Facebook Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Hikaye Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hikaye silme nasıl yapılır; haber kaynağınızın üst kısmında yer alan “Hikayen” butonuna basarak, silmek istediğiniz video ya da fotoğrafı belirlemek için dokunun. Seçtiğiniz görüntünün sağ üstteki *** simgesine tıklayarak, “Fotoğrafı Sil” ya da “Videoyu Sil” sekmesine tıklayarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Facebook hikayenizde yer alan bir fotoğraf ya da videoyu silmenizin ardından Messenger’dan da kaldırmış olacaksınız.

Instagram üzerinde paylaştığınız ve Facebook üzerinde paylaşıma açtığınız içeriklerde ise, Instagram’da kaldırdığınızda görseli, Facebook üzerinde de kaldırıp kaldırmayacağınız opsiyonel olarak sizlere sorulmaktadır. Tercih edeceğiniz paylaşım aralığında arzuladığınız platform üzerinde paylaşım yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Buna ek olarak hikayelerinizi belirli bir grup ya da paylaşım kümesinden doğrudan gizleyebilirsiniz.

Facebook Hikaye Silme Nasıl Yapılır ve Facebook Hikaye Gizleme

Facebook hikaye silme işlemi, Facebook ana sayfa kısmında üst kısımda yer alan Hikayeler kısmına giriş yaparak, silmek istediğiniz hikaye ya da hikayelere tek tek sağ üst kısmında yer alan *** sekmesine tıklayarak silme işlemini onaylanmasıyla silinebilmektedir. Buna ek olarak Messenger uygulaması üzerinden de silme işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün.

Facebook Uygulaması Üzerinden Hikaye Kaldırma

Sosyal paylaşım platformlarının neredeyse %90’lık kullanım alanını oluşturan hikaye bölümleri, yanlış ya da istenmeyen paylaşımların yapıldığı taktirde kriz geçirmenize sebep olabilmektedir. Oysa ki korkmanızı gerektirecek bir durum yok çünkü Facebook uygulaması üzerinden hikaye kaldırma işlemi yalnızca birkaç işlem adımından ibaret olup, saniyelerinizi almayacaktır. Yapmanız gerekenler:

  • Facebook uygulaması üzerinden hikaye kaldırmak için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapın.
  • Açılan ana sayfa üzerinden ana sayfa sekmesine tıklayın.
  • “Hikayeni Paylaş” sekmesinde yer alan kısıma gelerek, mevcut profiliniz üzerinden yayınlanan hikayelerin üzerine tıklayın.
  • Silmek istediğiniz hikayenin üzerine geldiğinizde sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayarak açılan sekme üzerinden “Fotoğrafı Sil” ya da “Videoyu Sil” butonuna tıklayın.
  • Silme işleminin tamamlanmasının ardından Messenger uygulaması üzerinde de görsel kaldırılmış olacaktır.
facebook hikaye silme

Instagram’da Paylaşılan Hikayeyi Facebook’da Gizlemek

Çoğu Instagram kullanıcı hesabını Facebook hesabıyla optimize ederek daha geniş bir kullanım alanında hikayelerini ve paylaşımlarını paylaşmayı tercih etmektedir. Ancak paylaşılan bazı içeriklerin Instagram üzerinde sadece yayınlanması ve Facebook’da eşgüdümlü olarak yayınlanmaması da tercih edilebilmektedir. Bu tür durumlarda hikaye paylaşımı Instagram üzerinden yapılırken çekilen görsel paylaşılmadan önce alt kısımda yer alan Facebook logosuna tıklayarak paylaşım alanından Facebook çıkartılması mümkün olabilmektedir. Tercih ettiğiniz paylaşım kümesini de yine yakın arkadaşlar olarak belirlediğiniz taktirde Facebook’da paylaşılmayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

Instagram üzerinde paylaştığınız bir hikayenin de sadece Facebook’da yayında kalması için de, görseli Instagram üzerinden silme işlemine geçerken, Facebook üzerinde yayında kalması için seçeceği işaretleyebilirsiniz.

Facebook Hikaye Silme Nasıl Yapılır, isimli içeriğimizden Facebook hikayelerinizi nasıl silebileceğinizi ve hikayelerinizi nasıl gizleyebileceğinizden kısaca bahsettik. Sosyal paylaşım platformları hakkında bilgilendirici diğer içeriklere ulaşmak için sitemizin blog alanını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook hikaye nedir?

Facebook hikaye, normal gönderilerin haricinde 24 saatlik süre ile paylaşılan görsel, video gibi postları içermektedir.

Facebook hikaye silme nasıl yapılır?

Haber kaynağınızın üst kısmında yer alan “Hikayen” butonuna basarak, silmek istediğiniz video ya da fotoğrafı belirlemek için dokunun. Seçtiğiniz görüntünün sağ üstteki *** simgesine tıklayarak, “Fotoğrafı Sil” ya da “Videoyu Sil” sekmesine tıklayarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram’da paylaşılan hikaye Facebook’da nasıl gizlenir?

Instagram paylaşım alanında sol alt kısımda yer alan sembol üzerinden düzenleme yapabilirsiniz. Bu sayede hikayeyi yalnızca Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 54 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir