Facebook Gruba Birden Fazla Sayfa Bağlama

Facebook Gruba Birden Fazla Sayfa Bağlama

Facebook kurulduğu ilk günden bu yana hızlıca gelişmeye devam etmiş ve ilk günkü halinden çok daha kompleks ve işlevli bir yapıya dönüşmüştür. Bu anlamda üye sayısı milyonları geçen Facebook çoğu zaman kullanıcıları için bir haber sitesine de dönüşmüştür bu anlamda da pek çok sayfa ve gruplar ortaya çıkmıştır. Pek çok konularda paylaşımların yapıldığı bu sayfa ve gruplar kullanıcılar arasında hızlıca yayılmış ve önemi artmıştır. Bu anlamda sizlerin de bir Facebook sayfası olması ihtimaldir nitekim Facebook sayfası kurmak hiç de zor değildir. Fakat pek çok sayfa veya grup yöneticisinin birden fazla sayfa ya da grubu olduğundan dolayı çoğu zaman bu grupları birleştirmek istemektedirler. Siz de Facebook gruba birden fazla sayfa bağlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle Facebook’ta grup nasıl kuruluyor buna bakacağız. Daha sonra da aşağıda Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama yöntemlerini bulabileceksiniz. İşte başlıyoruz!

Facebook Grubu Nedir?facebook gruba sayfa baglama

Çağımızda pek çok popüler gruplar bulunmasına rağmen eğer siz de tek başınıza bir gruba sahip olmayı istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle belirtmek gerekir Facebook’ta grup kurmak ücretsizdir yani hiçbir şekilde ücreti yoktur. Yöneticisi olduğunuz grubunuza istediğiniz kullanıcıyı yönetici yapabilir ya da moderator ekleyebilirsiniz böylece bu kullanıcıların bazı yetkilere sahip olmasına neden olabilirsiniz. Eğer ki grubunuz büyürse tek başınıza kontrol etmek zor olacaktır çünkü! Gruplarınıza üye olan kişi rakamı yükseldikçe aynı zamanda da etkileşimler artacak ve böylece grup gelişecektir. Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama özelliğine geçmeden önce belirtmemiz gerekir ki Facebook sayfanızın ya da grubunuzun gizlilik ayarları çok önemlidir. Bu anlamda bu gizlilik ayarlarını mutlaka yapmanız gerekiyor. Düzenlediğiniz gizlilik ayarları sayesinde sizin grubunuzu arayarak bulabilecek bazı kişileri engelleyebilirsiniz ya da aktif edebilirsiniz. Tabi isterseniz de Facebook grubunuzu herkesin görmesini seçebilirsiniz ya da grubu kapalı bir grup haline getirerek grup içinde ki paylaşımları gruba dahil olmayan kişilerin görmesini engelleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Facebook’a üye olduktan sonra Facebook’un renkli dünyasını sitemiz üzerinden tüm detayları ile öğrenebilirsiniz. Facebook grup nasıl kurulur ve sayfa ile nasıl ilişkilendirilir konularına tek tek değineceğiz. 

Facebook Grubu Nasıl Kurulur?

Öncelikle kullandığınız herhangi bir tarayıcıdan “Facebook” hesabınıza giriş işleminde bulunmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan aşağı butonuna basmanız gerekmektedir. Aşağı butonuna bastıktan sonra karşınıza gelecek sayfada ‘’grup oluştur’’ yazısına tıklayın.  Daha sonra da grubunuzun adını, grubunuza yükleyeceğiniz kişileri ve de grubunuzun gizliliğini düzenleyerek “Oluştur” sekmesine basarak grubunuzu oluşturun. Grubunuzu oluşturduktan sonra bu Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama için yapmanız gereken adımları anlatıyoruz.

Facebook’da grup birleştirme işlemleri esnasında bir grup üyeyi de Faceboo üzerinde bulunan birden fazla sayfaya bağlamış olursunuz . Böylece kullanıcılar grubunuzu otomatik olarak birleştirmiş olacaksınız. Aşağıdaki başlığı inceleyerek, Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama işlemi nasıl yapılır konusunun detaylarını inceleyebilirsiniz. 

Facebook Gruba Birden Fazla Sayfa Bağlama Nasıl Olur?

Pek çok Facebook grup sahibi yöneticinin en çok merak ettiği soru Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama meselesidir. Bunun için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra admini olduğunuz grubun sayfasına gidin. Buradan “Diğer” butonuna tıklayınız. Ardından sayfada karşınıza çıkacak olan grup ayarlarını düzenleme sekmesine basın. Önünüze gelecek olan sayfada yazan ‘’Bağlı Sayfalar’’ yazısının yanında bulunan ‘’Sayfanı Bağla’’ kısmına basın. Bundan sonra grubunuza bağlamayı arzu ettiğiniz sayfaların yanında yer alan “Bağla” butonuna tıklayınız. Arkasından da sayfayı bağla’ya tıklayın ve istediğiniz sayfayı grubunuza bağlayın.  Bundan sonra vazgeçerseniz ya da eskiden bağladığınız bir sayfayı kaldırmak için aynı adımları izleyerek ‘’Bağlı Sayfayı Düzenle’’ butonuna tıklayın ve ardından Bağlantıyı Kaldır yazısına basın. Bu adımları izleyerek grubunuza sayfa ekleyebilir ya da eklediğiniz sayfaları kaldırabilirsiniz. Facebook gruba birden fazla sayfa bağlama için yukarıdaki sayfa bağlama ayarlarını aynı şekilde yaparak dilediğiniz ikinci ya da üçüncü sayfaları da grubunuza bağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarında yaşadığınız sorunları bize iletebilirsiniz. Kişisel sorunlarınıza mail üzerinden cevap verilmekte olup, genel kitleyi ilgilendiren sorunlar hakkında da yeni içerikler hazırlanmaktadır. Uzman ekibimiz tüm sorunlarınızda yanınızda olacaktır. Instagram takipçi sayınızı arttırmak ya da gönderilerinizi daha fazla kişinin beğenmesini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm takipçi ve beğeni satın alma işlemlerinizde yardımcı olabiliriz. Tüm müşterilerimize kayıtsız memnuniyet garantisi vermekteyiz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Grubuma Sayfa Bağlayabilir Miyim?

Yönettiğiniz Facebook grubunuza istediğiniz sayfayı bağlamanız mümkündür. Bu sayede grubunuzun ve sayfanızın etkileşim oranı aynı anda yükselecektir. Aynı anda birden fazla sayfayı da facebook grubunuza bağlayabilirsiniz.

Facebook Grubuma Bağlı Olan Sayfayı Kaldırabilir Miyim?

Facebook grubunuza bağlamış olduğunuz sayfaları kaldırmanız çok kolay ve zaman istemeyen bir süreçtir. Bunun için tek yapmanız gereken sayfayı eklediğiniz kısımdan ‘Bağlı Sayfayı Kaldır’ tuşuna basmak olacaktır.

Facebook Grubuma Sayfa Bağlamanın Sınırı Var Mıdır?

Facebook grubunuza sayfa bağlamanın herhangi bir sınırı yoktur. İstediğiniz kadar sayfayı, yöneticisi olduğunuz grubunuza bağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Benim sadece kadınlara özel bir facebook grubum var.2 adet de sayfam var ben bu sayfalarımı gruba bağlarsam sayfayı beğenen tüm üyeler grup gönderilerini görebilir mi çünkü sayfalar kadın erkek karışık grup ise yalnızca kadın üyeler için cevap verirseniz memnun olurum

    1. Merhaba, Facebook sayfa ve grup bağlantıları sonrasında içerikler bağlantıda olan tüm kişiler tarafından görüntülenebilecektir.