Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kitlendi

Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kitlendi

Sosyal medya platformlarını kullanmak bir zorunluluk haline gelirken facebook hesabım kitlendi sorunlarıyla karşılaşılanların sayısı da oldukça fazladır. En fazla kullanıcıya sahip uygulamaların başında gelen Facebook özelinde bu durum birçok nedenden kaynaklı olabilmektedir. Gerek yapılan işlem hataları gerek güvenlik açıklarının doğması sonucunda facebook giriş riskli olarak tanımlanır. Bunun neticesinde ise hesapların güvenli kalabilmesi, kullanıcıya zarar verilmemesi adına geçici olarak hesabın kilitlenmesi durumu uygulanır. Hemen her kullanıcı için bu prosedür söz konusu olurken bazı durumlarda çok yersiz bir işleyişi de beraberinde getirir. Peki, facebook hesabım geçici olarak kitlendi durumları ne zaman ortaya çıkar?

Facebook Hesabım Kitlendi Nedenleri

Halihazırda farklı cihazlardan Facebook giriş yapılması halinde problem olabileceği gibi şifrenin unutulması ya da yanlış şifre girişleri halinde de risk durumu algılanabilmektedir. Bunun haricinde doğrudan Facebook ile ilgili olan güvenlik açıklarından ötürü de gereksiz bir şekilde facebook geçici olarak kitlendi uyarısıyla karşı karşıya gelinebilir. Son yıllarda kişisel gizli bilgilerin çalınmasıyla gündem olan sosyal medya platformunun ne derece kaliteli hizmet sunduğu da her zaman için sorulmaya devam ediyor. Bununla birlikte ortaya çıkabilecek çeşitli durumlardan kaynaklı facebook güvenlik nedenleriyle hesabın geçici olarak kilitlendi durumlarında yapılabileceklerin sayısı bir hayli fazladır. Farklı yöntemlerin denenmesiyle hesabın kurtarılması mümkün olduğu hiçbir olumsuz durum olmadan aynı şekilde kullanım devam ettirilir. Peki, Facebook hesabın kurtarılmasına dair yöntemler neler?

facebook hesabınız geçici olarak kitlendi

Facebook Hesabım Geçici Kitlendi Çözümleri Neler?

Gerek Facebook gerek kullanıcı kullanımından ötürü Facebook adresin geçici kitlenmesi halinin uzun süre devam etmesi söz konusu olabilmektedir. Buna dair ise vakit kaybetmeden birtakım işlemlerin yapılması şarttır. İlk yöntem olarak hesabın doğrulanması süreci başlatılır.

 • Hesap Doğrulama

Facebook geçici olarak kilitlendi nasıl açabilirim sorusuna ilk yanıt doğrulama süreçlerinin uygulanmasıdır. Eğer hesabın geçici olarak kilitlendiğine dair bir uyarı ifadesi bulunuyorsa cep telefonu üzerinden doğrulama talep edilir. Telefona gönderilecek doğrulama kodunun belirtilen yere yazılmasıyla hesaba erişim sağlanabilir. Bunun haricinde ispat durumu halinde kimlik ya da ehliyet belgesinin fotoğraflarının çekilmesi ve sisteme yüklenmesi de birkaç gün içinde hesabın açılmasını kolaylaştıracaktır. Kişiye ait bazı güvenlik bilgileri de kişinin o kişi olduğunu ortaya koyma açısından önem taşır. Özellikle çok fazla sayıda mesaj alınması ya da var olan arkadaşlık isteği sayısının aşırı olması hallerinde hesapların spam olarak algılandığı bilinmektedir. Bundan dolayı bir geçici kapatma yapılırken Facebook ile iletişime geçilebilir. (Facebook Destek)

 • Zararlı Yazılımları Kaldırma

Olabilecek facebook kitlendi sorunu için şifre ya da kullanıcı eksenli çalışmalar yetersiz kalabilmektedir. Özellikle cihazlardan yapılan girişlerde şifrenin çoğu zaman kullanılmadığı bilinmektedir. Bu durum virüslerin hesabı daha kolay ele geçirmesi sonucunu doğurmaktadır. Virüslerin temizlenmesi için Mcaffe ve benzeri anvivirüs programları yüklenebilir. Yapılacak taramaların ardından hesabın açılacağı görülecektir.

 • Facebook İletişimi

Yapılan işlemlerle yine de hesap açılmıyor ise doğrudan facebook iletişimi kurulmalıdır. Hatanın ekran görüntüsünü çekerek dosya halinde gönderebilir, yaptığınız işlemleri ve şikayet durumunu belirtebilirsiniz. Ayrıca tarayıcı geçmişlerini sıfırlayarak farklı tarayıcılar kullanarak da hesaba giriş yapma denenebilir. Gelişmiş Ayarları Göster bölümünden tarayıcı ayarları sıfırlanabilir. Yapılacak bu farklı yöntemlerin ardından bir ya da birkaç gün içinde facebook hesabı geçici kitlendi problemleri aşılacaktır. Facebook kilitlendi sorunu ile ilgili tüm detayları paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Facebook hesabınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook-takipci-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Hesabım Çalınabilir Mi?

Facebook hesabınızın maalesef çalınma ihtimali bulunmaktadır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için güvenmediğiniz bağlantılardan hesaplarınıza giriş yapmayınız ve şifrelerinizi herhangi biri ile paylaşmayınız.

Facebook Giriş Sorunu Yaşıyorum. Ne Yapmalıyım?

Facebook hesabınıza giriş sorunu yaşıyorsanız ilk olarak internet bağlantınızı kontrol ediniz. İnternet ile alakalı bir sorununuz bulunmuyorsa hesabınızın çalınmadığından emin olmalısınız. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Facebook Hesabım Kilitlendi. Nasıl Açabilirim?

Facebook Hesabınız herhangi bir neden ile kilitlendiyse yapmanız gereken Facebook destek hattına başvurmak olacaktır. Deste hattına başvurduktan sonra sizlere sundukları yönergeleri izlemeli ve hesabınızı kurtarmaya çalışmalısınız.

Facebook Hesabımı Silersem Bilgilerim Silinir mi?

Facebook hesabınızı silmeniz durumunda, hesabınız içinde yar alan tüm bilgileriniz tamamen silinecektir.

Facebook Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Facebook hesabınız çalındı ise en geç 30 gün süre içerisinde destek merkezi ile iletişime geçmelisiniz ve hesap kurtarma adımlarını izlemelisiniz.

Eski Kullanıcı Adımı Tekrar Kullanabilir miyim?

Eski Facebook kullanıcı adınızı tekrar kullanamazsınız. Yeni bir ad seçmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

88 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merheba, Facebook hesabınızı geri almak için eğer var ise kayıt sırasında kullandığınız telefon numarasından yararlanabilirsiniz. Telefon numarası belirtmediyseniz Facebook destek hattı ile iletişime geçmeli ve hesabın sizlere ait olduğunu ispatlamalısınız.

     1. Merhaba benim hesabim kilitlendi acamiyorum imail hesabima kot yoluyorum ama gelmiyor bu hesap benim sahsima aitir lutfen hesabimi acarmisiniz

     2. Merhabalar , hesabınız donduruldu mu kapatıldı mı? Eğer kapatıldıysa açılması için Facebook yardım merkezine talepte bulunmanız gerekir.

 1. Merhaba bende Facebook’a giriş yaparken sorun yaşıyorum geçici olarak kilitlendi numaram kayıtlı ama sadece fotoğraf kimlik onaylaması isteniyor kimliğimi yolluyorum e-posta gelecekti ama hala e posta gelmedi ne kadar beklemem lazim

 2. Selamlar spam yapmadıgım halde sadece 3 grupta paylaşım yapamıyorum ama yorum yazabiliyorum yine diğer gruplar ve kendi profilime herşey serbest bu durum ne kadar sürecek 3 günü geçti bir iletişimde kuramıyorum kaç defa yazdım bunun hakkında itiraz etmek istiyor musunuz bölümünden. . 🙁

 3. Meraba! Hesabim kilitlendi ve acamiyorum kimlik falanda atim sadece e postaya kayitli Numara yada e posta la aca bilirmiyim yardimci olursunuz sevnirim

  1. Merhaba, aynı telefon numarası ile denediğinizden emin misiniz? Telefon numaranız başka kişiler tarafından değiştirilmiş olabilir mi?

 4. Merhaba hesabım dün birilerinin eline geçmiş olabilir adı altında güvenlik sebebiyle kitlendi doğrulama olarak da kimlik ve eski cihaz isteniyor. Eski cihazlara iletisimim yok kimliği de gönderiyorum yanıt gelmiyor nasıl acabilirim

  1. Merhaba Ebubekir bey, Instagram tarafından gönderilecek olan maillerde pandemi nedeniyle gecikmeler yaşanmaktadır. Bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz.

 5. Merhaba instagram hesabım geçici olarak kilitlendi telefon numaram da degiştigi için gelen kodu giremiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba, Instagram destek merkezi üzerinden hesap bilgileriniz ile alakalı olarak değişiklik talebinde bulunmanız gerekmektedir.

 6. hesabım
  (Yine de Facebook’u kullanmak için yaşının yeterince büyük olmadığını tespit edersek, hesabın kapalı kalmaya devam eder. Bunun nedeni hesabının Hizmet Koşullarımıza uymamasıdır.
  Facebook’taki insanların güvenliğini her zaman gözetiyoruz. Bu nedenle bilgilerin incelenene kadar hesabını kullanamazsın.)
  bu nedenle kapandı lütfen yardımcı olun

 7. Benim hesabım güvene aldım kimlik yolladım ingilizce yazi geldi şuanda kimliğimi tekrar göndermek istiyorum spam olarak düşüyor benim hesabım ne zaman açılır yada spam ne zaman kalkar

 8. hesabım
  (Yine de Facebook’u kullanmak için yaşının yeterince büyük olmadığını tespit edersek, hesabın kapalı kalmaya devam eder. Bunun nedeni hesabının Hizmet Koşullarımıza uymamasıdır.
  Facebook’taki insanların güvenliğini her zaman gözetiyoruz. Bu nedenle bilgilerin incelenene kadar hesabını kullanamazsın.)
  bu nedenle kapandı lütfen yardımcı olun

 9. Merhabalar ben 7 yıl önce facebook adresimi ya dondurdum yada tamamen sildim. Dün bir bakayım girebilcem mi diye denemek için girdim ve şifremi unuttum kısmından şifremi değiştirebildim. Eğer kapatmış olsaydım bunu yapabilir miydim? Şu anda da hesabınızı doğrulayın diyor ve bu yöntem için sadece önüme güvenilir arkadaşlardan kod isteme olayı çıkıyor. Ama o arkadaşlarıma şuan iletişimim yok ve o hesapların kullanımı da aktif değil gördüğüm kadarıyla. Yani galiba donuk halde olan hesabımı facebook kilitledi şuan hesabım kapatılmış mı yoksa donuk halde mi? Bana bir yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba, hesabınızı dondurmuşsunuz. Uzun süre geçmesinden sonra ise tekrar açtığınız için sizlerden doğrulama istemektedir.

  1. avatar
   Ceylan muhammet akbıyık

   Fecebok hesabım kilitlendi nasıl geriye alırım eski hesabımı geriye almak istiyorum herseyim onun içince idi lütfen yardım edin

 10. FACEBOOK HESABIM KİLİTLENDİ AÇAMIYORUM BENDEN KİMLİK İSTEMİYOR SADECE AÇMA ADIMLARINI TAMAMLA YAZIYOR BİŞEY YAPAMIYORUM LUTFEN YARDIM EDİN 🥺

 11. Fb hesabim 2 aprel tarixinden kilitlenib…vesiqemin kopyasin gondermisem..FB adimla vesiqe adim butun bilgiler eynidi amma soyadim Misirzade evezine M -zade yazmisam..kilitden cixarmagima yardimci olun xais edrem

 12. avatar
  Fatma Canan kolaylıoğlu

  14 Mayıs 2021 den beri Facebook hesabım kitli ve ben defalarca kımlik resmimi gonderdıgım halde hesabım bana verilmedi bana ait hesabımı ıade edın

 13. Benim Facebook hesabım kilitlendi hesaba girişte internet bağlantınızı kontrol ediniz yazıyor daha sonra Facebook hesabınız kilitlenmiştir direk bunu yaz geliyor e-mailim e-coat geliyor telefonuna kod geliyor kıt geldiği halde hesabımı açamıyorum nasıl açabilirim yardımcı olur musunuz

 14. Merhabalar sizden rica ediyorum bana yardımcı olurmusuz Facebook hesabımı biri çalmaya çalışmış hata num bile eklemiş sanırım .şuan Facebook sayfam kitli . Kimlik bilgilerimi gönderme rağmen açılmıyor mail adresim kayıtlı ama 15 yılık sayfam çocukgum bütün resimleri orda

 15. Merhaba iki tane Facebook hesabım kilitlendi businis sayfalarim gözüküyor sadece ve ben kimlik yüklerken. Sürekli hata veriyor lütfen yardımcı olur musunuz

 16. Merhaba
  2 gündür facebook hesabım kilitli.Birkaç gün içinde 1500’ü üstünde kişiyi silmiştim arkadaş listemden.1000 kişi üzeri var hala.Sadece artık çok fazla kişi yer alsın istemiyordum arkadaş listemde artık.Genelde ticari gruplar için kullanmak istiyorum facebooku ve eskiden bu yüzden çok fazla kişi eklemişim.Çok fazla kişi istemiyorum arkadaş grubumda artık.Ama facebook bu kadar kısa zamanda bu kadar çok kişiyi silince şüphelendi sanırım ve kilitledi.Acil açmam lazım.Facebook’un hangi email adresine ulaşmalıyım?
  Teşekkür ederim

  1. Merhaba Ahmet, hesabınız çok fazla işlemi üst üste yaptığı için geçici engel yemiş olabilir. Bunun için 7 gün beklemeniz gerekir.

 17. facebook hesabım çalındı geri alamıyorum mail ve telefon numarama kod geldiği halde çok fazla denediniz diyor ve hata veriyor bu konu hakkında yardımcı olma ihtimaliniz varmı

  1. Merhabalar , çok fazla giriş yapmaya çalıştığınız için hesabınız zaman aşımına uğramış olabilir. Bu sebeple 2 hafta kadar bu durum uzayabilir.

 18. Günaydın enes bey facebook kilitlendi mail ve şuan kullandigim numaram olduğu halde açamıyorum eski numarama kod gidiyor ne yapmalıyım çok teşekkür ederim

  1. Merhabalar , Facebook hesabınıza yeni numaranızı eklemelisiniz. Facebook hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız yardım merkezinden destek alabilirsiniz.