Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan uygulama olarak bilinen Facebook her ne kadar dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan sosyal medya uygulaması olsa da Facebook bu kullanıcı sayılarını güncel tutmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya da başladı. Sadece yeni güncellemeler ile değil bunun dışında Instagram ve kendi çatısı altında çalışan diğer sosyal medya uygulamaları için de birçok güncelleme yayınladığını biliyoruz. Tüm bunlarla beraber artık yeni adımlarda atmaya başlayan Facebook’un son olarak ise Facebook Marketplace sistemini duyurduğunu da belirtelim.

Facebook Marketplace Nedir?

Bugün itibariyle Facebook’un duyurusunu yaptığı yeni özelliğin öncelikle ne olduğunu açıklayalım. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu uygulama Facebook üzerinden ikinci el eşya satışı için kullanılacak. Facebook Marketplace adı verilen bu sistem sayesinde artık kullanıcılar Facebook üzerinden hem ikinci el eşya satabilecek hem de ikinci eşya satın alabilecek.

Facebook-Marketplace

Facebook Marketplace Nasıl Kullanılır?

Facebook Marketplace adı verilen yeni uygulamanın nasıl kullanılacağı da açıklandı. Facebook tarafından yapılan açıklama ile beraber Facebook Marketplace üzerinden ürün satın alabilmek için sadece uygulamaya girip almak istediğiniz ürünü seçmeniz gerekiyor. Ardından satıcı ile doğrudan iletişime geçmek için yine Facebook’u kullanabileceksiniz. Yine Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre ürünün satışı da yine Facebook üzerinden gerçekleşecek.

Ödeme Desteği Henüz Yok

Bununla beraber henüz yeni tanıtımı yapılan Facebook Marketplace uygulamasının şuan için ödeme sisteminin de bulunmadığı açıklandı. Instagram butik hesaplarında olduğu gibi ödeme sisteminde satıcıların ve alıcıların kendi sistemlerini kullanacağını da belirten Facebook, kısa süre sonra ise Facebook Marketplace üzerinden çalışacak bir ödeme sistemini de sunacaklarını açıkladı. İkinci eşya alanına da böylelikle giriş yapmış olan Facebook’un yeni uygulaması ile beraber nasıl tepkiler alacağı da şimdilik merak konusu. Zira bunun için sisteminin denemelerinin tamamlanması da bekleniyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Video Deneyimini Geliştirecek
Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu
4.5 (89.46%) 349 votes

Bir önceki yazımız olan Messenger İçin Resimlerin Hikayesi Özelliğinin Detayları Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde Instagram resimlerin hikayesi, Messenger ve Messenger güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Facebook Marketplace Özelliği Duyuruldu” üzerine bir düşünce

  1. Sami SAATÇİ

    Facebook Marketplace uygulaması bizim için iyi oldu. Ancak büyük firmalar esasen bunlara pek sıcak bakmıyor. Çünkü alım ve satım işleri yayıldıkça firmaların satışları düşüş yaşadı

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir