Facebook Görüntülü Konuşma Donma Sorunu ve Çözümü

Facebook Görüntülü Konuşma

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook, Dünya’da çok ciddi bir sayıda kullanıcıya sahiptir. Teknoloji her geçen gün gelişim göstermektedir. Teknolojinin artışı ile tüm sosyal medya uygulamaları kullanıcılarına yenilikler sağlamak için birbirleriyle yarış haline girmişlerdir. Bu yarış içerisinde yer alan Facebook’ta diğer sosyal medya uygulamaları gibi geride kalmamış ve gereken tüm yenilikleri yaparak büyük gelişim göstermiş, bu gelişim ile birlikte Facebook kullanıcılarına birçok kolaylık sağlamayı büyük oranda başarmıştır. Bu yeniliklerden birisi de insanlar birbirleriyle uzak konumdalarken, akıllı cihazları aracılığıyla karşılıklı olarak Facebook üzerinden görüntülü bir şekilde birbirlerini görme ve konuşma fırsatı bulmaktadırlar. Facebook uygulaması ile insanlar karşılıklı görüşme sağlayabiliyorlar ve bu görüşmeyi internete bağlanabildiğiniz tüm yerlerde gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu görüntülü konuşma kullanımının git gide artmasıyla birlikte bazı Facebook görüntülü konuşma donma sorunu gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemlerin önüne geçebilmek ya da olan problemleri çözümünü sağlayabilmek adına sizinle yapmanız gereken ayarlamaları ve bazı yöntemleri anlatacağız.

Facebook Donma Sorunu ve Çözümü

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu birçok Facebook kullanıcısının karşılaştığı problemlerden birisidir. Facebook kullanıcıları Facebook görüntülü konuşma sırasında görüşmenin donmasının yanında görüntülü konuşmanın çalışmaması gibi sorunlar da yaşayabiliyor. Bu problemler görüşme yapacak kişilerin canlarını sıkmaktadır. Bu problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilecek ve bu problemlerin çözümlerini sağlayabilecek bir kaç yöntemi size sunacağız.

Öncelikle Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümlerinden ilki görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızın kamerasının çalışıp çalışmadığına bakmanız gerekmektedir. Kullanacağınız kameranızın cihazınızın içerisinde başka bir uygulama tarafından da aktif olarak kullanılmadığına bakmanız gerekmektedir.

Aynı şekilde bilgisayardan yapacağınız bu görüşmede konuşmada kullanacağınız kameranın bilgisayarın sistemiyle uygun olup olmadığına bakın ve gereken son güncellemeleri yapın.

Görüntülü konuşmayı gerçekleştireceğiniz internet bağlantılarınızın düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sizin internet ağ ayarlarınızı kontrol etmeniz gibi görüşeceğiniz tarafın da internet ağ ayarlarında sorun olmaması gerekmektedir. Karşı tarafa da kontrol etmesini söyleyin.

Kullandığınız tarayıcınızın daha önce kullandığınız geçmiş ayarlamalarını sıfırlayın.

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümü olarak görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızda yüklü olan Facebook programını kaldırıp tekrardan yenisini indirin.

Facebook görüntülü konuşma yapacağınız cihazınızda kullanmakta olduğunuz tarayıcınızın bu görüşmeyi sağlayabilmek için destekleyici bir tarayıcı olduğundan emin olun.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Çoklu Hesap Testlerine Resmen Başladı

Aynı şekilde bazı virüs programları da yapacağınız görüntülü konuşma için bir engel olabilmektedir. Bunları kontrol edin.

Bir diğer yöntem olarak “Java” programının cihazınızda kullanıma hazır olması gerekmektedir. Aynı şekilde bu uygulamanın son güncel sürümünün yüklü olduğuna ve eğer değilse Java’nın kendi orijinal sitesinden son sürümünü indirip kurmanız gerekir.

Facebook güvenlik ayarlarınızı kontrolden geçirin.

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu çözümü için Plugins kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için;

Adres çubuğu kısmına “about:plugins” yazarak “Enter”‘a basın ve daha sonra karşınıza Google Chrome’a yüklenmiş durumda bulunan Plugin’lerin listesi çıkacak. “Flash” yazan bölüme bakın ve sayfanın sağ üstünde bulunan (+)’ya dokunun ve buradan detayları görebilirsiniz. Bu ayarlamalardan Chrome içindeki flash programını “Disable” seçeneğine gelerek bu programın çalışmasını durdurun. Ancak bu ayarlamaları yaparken asıl amacımız Flash uygulamasının kendisini ortadan kaldırmak değildir. Önemli olan Chrome içinde bulunan application belgelerinin içerisindeki eklentiyi durduracağız.

Tanıdıklarınızla yapmak istediğiniz ancak karşılaştığınız Facebook görüntülü konuşma donma sorunu problemlerinize bu yöntemlerle çözüm sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Facebook görüntülü konuşma yapacağınız karşı tarafında bu ayarlamaları düzgün bir şekilde sağlaması gerekmektedir.

Facebook Mobil Donma Sorunu

Facebook Messenger üzerinden görüntülü konuşmak isteyen kullanıcılar yukarıda anlatılan çözümden yararlanamayacaklardır. Bu nedenle mobil kullanıcılara tavsiyemiz öncelikle internet bağlantılarını kontrol etmeleri yönünde olacaktır. Görüntülü konuşma yaparken sorun yaratan en önemli etmen internet hızının yavaş olmasıdır. İnternette sorun yoksa uygulamayı silerek tekrar yüklemeleri gerekir. Uygulamayı sildiğinizde tüm dosyaların silindiğinden de emin olmalısınız. Sorununuz hala devam ediyorsa telefonunuzdan kaynaklı olabilir. Bunun içinde çözümü telefon modelinize göre araştırabilir ya da teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Facebook görüntülü konuşma donma sorunu hakkında sizleri bilgilendirerek, sorunu nasıl çözebileceğinizi anlattık. Facebook uygulamasında yaşadığınız tüm sorunları bize bildirebilir ve yardım talep edebilirsiniz. Facebook sayfa beğenisi satın almak isteyen ziyaretçilerimizde bizimle iletişime geçerek kolayca ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Görüntülü Konuşma Donma Sorunu ve Çözümü
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikaye Paylaşma Özelliği Nasıl Çalışır? başlıklı makalemizde instagram hikaye paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir