Facebook Hikayeler Özelliği için Önemli Değişiklik Yapıldı

Facebook Hikayeler Özelliği için Önemli Değişiklik Yapıldı

instagram takipçi satın al instatakipci

Sosyal medya uygulamalarında kullanılan hikayeler özelliği, ilk olarak Snapchat uygulamasının bir özelliği olmasına karşın Facebook adımlarından sonra birçok uygulamaya eklenmişti. Öncelikle Instagram hemen sonrasında ise Facebook derken epey bir kullanılmaya başlayan bölüm için Facebook istatistikleri ise bir türlü istenen değere ulaşamadı. Instagram Hikayeler özelliği sürekli olarak artış gösteren bir grafik çizerken, Facebook Hikayeler özelliği ise sürekli olarak sabit bir çizelge çizmeye başladı ve aktiflik oranları bir türlü artmadı.

Bu durumun değişmesini isteyen Facebook ise yeni bir hazırlık içerisine girdi. İlk olarak Instagram ile bir ortaklığa gidilmeye karar verilmişti. Bu ortaklık sonunda, Facebook üzerinden paylaşılan hikayelerin Instagram uygulamasından, Instagram üzerinden paylaşılan hikayelerin ise Facebook üzerinden paylaşılmasını sağlayan sistemler denenmeye başlamıştı. Tam bu güncellemeyi beklerken, uygulama ilginç bir adıma imza attı.

Facebook Hikayeler Artık Messenger Bağlantılı Olacak

Facebook Hikayeler özelliği için yeni alınan karara göre kullanıcılar, Facebook üzerinden hikayeler paylaşımları yaptıklarında, bu paylaşımlar Messenger üzerinden de hikayeler olarak paylaşılacak. Aynı durumun tersi de geçerli olacak. Yani Messenger üzerinden paylaşılan hikayeler de Facebook hikayeler bölümünden görüntülenebilecek.

Facebook Hikayeler messenger

Tabii ki bu seçim yine kullanıcılara bırakılmış durumda. İkili paylaşım imkanı tamamen kullanıcı kontrolünde. Daha önce Facebook Hikayeler için düşünülen Instagram çapraz paylaşım özelliğini beklerken, anlık mesajlaşma servisi için böyle bir adım gelmiş olması şu an için kullanıcıları şaşırtmış gibi gözüküyor.

Fakat servisin kullanım oranlarına ve iki uygulamanın durumuna bakacak olursak, bu özelliğin sonuçları çok değiştirmeyeceği düşünülüyor. Özellikle Facebook Hikayeler kısmında aktifliğin çok fazla artması beklenmiyor. En azından Instagram uygulamasıyla beraber yapılacak bir ortaklık durumu söz konusu olmayacak. Yine de değişimin sonuçlarının nasıl olacağını bekleyip görmek gerekecek.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Hikayeler Özelliği için Önemli Değişiklik Yapıldı
4.5 (90.17%) 413 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir