler kısmı sayesinde kullanıcılar hem fotoğrafları hem de videoları burada takipçileriyle paylaşabiliyor. Hikayeler bölümünde paylaşılan gönderiler ise 24 saat sonra kayboluyor. IGTV yani Instagram Tv’de ise videoların süresi 1 saate kadar çıkabiliyor. Bilindiği üzere instagramda paylaşılan videoların süresi 1 dakika, hikayelerde ise bu süre 15 saniye ile sınırlıydı. Güncelleme sayesinde kullanıcılar artık süresi 1 saate kadar çıkan videoları izleyebilecek. Instagram görüntülü konuşma kullanıcılarla buluşturulan bir diğer özellik oldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook "Çok Sık Deniyorsun" Hatası

Instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşma Nedir ?

Instagram görüntülü konuşma, sosyal medya uygulaması Instagram’da kullanıcıların birbirlerini görüntülü olarak aramalarını sağlayan bir özelliktir. Bu özellik daha önce Facebook ve whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarında kullanılmış ve kullanıcılar tarafından sevilerek başarıya ulaşmıştır.

Instagram geçtiğimiz yıl neredeyse 1 milyar kullanıcı sayısına yaklaşıyordu ancak henüz o seviyeye ulaşamadı. Bu yıl sonu içinse çoğu sosyal medya araştırma şirketi Instagram’ın bir milyar kullanıcı sayısına ulaşabileceğini ön görüyor. Diğer bir hayret verici istatistik ise Instagram’ın aylık kullanım sayısı, uygulamayı aylık olarak neredeyse yarım milyar insan kullanıyor. Bu yarım milyar kullanıcı sayesinde de Instagram reklam gelirlerini inanılmaz rakamlara çıkartmayı başarıyor.

instagram-görüntülü-arama-1

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Olacak ?

Instagram görüntülü arama büyük çoğunluğun tahminine göre uygulamanın direkt mesajlar bölümünde yer alacak. Geçtiğimiz aylarda gelen Instagram son görülme özelliği gibi bu özellikte de kişilerin birbirini takip etmesi ve görüntülü arama için gerekli izinleri vermiş olmaları gerekecek.  Görüntülü arama kullanımının detayları henüz şekillenmemiş olasa da Instagram kullanıcılarından birinin sosyal medyada paylaştığı ve büyük ilgi çeken fotoğrafa göre henüz Instagram görüntülü arama özelliği için kullanılacak ikon ve ad belirlenmemiş durumda.

Görsele göre birçok ikon ve ad henüz test aşamasında. Buna karşın Instagram henüz bu konu hakkında resmi ya da gayri resmi bir açıklama yapmış durumda değil. Instagram’ın bu gibi durumlarda açıklama yapmamasına alışkın olsak da kısa bir süre içinde uygulama hakkında bir resmi açıklama gelmesini bekliyoruz.

Daha Önce Facebook ve Whatsapp İçin Kullanıldı

Instagram görüntülü konuşma özelliğinin daha önce Facebook ve Whatsapp gibi aynı şirketler grubuna bağlı sosyal medya uygulamalarında kullanıldığını gördük. Bu uygulamaların içerisinde en çok görüntülü arama yapılan sistem anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp uygulamasının görüntülü konuşma sistemi oldu. Facebook messenger uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen diğer görüntülü arama ve konuşma özelliği ise pek fazla ilgi görmedi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Takipçi Açma/Kapama İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagtram’ın en büyük rakibi olan Snapchat uygulaması üç yıl kadar önce benzer bir özelliği kendi kullanıcıları için geliştirmiş ancak bu özellik Snapchat kullanıcıları tarafından benimsenmemişti. Şu an en fazla kullanılan görüntülü arama uygulaması whatsapp gibi görünüyor bakalım Instagram sahip olduğu büyük potansiyel ile birlikte bu rekoru kardeş uygulamasından alabilecek mi ?

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Yolda

Facebook tarafından satın alınan Instagram her geçen yıl değişik ve radikal bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son söylentilere göre Instagram görüntülü arama özelliği test ediliyor.

Instagram’ın son yıllarda birçok güncellemeyle kullanıcılarını her gün şaşırtıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan haber kaynağı değişikliği ve hikayelerin Facebook ve Whatsapp‘la ortak paylaşılması güncellemesinden sonra yeni yılda da radikal bir gelişme yaşanmıştı.

Yeni yıla henüz girmiştik ki Instagram direk mesaj özelliğine son görülme özelliği getirmişti. Bu özellikle birlikte Instagram mesajlarınızda en son ne zaman çevirim içi olduğunuz diğer kullanıcılar tarafından görülebilir duruma gelmişti.instagram goruntulu arama

Instagram Görüntülü Arama Özelliği

Instagram son yıllarda yaptığı değişikliklerle kullanıcılarına birçok özellik sundu. Bunların sonuncusu GIF animasyonlarının hikayelerde kullanılabilmesiydi. GIF hareketli resimleri ile kullanıcılarını daha fazla uygulama içinde tutmak ve daha fazla hikaye paylaşımına teşvik etmek isteyen Instagram, bu konuda yeni bir güncellemeyi kullanıcılarına sunabilir.

İngilizce yayın yapan bir teknoloji haber sitesinin bugün yaptığı bir habere göre, Instagram görüntülü arama özelliğini test ediyor. Teknoloji haber sitesine göre yeni özellik yalnızca Instagram direk mesaj sisteminde çalışacak.

Direk Mesajlar İle Kullanılabilecek

Instagram-goruntulu-arama

Instagram direk mesaj bölümünden hali hazırda mesajlaştığınız kişilere görüntülü arama yapabileceksiniz. Yani hiç mesajlaşmadığınız biri sizi istediği gibi arayamayacak. Bu da demek oluyor ki mesajlaştığınız kişiler sizi görüntülü arama istediğinde bulunabilecekler ve eğer kabul ederseniz artık Instagram üzerinden görüntülü konuşma gerçekleştirebileceksiniz.

Şu an için aktif olmayan sistem mesaj kutunuzdaki kişilerle konuştuğunuz sırada açılan sayfadan aktif hale getirilebilecek. Video görüşme butonu olarak adlandırabileceğimiz buton bir kamera ikonu şeklinde olması bekleniyor.

Henüz son kodlama işlemleri bitmeyen yeni Instagram görüntülü arama güncellemesi için biraz daha beklemek zorundayız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Diğer Konuşulan Özellikler

Instagram-ekran-görüntüsü-alındı

Instagram‘ın kullanıcıları için sürprizleri bitmek bilmiyor. Görüntülü arama güncellemesi söylentilerinden önce ekran görüntüsü bildirisi ve hikayelerde daha fazla yazı yazmaya yarayacak type özelliği söylentileri etrafta dolaşıyordu.

Ekran görüntüsü bildirimi özelliğine göre, ekran görüntüsünü aldığınız kişiye “… kullanıcı gönderinizin ekran görüntüsünü almıştır” diye bir uyarı bildirimi gidecek. Bu bildirimi gören kullanıcılarda kötü niyetli veya habersiz ekran görüntüsü alan kullanıcılara karşı gerekli önlemleri alabilecekler.

Söylentilerde yer alan diğer bir özellikte Instagram hikayelerde daha fazla yazı yazmanızı sağlayacak type özelliği. Bu özellik sayesinde 200 karaktere kadar yazıyı istediğiniz gibi yazabileceksiniz ve istediğiniz an yazınıza fotoğraf da ekleyebileceksiniz.

Hikayeler paylaşımlarını daha zengin hale getirmek isteyen Instagram, geçtiğimiz günlerde çift taraflı bir güncelleme özelliğini sunmuştu. Hikayeler kısmına getirilen yeniliklere alıştık. Fakat bu kez uygulamaya çok daha farklı bir güncelleme geldi. Instagram Remix olarak açıklanan yeni özellikle beraber kullanıcıların çok daha eğlenceli bir şekilde iletişime girmeleri sağlanacak. Instagram Remix adı ile duyurulan özellik, doğrudan görüntülü cevap sistemini değiştirmeye yönelik bir özellik olarak dikkat çekiyor. Yeni güncellemenin getirilerine ve detaylarına geçelim.

Instagram Remix Sonrasında Neler Değişecek?

Adından da anlaşılacağı gibi Instagram Remix sistemi, görselleri bir nevi remixlemenize olanak sağlamakta. Arkadaşlarınızdan gelen fotoğraflar ya da hikayelere doğrudan görsellerle cevap verebileceksiniz. Zaten bu sistem daha önce duyurulmuş olan bir sistem. Asıl farklılık kısmı yine daha önce öne çıkarılan çıkartma kısmı. Kullanıcıların mesajlarına görsellerle cevap verirken, cevap verdiğiniz görselde paylaşımınıza çıkartma olarak eklenecek. Paylaşımlarınıza eklenen bu çıkarmalarla kendi resimleriniz üzerinde ise düzenlemeler yapabileceksiniz.

Mesela paylaşımınıza bir metin eklerken, cevap verdiğiniz gönderinin çıkartmasına da metin ya da çizim ekleyerek iki görsel arasında bağlantı kurabileceksiniz. Instagram Remix ile yanıt verdiğiniz görsellerin, yanıtınıza eklenen çıkartmasını boyut olarak da ayarlayabiliyorsunuz. Ayarlamalar için ise herhangi bir sınır olmadığını belirtelim. Yani boyut düzenlemeleri yapabilecek, kenar düzenlemeleri yapabilecek, metin ve çizim eklemeleri yapabilecek ve daha birçok düzenlemeyi gerçekleştirebileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Remix

Instagram Remix sisteminde sunulan bu özelliklerle beraber gönderilen mesajlara eklenen görsellerin çok daha renkli bir hala alacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Oluşturduğunuz bu yanıtları yine cevap olarak göndermeniz ya da arkadaş gruplarınıza eklemeniz de mümkün hale geldi. Yeni özelliklerin kullanımı için Instagram 24 sürümü ve daha üstü sürüme ihtiyacınız var. Bunun dışında yeniliklere bazı eklentiler yapıldığını da söyleyerek bir yeni özellik daha duyuralım.

Tek Sefer Oynat ve Tekrar Oynat Özelliği

Instagram Remix özelliğinin kullanıma girmesinin dışında kaybolan görseller ve videolar kısmının biraz daha aktif hale getirildiği görüldü. Tabii ki bu bölümlerin biraz daha aktif hale gelmesiyle beraber Instagram’ın aktiflikten yararlanmak adına yeni adımlar atmaya başladığını görüyoruz. Bu adımlardan birisi de aynı güncellemeyle beraber geldi.

Güzel paylaşımlar oluşturmanıza olanak sağlayacak ve görüntülü cevap sistemini de zenginleştirecek olan yeni sistemle beraber, paylaşımların tekrar görüntülenmesini sağlayacak olan yeni sistem de duyuruldu. Buna göre gönderdiğiniz fotoğraflar ve videolar tek görüntüleme sonrasında kaybolmayacak. Daha doğrusu bu seçimde kullanıcılara bırakılacak. Gönderi sırasında “tekrar oynat özellikli” şekilde kaybolan fotoğraf ve videonuzu gönderirseniz, bu durumda arkadaşlarınız gönderimleri tekrar görüntüleyebilecek. Sürekli devam edecek olan bir süreç gibi görüntü sürekli gösterilebilecek.

Bunun dışında tekrar oynat özelliğinin değil, tek gösterim özelliğinin seçilmesi de mümkün hale getirildi. Yani bu kısım tamamen kullanıcıların seçimine ve kullanıcının gönderilerine bağlı kalacak. Instagram Remix güncellemesi olarak ortaya çıkan bu yeni güncellemelerin şu an için yayında olduğunu ekleyelim. Yayına giren güncellemenin, anında gelmediğini görebilirsiniz. Genel olarak yayınlanmış olsa bile güncelleme bölge bölge geç yayınlanabilir. Bunun için sürekli uygulamayı kontrol etmeniz ve güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Sürüm numarası 24 ve üzeri olan Instagram sürümünde bu iki özellik kullanılabilir durumda olacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Facebook Görüntülü Arama Donma Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

Facebook görüntülü arama ile ilgili olarak donma sorunu yaşıyorsanız bir takım ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Gerekli ayarları öğrenmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Facebook Görüntülü Arama Yapmak Ücretli Midir?

Facebook üzerinden görüntülü konuşma yapmak tamamen ücretsizdir. Tek ihtiyacınız olan şey bir facebook hesabı ve internet ağıdır. Bu sayede herhangi bir ücret ödemeden görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Facebook meseenger üzerinde görüntülü arama yapabilmek için, öncelikle telefonunuda Facebook Messenger olması gerekmektedir. Daha sonra internet hızınızdan emin olun. Eğer yavaş bir internet altyapınız varsa sağlıklı bir görüşme gerçekleştiremezsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir