Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu

Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan uygulama olarak bilinen Facebook her ne kadar dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan sosyal medya uygulaması olsa da Facebook bu kullanıcı sayılarını güncel tutmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya da başladı. Sadece yeni güncellemeler ile değil bunun dışında Instagram ve kendi çatısı altında çalışan diğer sosyal medya uygulamaları için de birçok güncelleme yayınladığını biliyoruz. Tüm bunlarla beraber artık yeni adımlarda atmaya başlayan Facebook’un son olarak ise Facebook Marketplace sistemini duyurduğunu da belirtelim. Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu nedir Facebook Marketplace Özelliği yakından bakalım.

Geniş kullanıcı kitlesi ile çok büyük bir pazar alanı oluşturan Facebook, sadece işletme sahiplerine yönelik özellikler getirmek yerine ikinci eşya alım satım yapmak isteyen Instagram kullanıcıları için de yepyeni özellikler getirmektedir. Hem sosyal hem ticari bir alan olan Facebook, getirdiği bu yeni özellikler ile büyesinde geçirilen zamanı arttırmıştır. Kullanıcıların en fazla vakit geçirdikleri uygulamalardan biri olan Facebook’da artık ikinci el eşya alım satımı gerçekleştirebilecek veya farklı ticari işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Marketplace özelliği ile Facebook, ticari amaç güdenlerin adeta kalbini kazanmıştır. Marketplace hakkında ayrıntılı bilgiye, aşağıdaki başlıklar üzerinden ulaşabilir ve detaylı tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Facebook Marketplace Nedir?

Bugün itibariyle Facebook’un duyurusunu yaptığı yeni özelliğin öncelikle ne olduğunu açıklayalım. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu uygulama Facebook üzerinden ikinci el eşya satışı için kullanılacak. Facebook Marketplace adı verilen bu sistem sayesinde artık kullanıcılar Facebook üzerinden hem ikinci el eşya satabilecek hem de ikinci eşya satın alabilecek. Ayrıca işletme sahibi olan kullanıcıların da işine çok yarayacak bu özellik, Facebook gibi büyük bir pazar alanında, çok fazla kazanç elde etmelerini sağlayacaktır. Marketplace özelliği ile sadece sosyal olarak değil ticari olarak da yenilik getirerek pazar alanını bünyesine toplaması Facebook için çok iyi bir hamle olmuş ve kullanıcıların Facebook’da daha fazla zaman geçirmesini, yen kullanıcılar kazanmayı sağlamıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Youtube Analytics

Facebook-Marketplace

Facebook Marketplace Nasıl Kullanılır?

Yeni uygulamanın nasıl kullanılacağı da açıklandı. Facebook tarafından yapılan açıklama ile beraber Facebook Marketplace üzerinden ürün satın alabilmek için sadece uygulamaya girip almak istediğiniz ürünü seçmeniz gerekiyor. Ardından satıcı ile doğrudan iletişime geçmek için yine Facebook’u kullanabileceksiniz. Yine Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre ürünün satışı da yine Facebook üzerinden gerçekleşecek.

Ödeme Desteği Henüz Yok

Bununla beraber henüz yeni tanıtımı yapılan uygulamanın şuan için ödeme sisteminin de bulunmadığı açıklandı. Instagram butik hesaplarında olduğu gibi ödeme sisteminde satıcıların ve alıcıların kendi sistemlerini kullanacağını da belirten Facebook, kısa süre sonra ise Facebook Marketplace üzerinden çalışacak bir ödeme sistemini de sunacaklarını açıkladı. İkinci eşya alanına da böylelikle giriş yapmış olan Facebook’un yeni uygulaması ile beraber nasıl tepkiler alacağı da şimdilik merak konusu. Zira bunun için sisteminin denemelerinin tamamlanması da bekleniyor.

https://www.instatakipci.com/

Facebook Marketplace Nedir?

Facebook marketplace, facebook üzerinden kendi ürünlerinizi satışa koyabileceğiniz bir sayfa durumudur. Marketplace ile ürünlerinizi facebook kullanıcılarına ulaştırabilir ve bu sayede daha fazla satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Facebook Marketplace Özelliği İçin Ücret Ödemem Gerekir Mi?

Facebook marketplace özelliği kullanırken herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Facebook Üzerinden Ödeme Yapmak Mümkün mü?

Facebook üzerinden şuan için herhangi bir ödeme yapılma seçeneği bulunmamaktadır. Facebook henüz böyle bir uygulamayı hayata geçirmemiştir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 588

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook Marketplace uygulaması bizim için iyi oldu. Ancak büyük firmalar esasen bunlara pek sıcak bakmıyor. Çünkü alım ve satım işleri yayıldıkça firmaların satışları düşüş yaşadı