Facebook İçin Yeni Bir Tehlike

Facebook İçin Yeni Bir Tehlike

instagram takipçi satın al instatakipci

Günümüzde sosyal medya kullanımı artık çok kolaylaştı. Kullanıcı sayısının her gün yükseldiği sosyal medyada Facebook için yeni bir tehlike oluşmaya başladı. Eskiden sosyal medya uygulamalarını kullanmak içinde mutlaka bir bilgisayara ve sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız oluyordu. Şimdilerde ise akıllı telefonlarla beraber istediğiniz her hangi bir yerden her hangi bir şekilde sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Tabi bu durum sosyal medyanın iletişim alanında da kullanılan bir araç olarak kullanılmasını sağladı. Haliyle iletişim masrafları da bir hayli düştü. Çok daha konforlu iletişimi çok daha ucuz sistemlerle elde edebilmek tabi ki büyük ayrıcalık olarak dikkat çekiyor.

Fakat sosyal medyayla beraber birçok sorununda geldiğini söylemek gerekiyor. Özellikle güvenlik sorunları sosyal medya uygulamalarına kullanıcıların her daim temkinli yaklaşmasını gerektiriyor. Nitekim hemen her gün yeni bir tehlike ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada en son tehlikenin de dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook üzerinde ortaya çıktığını belirtelim. Ortaya çıkan yeni güvenlik açığı hackerların mesajlaşma sırasında sizin konuşmanıza girmesine olanak sağlıyor. Konuşmanıza giren hackerlar karşı taraftan mesaj gelmiş gibi size mesaj atabiliyor ya da mesaj içeriğiniz değiştirile biliniyor. Bu noktada ise konuşma sırasında size bir kod gönderiliyor. Gönderilen bu kod mesajında hack saldırısına uğradığını ve sayfada yer alan bağlantıya gelen kodu göndermeniz isteniyor. Siz bu işlemi yaptığınızda ise tüm sosyal medya hesap bilgileriniz ele geçiriliyor. Facebook ise bu konuda kullanıcılara kesin uyarılar yayınladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Kullanıcıların en çok korkutan durumlardan biri olan Facebook güvenlik açıklarına karşı yeni önlemler almaya başladı. Milyonlarca hatta milyarlarca insanın her gün giriş yaptığı uygulamalarda yaşanan bir güvenlik açığı tüm kullanıcıların özel bilgilerini tehlikeye atabiliyor. Bu durumda da hem sosyal medya uygulaması hem de kullanıcı doğrudan zarar görüyor. Her ne kadar sürekli yayınlanan güncellemelerle bu güvenlik açıkları kapatılmaya çalışılsa da her yeni özellik yeni bir açığın daha ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu durum için birçok uygulamanın özel ekip oluşturduğunu bile söyleyebiliriz. Fakat bu konuda en mantıklı kararı ise Facebook’un aldığı ortaya çıktı. Bünyesinde Instagram’ı da bulunduran Facebook artık bu iki uygulamanın da güvenlik açıklarını kapatmak için kullanıcılardan yararlanacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Oluşturulan sistemde kullanıcılar uygulamanın açıklarını arayacak. Arama yapıldığı sırada tespit edilen güvenlik sorunlarını ise kullanıcı Facebook’a bildirdiği taktirde ödül kazanacak. İşleyiş bakımından oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde açıkları tespit etmek isteyen Facebook bulunan açığın cinsine göre ödeme yapacak. Eğer kullanıcı gerçekten ciddi bir güvenlik sorunu tespit ederse epey yüklü bir miktarda ödeme alabilecek. Bunun dışından en ufak güvenlik açığından bile kullanıcılara 500 dolar ödeme yapılacak. Söz konusu sistemin şimdiden meyvelerini yemeye başlayan Facebook bu sayede saldırılara karşı çok daha güvenli bir ortam oluşturmayı da amaç edinmiş gibi gözüküyor. Zira bu yönde ilk çalışmalarla birçok güvenlik açığının kapatıldığı da söyleniyor.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook İçin Yeni Bir Tehlike
4.4 (88.97%) 484 vote[s]

  1. Hatice Akdağ

    Facebook hesabıma bir türlü ulaşamıyorum. Mailden giriş yapıyorum fakat şifrelerimi kabul etmiyor. Acil yardım lütfen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir