Facebook

Facebook Güvenlik Açıklarını Ortadan Kaldıracak

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medyanın en çok sorun yaşadığı konu güvenlik açıkları. Milyonlarca hatta milyarlarca insanın her gün giriş yaptığı uygulamalarda yaşanan bir güvenlik açığı tüm kullanıcıların özel bilgilerini tehlikeye atabiliyor. Bu durumda da hem sosyal medya uygulaması hem de kullanıcı doğrudan zarar görüyor. Her ne kadar sürekli yayınlanan güncellemelerle bu güvenlik açıkları kapatılmaya çalışılsa da her yeni özellik yeni bir açığın daha ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu durum için birçok uygulamanın özel ekip oluşturduğunu bile söyleyebiliriz. Fakat bu konuda en mantıklı kararı ise Facebook’un aldığı ortaya çıktı. Bünyesinde Instagram’ı da bulunduran Facebook artık bu iki uygulamanın da güvenlik açıklarını kapatmak için kullanıcılardan yararlanacak.

Oluşturulan sistemde kullanıcılar uygulamanın açıklarını arayacak. Arama yapıldığı sırada tespit edilen güvenlik sorunlarını ise kullanıcı Facebook’a bildirdiği taktirde ödül kazanacak. İşleyiş bakımından oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde açıkları tespit etmek isteyen Facebook bulunan açığın cinsine göre ödeme yapacak. Eğer kullanıcı gerçekten ciddi bir güvenlik sorunu tespit ederse epey yüklü bir miktarda ödeme alabilecek. Bunun dışından en ufak güvenlik açığından bile kullanıcılara 500 dolar ödeme yapılacak. Söz konusu sistemin şimdiden meyvelerini yemeye başlayan Facebook bu sayede saldırılara karşı çok daha güvenli bir ortam oluşturmayı da amaç edinmiş gibi gözüküyor. Zira bu yönde ilk çalışmalarla birçok güvenlik açığının kapatıldığı da söyleniyor.

Facebook Güvenlik Açıklarını Ortadan Kaldıracak
4.3 (85.96%) 57 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram İOS Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı başlıklı makalemizde Instagram İOS, Instagram İOS 7.7 çökme ve Instagram İOS Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook’ta Yaşanan Çökme Instagram’ı Etkiledi Mi?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir