Facebook İşletme Hesabı

Facebook İşletme Hesabı

Facebook uygulaması, sizin için sadece bir sosyal medya hesabı olmamalıdır. Bunun dışında artık günümüzde pek çok kişi, Facebook hesaplarından satış yapıyor. Bu da Facebook işletme hesabı uygulamasını ortaya çıkartıyor. Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında Facebook gelmektedir. Şirketlerin ve markaların önem verdiği bu uygulamayı, işletme hesabı adı altında kullanabilirsiniz.

Eğer işinizden verim almak istiyor ve daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız, hesabınızı ya da sayfanızı “İşletme” şeklinde kullanabilirsiniz. Büyük – küçük demeden pek çok marka, bu işletme uygulamasını kullanmaktadır. Kullandığınız bu işletme hesabı sayesinde, artık daha fazla kişiye ulaşabilir ya da marka bilinirliğini arttırabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi çoğaltmak için kullanabileceğiniz bu hesap türü hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz.

Facebook İşletme Hesabı Açma

Facebook işletme hesabı nasıl açılır? Sorusunu soruyorsanız, doğru adrestesiniz. Sizler için merak ettiklerinizi adım adım açıklıyoruz.

Facebook, özellikle işletme hesapları için getirdiği güncellemelerle birlikte küçük ve orta ölçekli işletmelerin önemli bir pazar alanı haline gelmiştir. Birçok işletme, Facebook hesabı kullanarak Instagram dahil olmak üzere birçok yerde reklam yayınlayabilmektedir. Bu reklamların yayınlanması işletme açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Gittikçe sayıları artan Facebook kullanıcıları, aynı zamanda işletmeler açısından önemli bir pazar ağını da oluşturmaktadır. Facebook işletme hesabına geçiş yaparak ve işletmeniz için sayfa oluşturarak reklam vermeye, ürün veya hizmetlerinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz. Ancak en önemli konu gönderileri herkesin görebilmesi için Facebook profil gizliliğini açmanız gerekmektedir.

Ürünler ve hizmetler hakkında bilgi sunabilmeniz, ürün satabilmeniz için oluşturulan Facebook işletme hesabını açmak için şu aşamaları izleyebilirsiniz:

  • Öncelik Facebook sayfası açın.
  • Daha sonra işletme için Facebook sayfası oluşturun.
  • Düzenli olarak içerikler üretin, paylaşımlar yapın.
  • Yaptığınız bu paylaşımları, farklı kişilerin görebilmesi için, sayfanızı paylaşmayı unutmayın.

Sayfanızı, ücretsiz olarak işletme hesabına çevirebilirsiniz. Bunun için karşınıza 6 adet sayfa türü çıkacaktır. Bu sayfa türleri şu şekildedir:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Marketplace

  1. Yerel işletme ya da yer bilgisi
  2. Enstitü, şirket ya da kuruluş
  3. Ürün ya da marka
  4. Ortak hedef ya da topluluk
  5. Eğlence
  6. Sanatçı, tanınmış kişi ya da müzik grubu

Bu kriterlere uygun sayfa türleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Facebook işletme hesabı açma gördüğünüz gibi bu şekildedir. Sizler de ücretsiz olarak kolay bir şekilde hesabınızı işletme olarak açabilirsiniz. (Facebook Destek)

facebook işletme hesabı

Facebook İşletme Sayfası

Dijital pazarlama ve satış denilince artık pek çok kişinin aklına Facebook işletme sayfası gelmektedir. Günümüzde son derece sık kullanılan işletme sayfası, aynı zamanda Business Facebook Manager ile beraber çalışmaktadır. Genellikle e-ticaret sayfaları bu mantık üzerine kurulmuştur. Sizler de Facebook aracılığıyla kendi satış sayfanızı kurabilirsiniz.

Facebook İşletme Sayfasını Doğrulama

Facebook işletme doğrulama işlemi yapmak istiyorsanız, bunun için işletmenize ait bir Facebook sayfanızın olması gerekmektedir. Sayfanızı aktif bir şekilde kullanarak, sizler de kazanabilirsiniz. Doğrulama yapabilmek için, Business Facebook Manager uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde hesabınıza giriş yapın. Daha sonra karşınıza Güvenlik Merkezi çıkacak. Tıklayın.

Karşınıza çıkan pencerede mutlaka İşletme Doğrulamasına tıklamanız gerekiyor. İşleme devam edin. İşletme bilgilerini, sizden istenildiği gibi eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Son olarak cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kodu sayfadaki alana giriş yaparak doğrulatabilirsiniz. Daha sonra sayfanıza giriş yaptığınıza ne zaman doğrulama işlemi yaptığınızı görüntüleyebileceksiniz.

Genel kategorisi ile güncel konular hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Nedir?

Facebook işletme hesabı, işletmeleriniz ve firmanız için oluşturabileceğiniz ve normal kişisel sayfalardan farklı olan bir hesaptır. İşletmeler için özel tasarlanmış ve bu yönde özellikler eklenmiştir.

İşletme Hesabı Ücretli mi?

Facebook üzerinden açacağınız işletme hesabı için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Tamamen ücretsiz olara işletmenize ait özel bir hesap açabilirsiniz.

İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook işletme hesabı açmanız için yalnızca 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Yukarıda ki blog yazımızdan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir