Facebook Kapak Fotoğrafı

Facebook Kapak Fotoğrafı

Facebook kapak fotoğrafı boyutu nasıl olmalı? Bütün sosyal medyalar, görsel paylaşım üzerine kurulmuştur. Buna bağlı olarak da her sosyal medya uygulamasın kendine uygun resim boyutları bulunmaktadır. Aynı şekilde Facebook kapak fotoğrafı boyutu da önemlidir.

Görselinizin tam boyutlu olması gerekmektedir. Facebook’un ölçüsüne uygun fotoğraf koymazsanız, dışarıdan bakıldığı zaman çok da kaliteli bir görünüm elde edemezsiniz. Bizler de başta Facebook kapak fotoğrafı olmak üzere, merak edilen bütün noktaları sizler için cevaplandırıyoruz.

Facebook Kapak Fotoğraf Boyutu

Facebook kapak boyutu ve Facebook profil resmi boyutu şu şekilde olmalıdır:

  • Facebook profil fotoğrafının ölçüsü: 160 * 160 piksel ölçüsünde olmalıdır.
  • Facebook kapak fotoğrafının ölçüsü: 828 * 315 piksel ölçüsünde olmalıdır.
  • Facebook uygulamasında paylaşılan herhangi bir resim ölçüsü: 1200 * 900 piksel ölçüsünde olmalıdır. (Facebook Destek)
facebook kapak fotoğrafı boyutu

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu En Az Kaç Olmalıdır?

Facebook kapak fotoğrafı yapma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, resim ölçünüzün 828 * 315 piksel olması gerekmektedir. Geçen yıllarda, Facebook bu ölçüyü, 851 * 315 piksel olarak belirlemişti. Ancak son olarak ölçü 828 * 315 olarak ayarlandı.

Eğer çok yüksek ölçülerde görüntü kullanırsanız, Facebook kapak fotoğrafı için zorunlu bazı kırpmalar yapmanızı isteyecektir. Bu da resimlerinizin bozulmasına sebep olacaktır. Eğer resimlerinizin bozulmasını istemiyorsanız, kapak fotoğrafınızın boyutunu 828 * 315 olarak düzenlemeniz gerekmektedir.

Facebook Profil Fotoğrafı Boyutu En Az Kaç Olmalıdır?

Facebook profil resmi ölçüsü, yukarıda da belirttiğimiz gibi, 160 * 160 piksel olması gerekmektedir. Ancak daha kaliteli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, resim ölçülerinizin en az 256 * 256 piksel ölçüsünde olması gerekmektedir. Anca resminizin 960 * 960 pikselden fazla olmaması gerekiyor. Profil fotoğrafınızı düzenli aralıklarla değiştirebilirsiniz. Ancak profil fotoğrafınızı telefondan değil de, bilgisayardan değiştirmenizi öneriyoruz. Eğer telefondan değiştirirseniz, piksel kaybı yaşayabilirsiniz. Bu da fotoğrafınızın kötü görünmesine sebep olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Marketplace

Facebook profil resmi boyutu ayarlamasını yaptıktan sonra, dilerseniz Photoshop ya da Paint uygulamasından resminizi şekillendirebilirsiniz. Gerekli boyutu buradan da ayarlayabilirsiniz.

Facebook Hikâye Boyutu

Facebook hikâye boyutu da paylaşım boyutu ile aynı olmalıdır. Facebook uygulamasında düzenli olarak resim ve hikâye paylaşımı yapıyoruz. Kişilerin yaptığı paylaşımları kaliteli bir görünüm elde edebilmesi için 1200 * 900 piksel ölçülerinde görsellerin olması gerekmektedir. Ancak çerçevenin de 399 * 150 piksel olması gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak güncellemeniz gerekmektedir. Hesaplarınızı güncel tutma ve yeni trendleri uygulamanız, daha fazla kişiyle etkileşime girmenize yardımcı olacaktır. Sosyal medya pazarlamasında kilit rol oynayan en önemli unsur resimlerdir. Görsellerin bu kadar önemli olması, reklam pazarlamasında gereklidir. Bunun dışında kalan görsel boyutları şunlardır:

  • Paylaşım görseli: 1200 * 628 piksel
  • Etkinlik görseli: 470 * 470 piksel
  • Bağlantı görseli: 1200 * 682 piksel

Facebook hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/paylasim-satin-al

Facebook Resim Ölçülerini Bilmek Ne İşe Yarar?

Facebook resim ölçülerini bilmek, yükleyeceğiniz fotoğraflarınızın Facebook tarafından otomatik olarak kırpılmasını veya düzenlenmesini etkileyecektir. Bu sayede fotoğraflarınız daha kaliteli duracaktır.

Facebook Resim Ölçülerini Neredem Öğrenebilirim?

Facebook resim ölçülerini öğrenmek artık çok kolay. Sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda blog yazımızı düzenledik ve istediğiniz tüm bilgilere ulaşmanız için sizlere sunduk. Blog yazımızı okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Facebook Resim Kalitesi Neden Önemli?

Facebook resim kaliteniz ne kadar yüksek ve düzenli olursa, o kadar çok etkileşim oranınız artacak ve daha fazla kişi tarafından dikkat çekmeye başlayacaksınız.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir